نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟
  جهان سهم _ در محیط کار، گاه یکی از همکاران از شما متنفر است. علت هر چه باشد شما برای ادامه کار در این محیط باید مشکل پیش آمده را حل کنید. تشخیص قطعی اینکه یکی از همکاران از شما متنفر است آسان نیست مگر آنکه او اقداماتی انجام داده باشد که مستحق واکنش باشد. به هر حال گاه این دیدگاه در شما بوجود می آید که یکی از همکاران از شما متنفر است. اگر این وضعیت بر کیفیت کار شما تاثیر دارد باید اقدامی انجام شود.
  ۱۳۹۳/۳/۲۰
 • »

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟
  جهان سهم _ آیا باید با یک رییس بد کار کرد؟ کدام بهتر است: کار کردن برای یک رییس بد در شرکتی خوب یا کار کردن برای یک رییس خوب در شرکتی بد؟ این سول برای بسیاری از ما مطرح شده و باید گفت اگر اندکی فکر کنیم متوجه می شویم که اولین گزینه بهتر است.
  ۱۳۹۳/۳/۱۰
 • »

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی
  جهان‌سهم ـ هر روز صبح ۳۰ دقیقه آرام در جایی نشسته و به اهداف خود فکر کنید. هنگامیکه زندگینامه افراد موفق را مطالعه می‌کنید متوجه می‌شوید تقریبا تمام آنها سفر خود به سوی موفقیت را هنگامی آغاز کردند که عادت کردند هر روز صبح زود مدتی را با خود تنها باشند. این زمان را ساعت طلایی می‌نامند. همین زمان، آهنگ کل روز ..
  ۱۳۹۳/۲/۱۸
 • »

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟
  جهان سهم _ قبل از آغاز فعالیت شغلی چند نکته مهم درباره نحوه رفتار در محیط کار وجود دارد که باید به آنها دقت کرد. در حقیقت آنچه در زیر می آید بزرگ ترین اشتباهاتی هستند که ممکن است یک نفر در محل کار مرتکب شود. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۱/۲۲
 • »

  غلبه بر استرس حجم بالای وظایف شغلی

  غلبه بر استرس حجم بالای وظایف شغلی
  جهان‌سهم_ اغلب اوقات افزایش حجم وظایف شغلی سبب استرس می‌شود. برخی موارد بالا رفتن میزان کاری که باید انجام شود انگیزه را از میان می‌برد و سبب دلزدگی از شغل می‌شود. با آنکه انجام کارهای متعدد و زیاد بدون استرس غیرممکن است، در ادامه به نکات و شیوه‌هایی اشاره می‌کنیم که با رعایت آنها از استرس کاسته می‌شود.
  ۱۳۹۳/۱/۴
 • »

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی
  جهان‌سهم_ فروش مبتنی بر ارتباط، مهمترین بخش تمام استراتژی‌های جدید در حوزه فروش است. توانایی در ایجاد و حفظ ارتباط بلند مدت با مشتری، بنیان موفقیت شما به عنوان یک فروشنده و بطور کلی موفقیت در کار است. فروش مبتنی بر ارتباط، مستلزم درک روشن دنیامیک روند فروش، آنگونه که مشتری یا خریدار آن را تجربه می‌کند است. در ادامه مقاله حاضر به برخی نکات که می‌تواند مشتری‌های اعم از خریدار و شرکت‌ها را به سوی شما جلب کند اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
 • »

  پنج نکته مهم در تدوین فهرست کارهای روزانه

  پنج نکته مهم در تدوین فهرست کارهای روزانه
  جهان‌سهم_ تهیه فهرست کارهای روزانه ای که باید انجام شوند کار ساده‌ای به نظر می‌رسد یعنی تصور می‌شود برای این کار کافی است تمام وظایف روزانه را روی صفحه‌ای کاغذ یادداشت کنیم. اما در تهیه این فهرست باید به نکاتی توجه شود که بدون در نظر گرفتن آنها، در انجام وظایف ناکام خواهیم ماند و احساس خستگی و ناامیدی خواهیم کرد.
  ۱۳۹۲/۱۲/۷
 • »

  هفت شیوه تسهیل امر رهبری سازمان

  هفت شیوه تسهیل امر رهبری سازمان
  جهان‌سهم_ رهبری آسان نیست. سازمان به رهبر نیاز دارد. افرادی که در موقعیت رهبری سازمان قرار می‌گیرند دارایی ویژگی‌های شخصیتی عجیب و خاصی هستند. این دسته افراد باید مسئولیت بیشتری را در مقابل افزایش حقوق نه چندان قابل‌ملاحظه بر عهده بگیرند و همه انتقاد‌ها نیز از ایشان می‌شود. در ادامه هفت عامل مطرح می‌شود که به رهبران کمک می‌کند مسئولیت‌های رهبری را با سهولت بیشتری انجام دهند.
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
 • »

  موانع، پله‌ای برای پیشرفت هستند

  موانع، پله‌ای برای پیشرفت هستند
  جهان‌سهم_ همه انسان‌ها دچار اشتباه می‌شوند و هر چه میزان فعالیت‌های فرد بیشتر باشد اشتباهات او نیز بیشتر خواهد بود اما تنها پرسشی که از اهمیتی خاص برخوردار است این است که شما چطور با افت و خیزهای زندگی برخورد می‌کنید؟ در این مقاله تفاوت میان دیدگاه‌های مثبت و منفی نسبت به جهان پیرامون را خواهید آموخت. همچنین می‌آموزید که از اشتباهات خویش پند گرفته، سود برده و به رغم وجود مشکلات، فردی مثبت باقی بمانید.
  ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
 • »

  گفتگوی مثبت با خویش

  گفتگوی مثبت با خویش
  جهان‌سهم_ یکی از موثرترین برنامه‌های رشد شخصی، گفتگوی مثبت با خویش است. در زمینه کسب رضایت درونی مربی خود باشید و همیشه با خود مثبت صحبت کنید. در ادامه به جنبه‌های گوناگون این موضوع می‌پردازیم.
  ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
 • »

  شیوه‌های رفع استرس در محیط کار (بخش دوم)

  شیوه‌های رفع استرس در محیط کار (بخش دوم)
  جهان‌سهم_ در بخش نخست بیان شد، رضایت از محیط کار یک اصل مهم در بالا بردن بهره وری در کار و پیشرفت است و کاهش استرس یکی از راه‌های افزایش رضایت از محیط کار. هر چه استرس کمتری در محل کار داشته باشیم کمتر انرژی از دست می‌دهیم، در محیط کار بهتر عمل می‌کنیم و در خانه اوقات بهتری را با اعضاء خانواده سپری خواهیم کرد. در ادامه به چند روش دیگر کاهش استرس در محیط کار اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۰/۴
 • »

  شیوه‌های رفع استرس در محیط کار (بخش نخست)

  شیوه‌های رفع استرس در محیط کار (بخش نخست)
  جهان‌سهم_ رضایت از محیط کار یک اصل مهم در بالا بردن بهره وری در کار و پیشرفت است و کاهش استرس یکی از راه‌های افزایش رضایت از محیط کار. هر چه استرس کمتری در محل کار داشته باشیم کمتر انرژی از دست می‌دهیم، در محیط کار بهتر عمل می‌کنیم و در خانه اوقات بهتری را با اعضاء خانواده سپری خواهیم کرد. در مقاله حاضر به چند روش کاهش استرس محیط کار اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۹/۲۶
 • »

  الفبای کوتاه اولویت‌بندی کارها

  الفبای کوتاه اولویت‌بندی کارها
  جهان‌سهم_ روند تعیین اولویت‌های کوتاه مدت با یک قلم و یک صفحه کاغذ آغاز می‌شود. هرگاه احساس کردید موظف هستید کارهای بسیار زیادی را انجام دهید و زمان کمی برای آن دارید، بنشینید، نفس عمیقی بکشید و تمام آن کارها و وظایف را بنویسید. اگرچه هیچگاه وقت کافی برای انجام تمام کارها‌ وجود ندارد اما برای انجام کارهای اصلی همیشه وقت کافی در اختیار دارید و می‌توانید تا اتمام آنها به فعالیت ادامه دهید.
  ۱۳۹۲/۹/۵
 • »

  چهار مرحله برای رویکردی عالی

  چهار مرحله برای رویکردی عالی
  جهان‌سهم_ آنچه برای شما روی می‌دهد مهم نیست. واکنشی است که شما نسبت به آن نشان می‌دهید مهم است، بویژه هنگامیکه مشکلات غیر منتظره از هر نوع برای شما رخ می‌دهند. در این مقاله بطور خلاصه استراتژی‌هایی را خواهید آموخته که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید همواره خلاقانه و مثبت، به تفکر و عمل ادامه دهید. در ادامه چهار عامل ذکر می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید مطمئن باشید در هر شرایطی، بهترین رویکرد ممکن را خواهید داشت.
  ۱۳۹۲/۸/۲۲
 • »

  قانون شفافیت چیست و چه اهمیتی دارد؟

  قانون شفافیت چیست و چه اهمیتی دارد؟
  جهان‌سهم_ شفافیت هشتاد درصد موفقیت و خشنودی است و از سوی دیگر، ابهام یعنی فقدان شفافیت، بیش از هر عامل دیگر زمینه‌ساز خستگی و موفقیت‌های کوچک یا شکست است. به همین دلیل است که اندیشمندان می‌گویند موفقیت همان هدف است (با تعیین شفاف هدف بیش از نیمی از راه طی شده است) و تمام عوامل دیگر جنبه مکمل دارند. افرادی که اهداف روشن و نوشته شده دارند در زمانی کوتاهتر به موفقیت‌های بسیار بزرگتر نسبت به افراد دیگر دست پیدا می‌کنند. این واقعیت همه جا و تحت هر شرایطی صادق است.
  ۱۳۹۲/۸/۱۶
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>