نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  آیا دوستان محیط کار، دوستان واقعی شما هستند؟

  آیا دوستان محیط کار، دوستان واقعی شما هستند؟
  جهان سهم _ بسیاری از شما حداقل ۸ ساعت در روز در محیط کار هستید و هر روز با افراد معینی سروکار دارید بنابراین خیلی اوقات دوستی هایی بین شما و دیگران شکل می گیرد اما آیا تاکنون به این سوال فکر کرده اید که آیا دوستان محیط کار شما دوستانی واقعی هستند یا نه.
  ۱۳۹۳/۶/۴
 • »

  چهار پرسش شگفت انگیز برای شناخت خود

  چهار پرسش شگفت انگیز برای شناخت خود
  جهان سهم ـ شناخت نقاط قوت و ضعف خود، تصویری شفاف از توانایی ها و حوزه هایی که باید تقویت شوند پیش چشم ما ترسیم می کند. به این طریق می توان بهترین راه را برای به حداکثر رساندن استفاده از زمان شناخت و دانست در چه زمینه هایی به کمک نیاز داریم. اما باید به یک نکته توجه داشت و آن اینکه انسان ها در قضاوت درباره عملکرد خود دچار اشتباهات عمیق می شوند.
  ۱۳۹۳/۵/۱۸
 • »

  پنج توانایی لازم برای ارتقاء شغلی

  پنج توانایی لازم برای ارتقاء شغلی
  جهان سهم ـ افراد با اهداف مختلف وارد بازار کار می شوند اما آنچه که در همه ما مشترک است اشتیاق به ارتقاء شغلی و بهره مندی از مزایای آن است. رسیدن به این هدف مستلزم داشتن توانایی هایی است که در ادامه به پنج مورد مهم آن اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۴/۲۳
 • »

  چگونه از موفقیت نترسیم؟

  چگونه از موفقیت نترسیم؟
  آیا جزء کسانی هستید که قبل از اتمام یک کار آن را رها می‌کنید؟ آیا توان استفاده از فرصت های زندگی و شغل را ندارید؟ آیا برای رسیدن به اهداف خود کم تلاش می‌کنید؟ اگر پاسختان به هر یک از این پرسشها مثبت است احتمالاً از موفقیت می ترسید.
  ۱۳۹۳/۳/۲۶
 • »

  با همکاری که مانند رییس ها رفتار می کند چه کنیم؟

  با همکاری که مانند رییس ها رفتار می کند چه کنیم؟
  جهان سهم ـ هر یک از همکاران شما در محیط کار دارای ویژگی شخصیتی خاص خود است و گاه برخی از این ویژگی ها برای شما ناراحت کننده است. یکی از استرس زا ترین وضعیت ها وقتی شکل می گیرد که یکی از همکاران بخواهد برای دیگران نقش رییس را بازی کند. در بررسی های مختلف مشخص شده که این یکی از شایع ترین مشکلات در محیط های کاری است یعنی در اغلب محیط ها افرادی پیدا می شوند که نشست بعدی تیم را تنظیم می کنند، از شما می پرسند روی چه پروژه ای کار می کنید و بی مورد توصیه هایی به شما می کنند. در ادامه به چند نکته در همین باره اشاره می کنیم:
  ۱۳۹۳/۳/۲۳
 • »

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟

  با همکاری که از شما متنفر است چگونه رفتار کنید؟
  جهان سهم _ در محیط کار، گاه یکی از همکاران از شما متنفر است. علت هر چه باشد شما برای ادامه کار در این محیط باید مشکل پیش آمده را حل کنید. تشخیص قطعی اینکه یکی از همکاران از شما متنفر است آسان نیست مگر آنکه او اقداماتی انجام داده باشد که مستحق واکنش باشد. به هر حال گاه این دیدگاه در شما بوجود می آید که یکی از همکاران از شما متنفر است. اگر این وضعیت بر کیفیت کار شما تاثیر دارد باید اقدامی انجام شود.
  ۱۳۹۳/۳/۲۰
 • »

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟

  شرکت خوب، رییس بد یا شرکت بد رییس خوب؟
  جهان سهم _ آیا باید با یک رییس بد کار کرد؟ کدام بهتر است: کار کردن برای یک رییس بد در شرکتی خوب یا کار کردن برای یک رییس خوب در شرکتی بد؟ این سول برای بسیاری از ما مطرح شده و باید گفت اگر اندکی فکر کنیم متوجه می شویم که اولین گزینه بهتر است.
  ۱۳۹۳/۳/۱۰
 • »

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی

  نقش ساعت طلایی در موفقیت‌های مالی
  جهان‌سهم ـ هر روز صبح ۳۰ دقیقه آرام در جایی نشسته و به اهداف خود فکر کنید. هنگامیکه زندگینامه افراد موفق را مطالعه می‌کنید متوجه می‌شوید تقریبا تمام آنها سفر خود به سوی موفقیت را هنگامی آغاز کردند که عادت کردند هر روز صبح زود مدتی را با خود تنها باشند. این زمان را ساعت طلایی می‌نامند. همین زمان، آهنگ کل روز ..
  ۱۳۹۳/۲/۱۸
 • »

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟

  تازه واردها به دنیای کار چه اشتباهاتی دارند؟
  جهان سهم _ قبل از آغاز فعالیت شغلی چند نکته مهم درباره نحوه رفتار در محیط کار وجود دارد که باید به آنها دقت کرد. در حقیقت آنچه در زیر می آید بزرگ ترین اشتباهاتی هستند که ممکن است یک نفر در محل کار مرتکب شود. در ادامه به این نکات اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۱/۲۲
 • »

  غلبه بر استرس حجم بالای وظایف شغلی

  غلبه بر استرس حجم بالای وظایف شغلی
  جهان‌سهم_ اغلب اوقات افزایش حجم وظایف شغلی سبب استرس می‌شود. برخی موارد بالا رفتن میزان کاری که باید انجام شود انگیزه را از میان می‌برد و سبب دلزدگی از شغل می‌شود. با آنکه انجام کارهای متعدد و زیاد بدون استرس غیرممکن است، در ادامه به نکات و شیوه‌هایی اشاره می‌کنیم که با رعایت آنها از استرس کاسته می‌شود.
  ۱۳۹۳/۱/۴
 • »

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی
  جهان‌سهم_ فروش مبتنی بر ارتباط، مهمترین بخش تمام استراتژی‌های جدید در حوزه فروش است. توانایی در ایجاد و حفظ ارتباط بلند مدت با مشتری، بنیان موفقیت شما به عنوان یک فروشنده و بطور کلی موفقیت در کار است. فروش مبتنی بر ارتباط، مستلزم درک روشن دنیامیک روند فروش، آنگونه که مشتری یا خریدار آن را تجربه می‌کند است. در ادامه مقاله حاضر به برخی نکات که می‌تواند مشتری‌های اعم از خریدار و شرکت‌ها را به سوی شما جلب کند اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
 • »

  پنج نکته مهم در تدوین فهرست کارهای روزانه

  پنج نکته مهم در تدوین فهرست کارهای روزانه
  جهان‌سهم_ تهیه فهرست کارهای روزانه ای که باید انجام شوند کار ساده‌ای به نظر می‌رسد یعنی تصور می‌شود برای این کار کافی است تمام وظایف روزانه را روی صفحه‌ای کاغذ یادداشت کنیم. اما در تهیه این فهرست باید به نکاتی توجه شود که بدون در نظر گرفتن آنها، در انجام وظایف ناکام خواهیم ماند و احساس خستگی و ناامیدی خواهیم کرد.
  ۱۳۹۲/۱۲/۷
 • »

  هفت شیوه تسهیل امر رهبری سازمان

  هفت شیوه تسهیل امر رهبری سازمان
  جهان‌سهم_ رهبری آسان نیست. سازمان به رهبر نیاز دارد. افرادی که در موقعیت رهبری سازمان قرار می‌گیرند دارایی ویژگی‌های شخصیتی عجیب و خاصی هستند. این دسته افراد باید مسئولیت بیشتری را در مقابل افزایش حقوق نه چندان قابل‌ملاحظه بر عهده بگیرند و همه انتقاد‌ها نیز از ایشان می‌شود. در ادامه هفت عامل مطرح می‌شود که به رهبران کمک می‌کند مسئولیت‌های رهبری را با سهولت بیشتری انجام دهند.
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۷
 • »

  موانع، پله‌ای برای پیشرفت هستند

  موانع، پله‌ای برای پیشرفت هستند
  جهان‌سهم_ همه انسان‌ها دچار اشتباه می‌شوند و هر چه میزان فعالیت‌های فرد بیشتر باشد اشتباهات او نیز بیشتر خواهد بود اما تنها پرسشی که از اهمیتی خاص برخوردار است این است که شما چطور با افت و خیزهای زندگی برخورد می‌کنید؟ در این مقاله تفاوت میان دیدگاه‌های مثبت و منفی نسبت به جهان پیرامون را خواهید آموخت. همچنین می‌آموزید که از اشتباهات خویش پند گرفته، سود برده و به رغم وجود مشکلات، فردی مثبت باقی بمانید.
  ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
 • »

  گفتگوی مثبت با خویش

  گفتگوی مثبت با خویش
  جهان‌سهم_ یکی از موثرترین برنامه‌های رشد شخصی، گفتگوی مثبت با خویش است. در زمینه کسب رضایت درونی مربی خود باشید و همیشه با خود مثبت صحبت کنید. در ادامه به جنبه‌های گوناگون این موضوع می‌پردازیم.
  ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>