نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  چه وقت و چطور با رییس خود مخالفت کنیم؟

  چه وقت و چطور با رییس خود مخالفت کنیم؟
  جهان سهم _ یکی از سوالاتی که کارمندان باید پاسخ آن را بدانند این است که "چطور می توان به شکلی موثر با رییس خود مخالفت کرد؟" دانستن این امر مهارتی مهم است که در حوزه مدیریت مدیر (managing the manager) طبقه بندی می شود. در حالیکه اکثر مدیران می توانند زیردستان را مدیریت کنند، مدیریت مدیران کاری بسیار دشوار است زیرا نه تنها مدیر کنترلی قابل ملاحظه بر عملیات های روزانه دارد و می تواند زندگی شغلی شما را به جهنم تبدیل کند بلکه بر آینده شغلی شما نیز تاثیری بزرگ دارد. بنابراین نباید کاری کنید که مدیر به دشمن شما تبدیل شود.
  ۱۳۹۳/۷/۲۲
 • »

  نگاهی نو به برنامه ریزی شخصی و شغلی

  نگاهی نو به برنامه ریزی شخصی و شغلی
  جهان سهم ـ بسیاری از افراد دچار رویاپردازی منطقی می شوند. آنها مایل هستند به رویایی بزرگ دست یابند اما چون ریسک گریز هستند به هدف خود نمی رسند. آنها مایل نیستند در وضعیت کنونی خود اختلال پدید آورند و معمولا در منطقه امن خود باقی می مانند و ریسکی نمی پذیرند.
  ۱۳۹۳/۷/۱۹
 • »

  چند راز کوچک برای افزایش بهره وری در محیط کار

  چند راز کوچک برای افزایش بهره وری در محیط کار
  جهان سهم _ آیا به دنبال آن هستید که بر بهره وری خود در محیط کار بیافزایید و چند ساعتی به روز خود اضافه کنید؟ در مقاله حاضر، چکیده چند مطلب در همین باره ذکر شده است و اگر به توصیه های مطرح شده عمل کنید به سرعت بهره وری شما در محیط کار بالا خواهد رفت. اگر کارهای مهم زیادی برای انجام دارید و نمی توانید هیچیک را انجام دهید زمان آن رسیده که بهره وری خود را بالا ببرید. در واقع شما می توانید تمام وظایف خود را انجام دهید و حتی وقت اضافه هم داشته باشید اما برای این منظور باید به رازهای کوچک اما مهم زیر توجه کنید.
  ۱۳۹۳/۶/۹
 • »

  آیا دوستان محیط کار، دوستان واقعی شما هستند؟

  آیا دوستان محیط کار، دوستان واقعی شما هستند؟
  جهان سهم _ بسیاری از شما حداقل ۸ ساعت در روز در محیط کار هستید و هر روز با افراد معینی سروکار دارید بنابراین خیلی اوقات دوستی هایی بین شما و دیگران شکل می گیرد اما آیا تاکنون به این سوال فکر کرده اید که آیا دوستان محیط کار شما دوستانی واقعی هستند یا نه.
  ۱۳۹۳/۶/۴
 • »

  چهار پرسش شگفت انگیز برای شناخت خود

  چهار پرسش شگفت انگیز برای شناخت خود
  جهان سهم ـ شناخت نقاط قوت و ضعف خود، تصویری شفاف از توانایی ها و حوزه هایی که باید تقویت شوند پیش چشم ما ترسیم می کند. به این طریق می توان بهترین راه را برای به حداکثر رساندن استفاده از زمان شناخت و دانست در چه زمینه هایی به کمک نیاز داریم. اما باید به یک نکته توجه داشت و آن اینکه انسان ها در قضاوت درباره عملکرد خود دچار اشتباهات عمیق می شوند.
  ۱۳۹۳/۵/۱۸
 • »

  پنج توانایی لازم برای ارتقاء شغلی

  پنج توانایی لازم برای ارتقاء شغلی
  جهان سهم ـ افراد با اهداف مختلف وارد بازار کار می شوند اما آنچه که در همه ما مشترک است اشتیاق به ارتقاء شغلی و بهره مندی از مزایای آن است. رسیدن به این هدف مستلزم داشتن توانایی هایی است که در ادامه به پنج مورد مهم آن اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۴/۲۳
 • »

  چگونه از موفقیت نترسیم؟

  چگونه از موفقیت نترسیم؟
  آیا جزء کسانی هستید که قبل از اتمام یک کار آن را رها می‌کنید؟ آیا توان استفاده از فرصت های زندگی و شغل را ندارید؟ آیا برای رسیدن به اهداف خود کم تلاش می‌کنید؟ اگر پاسختان به هر یک از این پرسشها مثبت است احتمالاً از موفقیت می ترسید.
  ۱۳۹۳/۳/۲۶
 • »

  با همکاری که مانند رییس ها رفتار می کند چه کنیم؟

  با همکاری که مانند رییس ها رفتار می کند چه کنیم؟
  جهان سهم ـ هر یک از همکاران شما در محیط کار دارای ویژگی شخصیتی خاص خود است و گاه برخی از این ویژگی ها برای شما ناراحت کننده است. یکی از استرس زا ترین وضعیت ها وقتی شکل می گیرد که یکی از همکاران بخواهد برای دیگران نقش رییس را بازی کند. در بررسی های مختلف مشخص شده که این یکی از شایع ترین مشکلات در محیط های کاری است یعنی در اغلب محیط ها افرادی پیدا می شوند که نشست بعدی تیم را تنظیم می کنند، از شما می پرسند روی چه پروژه ای کار می کنید و بی مورد توصیه هایی به شما می کنند. در ادامه به چند نکته در همین باره اشاره می کنیم:
  ۱۳۹۳/۳/۲۳
 • »

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟
  جهان سهم _ در محیط کار، گاه یکی از همکاران از شما متنفر است. علت هر چه باشد شما برای ادامه کار در این محیط باید مشکل پیش آمده را حل کنید. تشخیص قطعی اینکه یکی از همکاران از شما متنفر است آسان نیست مگر آنکه او اقداماتی انجام داده باشد که مستحق واکنش باشد. به هر حال گاه این دیدگاه در شما بوجود می آید که یکی از همکاران از شما متنفر است. اگر این وضعیت بر کیفیت کار شما تاثیر دارد باید اقدامی انجام شود.
  ۱۳۹۳/۳/۲۰
 • »

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟
  جهان سهم _ آیا باید با یک رییس بد کار کرد؟ کدام بهتر است: کار کردن برای یک رییس بد در شرکتی خوب یا کار کردن برای یک رییس خوب در شرکتی بد؟ این سول برای بسیاری از ما مطرح شده و باید گفت اگر اندکی فکر کنیم متوجه می شویم که اولین گزینه بهتر است.
  ۱۳۹۳/۳/۱۰
 • »

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی
  جهان‌سهم ـ هر روز صبح ۳۰ دقیقه آرام در جایی نشسته و به اهداف خود فکر کنید. هنگامیکه زندگینامه افراد موفق را مطالعه می‌کنید متوجه می‌شوید تقریبا تمام آنها سفر خود به سوی موفقیت را هنگامی آغاز کردند که عادت کردند هر روز صبح زود مدتی را با خود تنها باشند. این زمان را ساعت طلایی می‌نامند. همین زمان، آهنگ کل روز ..
  ۱۳۹۳/۲/۱۸
 • »

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟
  جهان سهم _ قبل از آغاز فعالیت شغلی چند نکته مهم درباره نحوه رفتار در محیط کار وجود دارد که باید به آنها دقت کرد. در حقیقت آنچه در زیر می آید بزرگ ترین اشتباهاتی هستند که ممکن است یک نفر در محل کار مرتکب شود. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۱/۲۲
 • »

  غلبه بر استرس حجم بالای وظایف شغلی

  غلبه بر استرس حجم بالای وظایف شغلی
  جهان‌سهم_ اغلب اوقات افزایش حجم وظایف شغلی سبب استرس می‌شود. برخی موارد بالا رفتن میزان کاری که باید انجام شود انگیزه را از میان می‌برد و سبب دلزدگی از شغل می‌شود. با آنکه انجام کارهای متعدد و زیاد بدون استرس غیرممکن است، در ادامه به نکات و شیوه‌هایی اشاره می‌کنیم که با رعایت آنها از استرس کاسته می‌شود.
  ۱۳۹۳/۱/۴
 • »

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی
  جهان‌سهم_ فروش مبتنی بر ارتباط، مهمترین بخش تمام استراتژی‌های جدید در حوزه فروش است. توانایی در ایجاد و حفظ ارتباط بلند مدت با مشتری، بنیان موفقیت شما به عنوان یک فروشنده و بطور کلی موفقیت در کار است. فروش مبتنی بر ارتباط، مستلزم درک روشن دنیامیک روند فروش، آنگونه که مشتری یا خریدار آن را تجربه می‌کند است. در ادامه مقاله حاضر به برخی نکات که می‌تواند مشتری‌های اعم از خریدار و شرکت‌ها را به سوی شما جلب کند اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
 • »

  پنج نکته مهم در تدوین فهرست کارهای روزانه

  پنج نکته مهم در تدوین فهرست کارهای روزانه
  جهان‌سهم_ تهیه فهرست کارهای روزانه ای که باید انجام شوند کار ساده‌ای به نظر می‌رسد یعنی تصور می‌شود برای این کار کافی است تمام وظایف روزانه را روی صفحه‌ای کاغذ یادداشت کنیم. اما در تهیه این فهرست باید به نکاتی توجه شود که بدون در نظر گرفتن آنها، در انجام وظایف ناکام خواهیم ماند و احساس خستگی و ناامیدی خواهیم کرد.
  ۱۳۹۲/۱۲/۷
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>