نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • ترس از شکست عامل بزرگ آغاز نکردن بسیاری از کارهاست
  »

  از این پس کارها را به تعویق نیاندازیم

  از این پس کارها را به تعویق نیاندازیم
  جهان‌سهم_ تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر سر وقت کارهای خود را انجام دهید به چه موقعیت‌هایی در زندگی دست پیدا خواهید کرد. آمارها نشان می‌دهد بیش از شصت درصد مردم هر روز حداقل یک کار ضروری یا بخشی از برنامه‌های خود را به تعویق می‌اندازند. در این مقاله روش‌هایی برای حل این مشکل مطرح می‌شود. البته تنها در صورتی این توصیه‌ها کمک خواهند کرد که اجرای آنها را به تعویق نیاندازید!
  ۱۳۹۲/۷/۲۱
 • »

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی

  ارتباط سازنده، بنیان موفقیت شغلی
  فروش مبتنی بر ارتباط، مهمترین بخش تمام استراتژی‌های جدید در حوزه فروش است. توانایی در ایجاد و حفظ ارتباط بلند مدت با مشتری، بنیان موفقیت شما به عنوان یک فروشنده و بطور کلی موفقیت در کار است. فروش مبتنی بر ارتباط، مستلزم درک روشن دنیامیک روند فروش، آنگونه که مشتری یا خریدار آن را تجربه می‌کند است. در ادامه مقاله حاضر به برخی نکات که می‌تواند مشتری‌های اعم از خریدار و شرکت‌ها را به سوی شما جلب کند اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۲/۷/۱۹
 • دوازده رفتار مدیر شرکت که نشان می‌دهد او با شما مشکل دارد
  »

  آیا مدیر شرکت از شما متنفر است؟ (بخش نخست)

  آیا مدیر شرکت از شما متنفر است؟ (بخش نخست)
  جهان‌سهم_ هیچ کارمندی انتظار ندارد هر روز صبح که به محل کار می‌آید مدیر شرکت او را در آغوش بگیرد و به قهوه دعوت کند. اما گاه مدیر رفتاری بد با یک کارمند دارد که محیط کار را برای او ناخوشایند می‌کند. در این وضعیت کارمندان از خود می‌پرسند واقعیت چیست و آیا امنیت شغلی من در خطر است یا نه؟ رفتار بد مدیر دلایل مختلف دارد اما دلیل این امر هر چه باشد - نارضایتی از عملکرد کارمند یا مشکلات روحی مدیر – کارمند مورد نظر در وضعیت بسیار بدی قرار می‌گیرد.
  ۱۳۹۲/۷/۸
 • »

  چه میزان تحمل ریسک دارید؟ (قسمت پایانی)

  چه میزان تحمل ریسک دارید؟ (قسمت پایانی)
  جهان‌سهم_ در قسمت نخست مطلب حاضر به بیان معنای ریسک و مفهوم افق سرمایه‌گذاری اشاره شد. در ادامه به برخی دیگر از نکات درباره میزان ریسک پذیری سرمایه گذاران اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۲/۴/۱
 • »

  چه میزان تحمل ریسک دارید؟ (قسمت نخست)

  چه میزان تحمل ریسک دارید؟ (قسمت نخست)
  جهان سهم_ تحمل ریسک موضوعی است که اغلب مورد بحث قرار می‌گیرد اما به ندرت تعریفی از آن ارائه می‌شود. در بسیاری از مقالات هنگامی که از داد و ستد سهام یا دیگر اوراق بهادار صحبت می‌شود، مولف توصیه‌هایی درباره انتخاب ابزارهای مختلف سرمایه‌گذاری بر مبنای تحمل ریسک سرمایه‌گذار مطرح می‌کند اما پرسش مهم این است که یک سرمایه‌گذار چطور باید میزان تحمل خود را در زمینه ریسک تعیین کند؟ درک این مفهوم چطور می‌تواند به سرمایه‌گذار کمک کند تا سبد دارایی‌های خود را تنوع بخشد؟
  ۱۳۹۲/۳/۳۰
 • »

  میز کار شما در باره شخصیت شما چه می‌گوید؟

  میز کار شما در باره شخصیت شما چه می‌گوید؟
  جهان‌سهم_ به میز کار خود نگاه کنید. آیا کاغذهای خوانده نشده و پراکنده آن را پوشانده‌اند؟ آیا پر از عکس‌های خانوادگی است؟ وضعیت میز کار شما از لحاظ منظم یا به هم ریخته بودن و نحوه تزیین آن اطلاعات زیادی در باره شخصیت شما ارائه می‌دهد. در محیط کار، هر کس بطور ناخودآگاه میز خود را به گونه‌ای خاص می‌چیند و نگه می‌دارد.
  ۱۳۹۲/۱/۱۸
 • کارکنان باانگیزه بهره وری بالاتری دارند
  »

  سه توصیه به مدیران درباره خشنود نگه داشتن کارکنان

  سه توصیه به مدیران درباره خشنود نگه داشتن کارکنان
  جهان‌سهم_ تشویق کارکنان به مشارکت فعال تر در تحقق اهداف شرکت، محیط مطلوب برای کارکنان، تشویق عملکرد بالا. در مبحث ایجاد انگیزه برای کارکنان در محیط کار، شما حتما تمام این عبارت ها را شنیده اید. اما معنای این عبارت ها چیست؟ واقعیت این است که پاسخ این پرسش برای هر شرکت متفاوت است به همین دلیل بسیاری از کارشناسان...
  ۱۳۹۲/۱/۱۱
 • شناسایی کارکنان خلاق وظیفه مدیران است
  »

  سه روش تشویق خلاقیت در محیط کار

  سه روش تشویق خلاقیت در محیط کار
  جهان‌سهم_ در اکثر شرکت‌ها تعداد زیادی کارمند خلاق مشغول فعالیت هستند. تشخیص برخی از آنها آسان و تشخیص برخی دیگر بسیار دشوار است و یکی از وظایف اصلی مدیران شرکت شناسایی این گروه است زیرا بسیاری از اوقات برنامه‌های خلاق این گروه به سودهای عظیم برای شرکت منجر شده است.
  ۱۳۹۲/۱/۸
 • سرمایه‌گذاران باید کاملا مراقب نرخ‌های تورم باشند
  »

  مقابله با ریسک تورم (قسمت پایانی)

  مقابله با ریسک تورم (قسمت پایانی)
  جهان‌سهم_ تورم اگرچه کمتر از سقوط بازار سرمایه تاثیر منفی بر سبد دارایی‌های سرمایه‌گذاران برجا می‌گذارد اما در بلندمدت می‌تواند بسیار مخرب‌تر باشد و سال به سال از ارزش سبد دارایی‌ها بکاهد. همچنین گاه نرخ تورم به شدت بالا می‌رود و همین عامل تاثیرات منفی آن را شدت می‌بخشد. در ادامه به بخش دوم مقاله حاضر می‌پردازیم:
  ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
 • سرمایه‌گذاران باید کاملا مراقب نرخ‌های تورم باشند
  »

  مقابله با ریسک تورم (قسمت نخست)

  مقابله با ریسک تورم (قسمت نخست)
  جهان‌سهم_ تورم اگرچه کمتر از سقوط بازار سرمایه تاثیر منفی بر سبد دارایی‌های سرمایه‌گذاران برجا می‌گذارد اما در بلندمدت می‌تواند بسیار مخرب‌تر باشد و سال به سال از ارزش سبد دارایی‌ها بکاهد. همچنین گاه نرخ تورم به شدت بالا می‌رود و همین عامل تاثیرات منفی آن را شدت می‌بخشد.
  ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
 • »

  اهمیت انضباط و روانشناسی سرمایه‌گذاری

  اهمیت انضباط و روانشناسی سرمایه‌گذاری
  جهان‌سهم_ دادوستدکنندگان برای موفقیت در بازارهای مالی باید ویژگی‌ها و مهارت‌های متعددی داشته باشند. توانایی درک سازوکار داخلی یک شرکت، ویژگی‌های بنیادی آن و توانایی تعیین جهت روند تغییرات قیمت‌ها، برخی از این توانایی‌های‌ها هستند. اما هیچیک از ویژگی‌ها به اندازه توانایی کنترل احساسات و حفظ انضباط مهم نیستند.
  ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
 • »

  آیا گرفتار باورهای محدود کننده هستیم؟

  آیا گرفتار باورهای محدود کننده هستیم؟
  جهان‌سهم_ رویه‌ای پنج مرحله‌ای برای کسب قدرت شخصی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان مثبت باقی ماند و سریعتر به اهداف رسید. در این رویه بهترین تکنیک‌ها و اصول کشف شده برای تحول همیشگی ذهن گنجانده شده و عمل به آن تضمین خواهد کرد که شما به فردی موثر در زندگی شخصی و خانوادگی تبدیل شوید. به یاد داشته باشید که تنها با خواندن این مقاله نمی‌توانید به اهداف خود برسید. ضروری است به این توصیه‌ها عمل کنید. اگر در تلاش نخست با شکست مواجه شدید ناامید نشوید. ادامه دهید.
  ۱۳۹۱/۹/۲۵
 • کارکنان با انگیزه بر موفقیت شرکت موثر هستند
  »

  باورهای غلط مدیران درباره انگیزه کارکنان

  باورهای غلط مدیران درباره انگیزه کارکنان
  جهان‌سهم_ صاحبان شرکت‌ها باید ترتیبی دهند که کارکنان حداکثر کوشش خود را برای انجام وظایف شغلی کرده و با بهره‌وری کار کنند. با این حال در تمام شرکت‌ها، کارکنانی وجود دارند که از حداکثر ظرفیت و توانایی خود استفاده نمی‌کنند و کارشان حائز کیفیت کافی نیست. تداوم این وضعیت مشکلات بزرگی را برای مدیر شرکت به‌وجود می‌آورد. مدیران اغلب باورهای اشتباه درباره انگیزه‌های کارکنان دارند. در مقاله حاضر به برخی از این باورها اشاره می‌شود.
  ۱۳۹۱/۸/۱۴
 • »

  کلید موفقیت پایای شرکت‌ها چیست؟

  کلید موفقیت پایای شرکت‌ها چیست؟
  _ هدف از راه انداختن یک تجارت یا کسب و کار چیست؟ طی سمینارهای مختلف تجاری هر بار این پرسش مطرح می‌شود، پاسخ فوری همه این است که هدف، کسب سود است. اما این پاسخ غلط است. هدف اصلی هر کسب و کار جذب و حفظ مشتری است. اگر یک شرکت در جلب و حفظ مشتری موفق باشد و این کار را با هزینه مناسب انجام دهد، نه تنها سود نصیب آن خواهد شد بلکه می‌تواند به حیات خود ادامه دهد و رشد کند.
  ۱۳۹۱/۷/۲۳
 • سهم هر دارایی در سبد، به اهداف شما بستگی دارد
  »

  پنج نکته در باره تخصیص دارایی‌ها

  پنج نکته در باره تخصیص دارایی‌ها
  جهان‌سهم_ با توجه به تنوع زیاد ابزارهای سرمایه‌گذاری از جمله سهام، اوراق قرضه، اختیار معامله و ... ایجاد ترکیبی صحیح از این ابزارها در سبد دارایی‌ها گاه حتی حرفه‌ای‌ترین سرمایه‌گذاران را نیز سردرگم می‌کند. اما شروع ساختن یک سبد سرمایه‌گذاری با انتخاب سهام احتمالا رویکردی اشتباه است.
  ۱۳۹۱/۷/۱۴
<< 2 3 4 5 6 7 >>