نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  با پنج نوع ریسک از انواع ریسک‌ها آشنا شوید

  با پنج نوع ریسک از انواع ریسک‌ها آشنا شوید
  جهان‌سهم_ اگر مایلید بالاتر از جمعیت قرار گیرید باید گردن خود را افراشته نگه دارید. برای کشف قاره‌های جدید باید بخواهید که از ساحل امن دور شوید. در زندگی اگر می‌خواهید به اهداف بزرگ دست پیدا کنید باید از فرصت‌ها درست استفاده کنید و انواع خطرات را بشناسید.
  ۱۳۹۱/۷/۱۲
 • »

  افزایش سرانه بدهی یازده کشور صنعتی جهان

  افزایش سرانه بدهی یازده کشور صنعتی جهان
  جهان سهم_ طی یک دهه گذشته بر میزان بدهی دولت های افزوده شده است. در حال حاضر بدهی دولت ژاپن بالاترین میزان در بین کشورهای توسعه یافته است.
  ۱۳۹۱/۷/۵
 • »

  شما فرد برجسته‌ای هستید

  شما فرد برجسته‌ای هستید
  جهان‌سهم_ نقطه آغاز پختگی درک این واقعیت است که هیچکس به کمک شما نخواهد آمد و هر چه هستید یا خواهید بود بکلی به خودتان بستگی دارد.
  ۱۳۹۱/۷/۵
 • »

  سه حوزه صرف زمان برای موفقیت

  سه حوزه صرف زمان برای موفقیت
  جهان‌سهم_ زندگی خود را بر مبنای اهداف خانوادگی، شغلی و شخصی برنامه‌ریزی کنید. لازم است در فواصل زمانی معین کنار ایستاده و خود، زندگی‌تان و نحوه استفاده از زمان را تحلیل و بررسی کنید. شما بجای آنکه برده‌ای باشید که همواره فشار زمان را تحمل می‌کند باید بر زمان و وقت خود مسلط باشید. و این کار اصلا دشوار نیست.
  ۱۳۹۱/۶/۲۵
 • »

  بر اهداف اصلی تمرکز کنید

  بر اهداف اصلی تمرکز کنید
  جهان‌سهم_ چرا به شما حقوق پرداخت می‌شود؟ این یکی از مهمترین سوالاتی است که در دوران زندگی شغلی خود باید بارها از خود پرسیده و به آن پاسخ دهید. بسیاری از افراد مطمئن نیستند که چرا حقوق دریافت می‌کنند اما اگر شما ندانید برای دستیابی به چه اهداف و نتایجی استخدام شده‌اید نمی‌توانید بیشترین تلاش را در جهت اهداف سازمان انجام دهید، ارتقاء پیدا کنید و درآمد بالاتری بدست آورید.
  ۱۳۹۱/۶/۲۱
 • »

  اوباما در چالش اوضاع وخیم اقتصاد آمریکا

  اوباما در چالش اوضاع وخیم اقتصاد آمریکا
  جهان سهم_ وضعیت اقتصادی آمریکا بزرگ‌ترین چالش باراک اوباما رییس جمهور این کشور در سال انتخابات ریاست جمهوری است. روز گذشته اعلام شد تولید کارخانه‌ای در این کشور در ماه گذشته میلادی برای سومین ماه پی در پی کاهش یافته است. نرخ بیکاری نیز همچنان بالای ۸ درصد است. شاخص اعتماد مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها نیز در حال کاهش است.
  ۱۳۹۱/۶/۱۵
 • »

  فروش، پیچیده‌تر از هر زمان دیگر

  فروش، پیچیده‌تر از هر زمان دیگر
  جهان‌سهم_ کل فرایند فروش امروزه از هر زمان دیگر در گذشته پیچیده‌تر است. در گذشته فروشنده یک بار با واحد خرید تماس می‌گرفت و خریدار نیز می‌بایست در باره خرید کالا یا خدمت ارائه شده در یک مرحله تصمیم بگیرد. اما امروزه همه چیز متفاوت است و نه تنها شما با رقبای بزرگی رو به رو هستید بلکه مشتری ها بسیار آگاهتر از گذشته هستند.
  ۱۳۹۱/۶/۱۳
 • »

  چرا همیشه وقت کم می آوریم؟

  چرا همیشه وقت کم می آوریم؟
  جهان‌سهم_ کارمندان معمولا هشت ساعت در روز در محیط کار هستند اما در اغلب موارد بخشی از کارهای روزانه ناتمام باقی می‌مانند و آنها مجبور هستند یا اضافه کار کنند یا کارها را به خانه ببرند. این در حالیستکه اکثر کارمندان تصور می‌کنند دائما مشغول کار هستند و نمی‌دانند چرا وقت کم می‌آروند. دلیل اصلی این وضعیت هدر رفتن زمان و بهره وری پایین است. خیلی اوقات ما متوجه نیستیم که چه میزان از وقت خود را صرف گپ زدن با همکاران، گشت زدن بی هدف در اینترنت یا تلفن‌های غیر ضروری می‌کنیم. در ادامه به چند توصیه برای استفاده بهتر از زمان اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۱/۶/۱۰
 • بررسی فایننشال تایمز و اکونومیست نشان می دهد
  »

  مدیران در باره آینده بدبین تر شده اند

  مدیران در باره آینده بدبین تر شده اند
  جهان‌سهم_ شاخص اعتماد تجاری کاهش یافته است. در بررسی مشترک روزنامه فایننشال تایمز و هفته نامه اکونومیست مشخص شد اکثر ۱۷۰۰ مدیر ارشد شرکت‌های بزرگ در سرتاسر جهان معتقدند در شش ماه آینده وضعیت تجاری و اقتصادی جهان بدتر خواهد شد. در مجموع بیش از ۴۲ درصد مدیرانی که در بررسی‌ها نظر دادند معتقدند اوضاع از آنچه هست بدتر خواهد شد.
  ۱۳۹۱/۵/۲۷
 • »

  احساس رضایت از محیط کار ضروری است

  احساس رضایت از محیط کار ضروری است
  جهان‌سهم_ احساس رضایت در محیط کار هم به سلامت روح و جسم ما کمک می‌کند و هم بهره وری را افزایش می‌دهد. اگر از محیط کار خود راضی نیستنید باید اقداماتی انجام دهید در غیر اینصورت وضعیت نه تنها بهتر نمی‌شود بلکه بدتر خواهد شد. در ادامه به چند نکته در همین باره اشاره می‌کنیم:
  ۱۳۹۱/۵/۱۸
 • »

  افزایش بهره وری در محیط کار دشوار نیست

  افزایش بهره وری در محیط کار دشوار نیست
  جهان‌سهم_ افزایش کارایی در محیط کار امروز به یک ضرورت تبدیل شده است. در گذشته اگر همواره کاری ثابت را انجام می‌دادیم، کارها را به تعویق می‌انداختیم و تسلیم اختلال‌ها می‌شدیم احتمالا به اهداف خود می‌رسیدیم اما امروزه باید کارایی خود را بالا ببریم زیرا استفاده بهینه از زمان، حذف اختلال‌ها و انجام درست کارها برای تحقق اهداف ضروری هستند. در ادامه به چند مورد برای افزایش بهره‌وری اشاره می‌کنیم.
  ۱۳۹۱/۵/۱۴
 • »

  باور مردم در باره ثروتمندان

  باور مردم در باره ثروتمندان
  جهان‌سهم_ ماه گذشته نظرسنجی از ۱۲ هزار نفر در ۲۳ کشور جهان نشان داد بطور متوسط ۳۹ درصد آنها معتقدند ثروتمندان لیاقت ثروتی را که دارند، دارند.
  ۱۳۹۱/۵/۱۱
 • »

  برنامه ریزی روزانه را فراموش نکنیم

  برنامه ریزی روزانه را فراموش نکنیم
  جهان‌سهم_ در نگاه نخست بسیاری از کارهایی که در طول روز انجام می‌دهیم ضروری به نظر می‌رسند اما این طور نیست یعنی ارزش کارها یکسان نیست و این شما هستید که باید اولویت آنها را تعیین کنید. همچنین بسیاری از مواقع کارهای مهم از یاد ما می‌روند زیرا ‌آنها را جایی یادداشت نمی‌کنیم و زمانی برای انجام آنها در نظر نمی‌گیریم.
  ۱۳۹۱/۵/۶
 • »

  یورو، قربانی دخالت بانک‌های مرکزی

  یورو، قربانی دخالت بانک‌های مرکزی
  جهان‌سهم_ پس از اقدام سه بانک مرکزی بزرگ جهان یعنی بانک مرکزی اروپا، چین و انگلستان در حمایت از اقتصاد خود، یورو قربانی اصلی نگاه بدبینانه سرمایه‌گذاران بود.
  ۱۳۹۱/۴/۱۷
 • »

  افزایش صادرات اروپا بعید است!

  افزایش صادرات اروپا بعید است!
  جهان‌سهم_ کشورهای اروپایی از سال ۲۰۰۸ دچار مشکلات مالی بوده‌اند و هر روز بر شدت این مشکلات افزوده شده است. در حال حاضر هفت کشور از هفده عضو بلوک یورو دچار رکود اقتصادی هستند و پیش‌بینی شده است در سال جاری میلادی تولید ناخالص داخلی این بلوک کاهش خواهد یافت و احتمال حاکم شدن رکود بر آن زیاد است.
  ۱۳۹۱/۴/۵
<< 3 4 5 6 7 >>