نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • کارکنان باانگیزه بهره وری بالاتری دارند
  »

  سه توصیه به مدیران درباره خشنود نگه داشتن کارکنان

  سه توصیه به مدیران درباره خشنود نگه داشتن کارکنان
  جهان‌سهم_ تشویق کارکنان به مشارکت فعال تر در تحقق اهداف شرکت، محیط مطلوب برای کارکنان، تشویق عملکرد بالا. در مبحث ایجاد انگیزه برای کارکنان در محیط کار، شما حتما تمام این عبارت ها را شنیده اید. اما معنای این عبارت ها چیست؟ واقعیت این است که پاسخ این پرسش برای هر شرکت متفاوت است به همین دلیل بسیاری از کارشناسان...
  ۱۳۹۲/۱/۱۱
 • شناسایی کارکنان خلاق وظیفه مدیران است
  »

  سه روش تشویق خلاقیت در محیط کار

  سه روش تشویق خلاقیت در محیط کار
  جهان‌سهم_ در اکثر شرکت‌ها تعداد زیادی کارمند خلاق مشغول فعالیت هستند. تشخیص برخی از آنها آسان و تشخیص برخی دیگر بسیار دشوار است و یکی از وظایف اصلی مدیران شرکت شناسایی این گروه است زیرا بسیاری از اوقات برنامه‌های خلاق این گروه به سودهای عظیم برای شرکت منجر شده است.
  ۱۳۹۲/۱/۸
 • سرمایه‌گذاران باید کاملا مراقب نرخ‌های تورم باشند
  »

  مقابله با ریسک تورم (قسمت پایانی)

  مقابله با ریسک تورم (قسمت پایانی)
  جهان‌سهم_ تورم اگرچه کمتر از سقوط بازار سرمایه تاثیر منفی بر سبد دارایی‌های سرمایه‌گذاران برجا می‌گذارد اما در بلندمدت می‌تواند بسیار مخرب‌تر باشد و سال به سال از ارزش سبد دارایی‌ها بکاهد. همچنین گاه نرخ تورم به شدت بالا می‌رود و همین عامل تاثیرات منفی آن را شدت می‌بخشد. در ادامه به بخش دوم مقاله حاضر می‌پردازیم:
  ۱۳۹۱/۱۲/۲۵
 • سرمایه‌گذاران باید کاملا مراقب نرخ‌های تورم باشند
  »

  مقابله با ریسک تورم (قسمت نخست)

  مقابله با ریسک تورم (قسمت نخست)
  جهان‌سهم_ تورم اگرچه کمتر از سقوط بازار سرمایه تاثیر منفی بر سبد دارایی‌های سرمایه‌گذاران برجا می‌گذارد اما در بلندمدت می‌تواند بسیار مخرب‌تر باشد و سال به سال از ارزش سبد دارایی‌ها بکاهد. همچنین گاه نرخ تورم به شدت بالا می‌رود و همین عامل تاثیرات منفی آن را شدت می‌بخشد.
  ۱۳۹۱/۱۲/۲۳
 • »

  اهمیت انضباط و روانشناسی سرمایه‌گذاری

  اهمیت انضباط و روانشناسی سرمایه‌گذاری
  جهان‌سهم_ دادوستدکنندگان برای موفقیت در بازارهای مالی باید ویژگی‌ها و مهارت‌های متعددی داشته باشند. توانایی درک سازوکار داخلی یک شرکت، ویژگی‌های بنیادی آن و توانایی تعیین جهت روند تغییرات قیمت‌ها، برخی از این توانایی‌های‌ها هستند. اما هیچیک از ویژگی‌ها به اندازه توانایی کنترل احساسات و حفظ انضباط مهم نیستند.
  ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
 • »

  آیا گرفتار باورهای محدود کننده هستیم؟

  آیا گرفتار باورهای محدود کننده هستیم؟
  جهان‌سهم_ رویه‌ای پنج مرحله‌ای برای کسب قدرت شخصی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان مثبت باقی ماند و سریعتر به اهداف رسید. در این رویه بهترین تکنیک‌ها و اصول کشف شده برای تحول همیشگی ذهن گنجانده شده و عمل به آن تضمین خواهد کرد که شما به فردی موثر در زندگی شخصی و خانوادگی تبدیل شوید. به یاد داشته باشید که تنها با خواندن این مقاله نمی‌توانید به اهداف خود برسید. ضروری است به این توصیه‌ها عمل کنید. اگر در تلاش نخست با شکست مواجه شدید ناامید نشوید. ادامه دهید.
  ۱۳۹۱/۹/۲۵
 • کارکنان با انگیزه بر موفقیت شرکت موثر هستند
  »

  باورهای غلط مدیران درباره انگیزه کارکنان

  باورهای غلط مدیران درباره انگیزه کارکنان
  جهان‌سهم_ صاحبان شرکت‌ها باید ترتیبی دهند که کارکنان حداکثر کوشش خود را برای انجام وظایف شغلی کرده و با بهره‌وری کار کنند. با این حال در تمام شرکت‌ها، کارکنانی وجود دارند که از حداکثر ظرفیت و توانایی خود استفاده نمی‌کنند و کارشان حائز کیفیت کافی نیست. تداوم این وضعیت مشکلات بزرگی را برای مدیر شرکت به‌وجود می‌آورد. مدیران اغلب باورهای اشتباه درباره انگیزه‌های کارکنان دارند. در مقاله حاضر به برخی از این باورها اشاره می‌شود.
  ۱۳۹۱/۸/۱۴
 • »

  کلید موفقیت پایای شرکت‌ها چیست؟

  کلید موفقیت پایای شرکت‌ها چیست؟
  _ هدف از راه انداختن یک تجارت یا کسب و کار چیست؟ طی سمینارهای مختلف تجاری هر بار این پرسش مطرح می‌شود، پاسخ فوری همه این است که هدف، کسب سود است. اما این پاسخ غلط است. هدف اصلی هر کسب و کار جذب و حفظ مشتری است. اگر یک شرکت در جلب و حفظ مشتری موفق باشد و این کار را با هزینه مناسب انجام دهد، نه تنها سود نصیب آن خواهد شد بلکه می‌تواند به حیات خود ادامه دهد و رشد کند.
  ۱۳۹۱/۷/۲۳
 • سهم هر دارایی در سبد، به اهداف شما بستگی دارد
  »

  پنج نکته در باره تخصیص دارایی‌ها

  پنج نکته در باره تخصیص دارایی‌ها
  جهان‌سهم_ با توجه به تنوع زیاد ابزارهای سرمایه‌گذاری از جمله سهام، اوراق قرضه، اختیار معامله و ... ایجاد ترکیبی صحیح از این ابزارها در سبد دارایی‌ها گاه حتی حرفه‌ای‌ترین سرمایه‌گذاران را نیز سردرگم می‌کند. اما شروع ساختن یک سبد سرمایه‌گذاری با انتخاب سهام احتمالا رویکردی اشتباه است.
  ۱۳۹۱/۷/۱۴
 • »

  با پنج نوع ریسک از انواع ریسک‌ها آشنا شوید

  با پنج نوع ریسک از انواع ریسک‌ها آشنا شوید
  جهان‌سهم_ اگر مایلید بالاتر از جمعیت قرار گیرید باید گردن خود را افراشته نگه دارید. برای کشف قاره‌های جدید باید بخواهید که از ساحل امن دور شوید. در زندگی اگر می‌خواهید به اهداف بزرگ دست پیدا کنید باید از فرصت‌ها درست استفاده کنید و انواع خطرات را بشناسید.
  ۱۳۹۱/۷/۱۲
 • »

  افزایش سرانه بدهی یازده کشور صنعتی جهان

  افزایش سرانه بدهی یازده کشور صنعتی جهان
  جهان سهم_ طی یک دهه گذشته بر میزان بدهی دولت های افزوده شده است. در حال حاضر بدهی دولت ژاپن بالاترین میزان در بین کشورهای توسعه یافته است.
  ۱۳۹۱/۷/۵
 • »

  شما فرد برجسته‌ای هستید

  شما فرد برجسته‌ای هستید
  جهان‌سهم_ نقطه آغاز پختگی درک این واقعیت است که هیچکس به کمک شما نخواهد آمد و هر چه هستید یا خواهید بود بکلی به خودتان بستگی دارد.
  ۱۳۹۱/۷/۵
 • »

  سه حوزه صرف زمان برای موفقیت

  سه حوزه صرف زمان برای موفقیت
  جهان‌سهم_ زندگی خود را بر مبنای اهداف خانوادگی، شغلی و شخصی برنامه‌ریزی کنید. لازم است در فواصل زمانی معین کنار ایستاده و خود، زندگی‌تان و نحوه استفاده از زمان را تحلیل و بررسی کنید. شما بجای آنکه برده‌ای باشید که همواره فشار زمان را تحمل می‌کند باید بر زمان و وقت خود مسلط باشید. و این کار اصلا دشوار نیست.
  ۱۳۹۱/۶/۲۵
 • »

  بر اهداف اصلی تمرکز کنید

  بر اهداف اصلی تمرکز کنید
  جهان‌سهم_ چرا به شما حقوق پرداخت می‌شود؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که در دوران زندگی شغلی خود باید بارها از خود پرسیده و به آن پاسخ دهید. بسیاری از افراد مطمئن نیستند که چرا حقوق دریافت می‌کنند اما اگر شما ندانید برای دستیابی به چه اهداف و نتایجی استخدام شده‌اید نمی‌توانید بیشترین تلاش را در جهت اهداف سازمان انجام دهید، ارتقاء پیدا کنید و درآمد بالاتری بدست آورید.
  ۱۳۹۱/۶/۲۱
 • »

  اوباما در چالش اوضاع وخیم اقتصاد آمریکا

  اوباما در چالش اوضاع وخیم اقتصاد آمریکا
  جهان سهم_ وضعیت اقتصادی آمریکا بزرگ‌ترین چالش باراک اوباما رییس جمهور این کشور در سال انتخابات ریاست جمهوری است. روز گذشته اعلام شد تولید کارخانه‌ای در این کشور در ماه گذشته میلادی برای سومین ماه پی در پی کاهش یافته است. نرخ بیکاری نیز همچنان بالای ۸ درصد است. شاخص اعتماد مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها نیز در حال کاهش است.
  ۱۳۹۱/۶/۱۵
<< 3 4 5 6 7 >>