نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • سه تخمین از رشد تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی
  »

  مهمترین نکات گزارش جدید اوپک چیست؟

  مهمترین نکات گزارش جدید اوپک چیست؟
  جهان سهم ـ قیمت نفت در هفته های اخیر نوسانی محدود داشته و برخی تحلیلگران معتقدند احتمال رشد قیمت ها به سطوح بالاتر بسیار کم است. درباره عواملی که بر قیمت ها تاثیر دارند دیدگاه های مختلفی مطرح شده است. اوپک در گزارش ماهانه خود به افزایش تقاضا برای نفت خام در سال جاری میلادی اشاره کرده است. در ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
 • سرمایه گذاران باید به واقعیت های بازار توجه کنند
  »

  خوشبینی درباره افق بازار نفت منطقی است؟

  خوشبینی درباره افق بازار نفت منطقی است؟
  جهان سهم _ در روزهای اخیر قیمت نفت نوسانی محدود داشته و سرمایه گذاران در بازار این ماده خام بر اخباری که درباره میزان تولید و تقاضا منتشر می شود تمرکز کرده اند. سوال اصلی این است که بازار چه وقت به تعادل می رسد و آیا قیمت ها رشدی قابل ملاحظه خواهند داشت یا نه. نهادهای تحلیلگر در هفته های اخیر تلاش کرده اند به این سوال ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۸
 • بررسی شرایط بازار نفت در سال جاری میلادی و افق آن
  »

  قیمت نفت پایان سال آینده میلادی چه میزان است؟

  قیمت نفت پایان سال آینده میلادی چه میزان است؟
  جهان سهم ـ در بیش از دو سال اخیر، مازاد عرضه سبب شده قیمت نفت در سطوح بسیار پایین قرار گیرد اما در چند ماه گذشته به دلیل توافقی که بر سر کاستن از عرضه حاصل شده شاهد حرکت قیمت به سمت بالا بوده ایم البته کاهش هایی که در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ رخ داد هنوز جبران نشده و بعید است در آینده نزدیک جبران شود. اواسط ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
 • بررسی اوضاع و احوال این روزهای بازار نفت
  »

  قیمت نفت حداکثر تا چه رقمی بالا خواهد رفت؟

  قیمت نفت حداکثر تا چه رقمی بالا خواهد رفت؟
  جهان سهم ـ قیمت نفت در روزهای اخیر نوسان بزرگی نداشته و به نظر می رسد سرمایه گذاران و فعالان بازار منتظر هستند سال جدید میلادی آغاز شود تا مشخص شود تولیدکنندگان عضو اوپک و غیر عضو این سازمان چه میزان به برنامه کاهش عرضه پایبند خواهند بود. در حال حاضر سه عامل بر قیمت نفت تاثیر می گذارند که در ادامه به آنها ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۳
 • دیدگاه تحلیلگران در باره نوسان قیمت ها در اینده
  »

  شرط لازم برای رونق بازار نفت چیست؟

  شرط لازم برای رونق بازار نفت چیست؟
  جهان سهم ـ قیمت نفت در دو روز اخیر اندکی کاهش یافته و این درحالیستکه اعضاء اوپک و روسیه توافق کرده اند از عرضه بکاهند تا بازار سریع تر به تعادل برسد و قیمت ها رشد کند. در روزهای اخیر قیمت نفت در مجموع رشدی قابل ملاحظه داشته اما به نظر می رسد به تدریج تردیدهایی در باره اثرگذار بودن برنامه کاهش عرضه بر قیمت ها ..
  ۱۳۹۵/۹/۱۶
 • درباره تاثیر اوپک بر بازار نفت چه دیدگاه هایی وجود دارد؟
  »

  چهار پرسش و پاسخ درباره نشست اوپک

  چهار پرسش و پاسخ درباره نشست اوپک
  جهان سهم ـ هفته گذشته قیمت نفت تحت تاثیر خبرهای منتشر شده در باره نشست این هفته اوپک نوسان هایی داشت و در نهایت کاهش پیدا کرد البته میزان کاهش اندک بود. در باره نتیجه نشست روز چهارشنبه اوپک در شهر وین حدس های مختلفی مطرح شده است و احتمال داده شده لیبی و نیجریه در برنامه کاهش عرضه همراهی ..
  ۱۳۹۵/۹/۷
 • ماجرای بازار نفت تکراری و خسته کننده شده است
  »

  رشد چشمگیر قیمت نفت منطقی است؟

  رشد چشمگیر قیمت نفت منطقی است؟
  جهان سهم ـ درحالیکه دو هفته دیگر نشست رسمی اوپک در وین اتریش برگزار می شود، قیمت نفت در ساعات پایانی روز سه شنبه حدود ۶ درصد رشد کرد. این بیشترین رشد طی هفت ماه اخیر است و یک عامل آن افزایش امیدها به کاهش عرضه نفت از سوی اوپک است. در هفته های اخیر یعنی از اوایل ماه گذشته میلادی قیمت نفت در ..
  ۱۳۹۵/۸/۲۶
 • تزلزل شدید در بازار جهانی نفت خام
  »

  قیمت نفت تا کجا کاهش خواهد یافت؟

  قیمت نفت تا کجا کاهش خواهد یافت؟
  جهان سهم _ هفته قبل قیمت نفت بیشترین کاهش هفتگی را از ابتدای سال جاری میلادی تجربه کرد و قیمت ها بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت. عامل اصلی این کاهش، عمیق تر شدن ابهام ها در باره عملی شدن برنامه کاهش عرضه نفت از سوی اوپک بود. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در پایان معاملات هفته، به ترتیب در سطح ۴۵.۶ دلار ..
  ۱۳۹۵/۸/۱۶
 • احتمال کاهش قیمت نفت به ۴۰ دلار وجود دارد؟
  »

  دیدگاه کامرتس بانک درباره افق بازار نفت

  دیدگاه کامرتس بانک درباره افق بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا هفته قبل اندکی کاهش یافت و به ترتیب به زیر ۵۰ دلار و ۴۹ دلار در هر بشکه رسید. طی یک ماهی که از نشست اوپک در الجزایر گذشته، تحولاتی در بازار نفت رخ داده و اکنون تردیدهایی درباره کاهش عرضه نفت از سوی اعضاء این سازمان پدید آمده است. در نشست پایان ماه گذشته اوپک ..
  ۱۳۹۵/۸/۹
 • بررسی دیدگاه های دو گروه از تحلیلگران درباره افق بازار
  »

  قیمت نفت در کدام مسیر حرکت خواهد کرد؟

  قیمت نفت در کدام مسیر حرکت خواهد کرد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت هفته پیش تغییر محسوسی نداشت و روز جمعه در پایان معاملات هفته، قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب در سطح ۵۲ دلار و ۵۱ دلار در هر بشکه قرار گرفت. نکته جالب این بود که رشد ارزش دلار سبب کاهش قیمت ها نشد. واقعیت این است که بازار نفت در سه هفته اخیر یعنی از پایان ماه گذشته که نشست ..
  ۱۳۹۵/۸/۱
 • احتمال کاهش قیمت ها به زیر ۴۵ دلار وجود دارد؟
  »

  پیش بینی تحولات بازار نفت در هفته های آینده

  پیش بینی تحولات بازار نفت در هفته های آینده
  جهان سهم _ قیمت نفت در یک ماه اخیر روند صعودی داشته و بویژه طی دو هفته گذشته سرعت افزایش قیمت ها بیشتر شده است. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در محدوده ۵۲ دلار و ۵۱ دلار در نوسان بوده و عامل جدید حمایت از قیمت ها، گزارش روز گذشته اداره اطلاعات انرژی آمریکاست. اما طی هفته های آینده چه تغییراتی در ..
  ۱۳۹۵/۷/۲۳
 • احتمال تداوم روند افزایش قیمت ها چه میزان است؟
  »

  بررسی شرایط جدید بازار جهانی نفت

  بررسی شرایط جدید بازار جهانی نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت طی روزهای اخیر در مسیر افزایش قرار گرفته و این رشد حاصل پیش بینی کاهش تولید از سوی اعضاء اوپک در نشست این سازمان در پایان ماه آینده میلادی است. هفته پیش اعضاء اوپک در نشست غیررسمی خود در الجزایر به شکل ضمنی بر سر کاهش عرضه نفت توافق کردند و قرار شد در نشست ماه آینده، میزان ..
  ۱۳۹۵/۷/۱۶
 • نشست الجزایر تغییری در بازار نفت پدید می آورد؟
  »

  سه موضوع مهم در باره افق بازار نفت

  سه موضوع مهم در باره افق بازار نفت
  جهان سهم _ در یک ماه اخیر قیمت نفت عموما تحت تاثیر تغییرات ارزش دلار و خبرهایی بوده که در ارتباط با نشست الجزایر منتشر شده است. امروز اجلاس بین المللی انرژی در این کشور پایان می پذیرد و پس از آن نشست تولیدکنندگان نفت برای بحث بر سر نحوه بالا بردن قیمت ها برگزار خواهد شد. در باره نتیجه این نشست دیدگاه های ..
  ۱۳۹۵/۷/۶
 • بررسی علل منفی بودن افق بازار در ماه های آینده
  »

  هفته آینده تحولی بزرگ در بازار نفت رخ می دهد؟

  هفته آینده تحولی بزرگ در بازار نفت رخ می دهد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت که ابتدای سال جاری میلادی زیر ۳۰ دلار در هر بشکه بود در چند ماه اخیر رشد کرده و روز گذشته متعاقب انتشار گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا حمایت شد. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۲ درصد و ۳ درصد افزایش به ۴۷ دلار و ۴۵.۴ دلار در هر بشکه رسید. قیمت ها در روزهای آینده تحت تاثیر تغییرات ارزش ..
  ۱۳۹۵/۷/۱
 • قیمت ها در چه محدوده ای نوسان خواهند کرد؟
  »

  دیدگاه گلدمن ساکس درباره افق بازار نفت

  دیدگاه گلدمن ساکس درباره افق بازار نفت
  جهان سهم _ هفته پیش قیمت هر دو نوع نفت برنت و آمریکا کاهش یافت. قیمت ها به ترتیب به زیر ۴۶ دلار و ۴۳ دلار در هر بشکه رسید و ضعف بازار در هفته های اخیر سبب شده برخی نهادهای تحلیلگر در دیدگاه خود درباره افق بازار و زمان برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا تجدید نظر کنند. بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس در گزارش جدید خود ..
  ۱۳۹۵/۶/۲۷
1 2 3 4 5 6 >>