نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • دیدگاه روسیه و نهادهای تحلیلگر درباره افق بازار نفت
  »

  واقعیت های تلخ درباره افق بازار نفت چیست؟

  واقعیت های تلخ درباره افق بازار نفت چیست؟
  جهان سهم ـ هفته گذشته قیمت نفت به بالای ۵۰ دلار در هر بشکه رسید اما در این سطح باقی نماند و بسیاری از تحلیلگران معتقدند قیمت ها در کوتاه مدت تحت فشار قرار خواهد گرفت. این هفته در روز پنجشنبه نشست اوپک در پایتخت اتریش برگزار می شود و این سوال مطرح است که این نشست چه تاثیری بر قیمت ها خواهد داشت. از ..
  ۹ ساعت قبل
 • دو دیدگاه درباره افق میان مدت قیمت نفت مطرح است
  »

  این هفته جهت حرکت بازار نفت چگونه است؟

  این هفته جهت حرکت بازار نفت چگونه است؟
  جهان سهم _ قیمت نفت هفته پیش اندکی رشد کرد و اکنون در بالاترین سطح در شش ماه اخیر قرار دارد. در هفته پیش رو همان عواملی که در هفته های اخیر بر بازار نفت تاثیر داشته اند سبب نوسان قیمت ها خواهند شد اما آیا رشد قیمت ها ادامه می باید؟ در این زمینه دو دیدگاه وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. مهمترین ..
  ۱۳۹۵/۳/۳
 • رشد هیجانی قیمت ها با مشارکت سفته بازها
  »

  بازار نفت با سرنوشتی جدید رو به روست؟

  بازار نفت با سرنوشتی جدید رو به روست؟
  جهان سهم _ قیمت نفت رشدی قابل ملاحظه داشته و بانک گلدمن ساکس اعلام کرده در ماه جاری میلادی به دلیل اختلال در عرضه نفت از نیجریه، ونزوئلا، چین و آمریکا، بازار نفت پس از دو سال که در وضعیت مازاد عرضه بوده در وضعیت کسری عرضه نسبت به تقاضا قرار می گیرد. با انتشار این گزارش و خبرهای مربوط به میزان عرضه نفت ..
  ۱۳۹۵/۲/۲۷
 • سرمایه گذاران رویای رونق بازار را از سر بیرون کنند؟
  »

  تغییر نگران کننده نیروهای موثر بر قیمت نفت

  تغییر نگران کننده نیروهای موثر بر قیمت نفت
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت نفت باز هم کاهش یافت و بخشی دیگر از حباب آن خالی شد. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۳.۹ درصد و ۲.۸ درصد کاهش به محدوده ۴۴ دلار و ۴۳ دلار در هر بشکه رسید. کاهش تاثیر آتش سوزی های کانادا بر بازار، یک عامل افول قیمت نفت است اما واقعیت این است که رشد ماه گذشته قیمت نفت ..
  ۱۳۹۵/۲/۲۱
 • دیدگاه آژانس بین المللی انرژی درباره افق بازار
  »

  شرط تداوم افزایش قیمت نفت چیست؟

  شرط تداوم افزایش قیمت نفت چیست؟
  جهان سهم _ در هفته های اخیر قیمت نفت به تدریج افزایش یافته و در دو روز پایانی هفته پیش، چند عامل سبب شد قیمت ها به بالاترین میزان در سال جاری میلادی برسند. رییس آژانس بین المللی انرژی روز گذشته دیدگاه خود را در باره افق بازار نفت و شروط رونق این بازار در سال جاری میلادی بیان کرد. وی معتقد است اگر سلامت اقتصاد ..
  ۱۳۹۵/۲/۱۳
 • رونق اخیر بازار طلای سیاه ادامه پیدا خواهد کرد؟
  »

  پیش بینی جدید بانک جهانی درباره قیمت نفت

  پیش بینی جدید بانک جهانی درباره قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت روز گذشته به بالاترین میزان در سال جاری میلادی رسید اما امروز رشد قیمت ها ادامه پیدا نکرده است. قیمت نفت از پایین ترین میزان در سال جاری میلادی که در ماه ژانویه مشاهده شد تاکنون ۷۰ درصد افزایش یافته است و با توجه به شرایط جدید بنیادی بازار، به نظر می رسد افق قیمت ها نسبت به آنچه تا چند ..
  ۱۳۹۵/۲/۹
 • پیش بینی گلدمن ساکس و سیتی گروپ درباره افق بازار
  »

  چه عواملی بر بازار نفت تاثیر می گذارند؟

  چه عواملی بر بازار نفت تاثیر می گذارند؟
  جهان سهم _ قیمت نفت در سه روز اخیر نوسانی قابل ملاحظه داشته و امروز به دلیل پایان یافتن اعتصاب سه روزه کارگرارن بخش نفت کویت، شاهد کاهش قیمت این ماده خام هستیم. البته عوامل دیگری هم در افول قیمت ها موثر هستند. در ادامه ضمن اشاره به این عوامل، پیش بینی دو بانک بزرگ را در باره افق قیمت ها در کوتاه مدت و ..
  ۱۳۹۵/۲/۱
 • نگاه مدیران شرکت های تجاری نفت در باره افق بازار
  »

  پیش بینی رشد شدید قیمت نفت منطقی است؟

  پیش بینی رشد شدید قیمت نفت منطقی است؟
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا حدود ۳.۵ درصد رشد کرد و امروز بخشی از این رشد به دلیل کاهش قیمت ها از میان رفته است. البته روند تغییرات قیمت این ماده خام طی هفته های اخیر صعودی بوده است و به دلیل نوسان های قابل ملاحظه قیمت ها، حدس های زیادی درباره افق بازار در ماه ها و سال آینده میلادی ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۵
 • دیدگاه تحلیلگران درباره افق بازار در ماه های آینده
  »

  ضعف اخیر بازار نفت حاصل کدام عوامل است؟

  ضعف اخیر بازار نفت حاصل کدام عوامل است؟
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت نفت کاهش یافت و این امر حاصل عواملی بود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا روز جمعه در پایان معاملات هفته به ترتیب به ۳۸.۷ دلار و ۳۶.۶ دلار در هر بشکه رسید. چند هفته پیش، و بعد از کاهش شدید قیمت نفت، برخی کشورهای بزرگ تولیدکننده این ماده خام برای کمک ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۶
 • برگزاری نشست تولیدکنندگان بزرگ نفت در روزهای آینده
  »

  دو سناریو پیش روی بازار نفت قرار دارد

  دو سناریو پیش روی بازار نفت قرار دارد
  جهان سهم _ قیمت نفت در روزهای اخیر نوسانی محدود داشته و نسبت به هفته قبل در سطح پایین تری قرار دارد. این درحالیستکه بیست روز دیگر نشست برخی کشورهای صادرکننده نفت در دوحه قطر برگزار می شود و موضوع آن یافتن راه هایی برای بالا بردن قیمت هاست. تحلیلگران بازار نفت معتقدند اگر قرار باشد رشدی در قیمت نفت ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
 • قیمت ها فعلا در مسیر رشد قرار گرفته اند
  »

  سرمایه گذاران به افق بازار نفت امیدوار باشند؟

  سرمایه گذاران به افق بازار نفت امیدوار باشند؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا امروز نوسانی اندک داشته و عامل این امر، ثبات در ارزش دلار در برابر یورو و فقدان خبرهای جدید از اقتصادهای بزرگ است. هفته پیش قیمت ها رشد کرد اما میزان رشد زیاد نبود زیرا خبرهای مختلفی منتشر شد که تاثیرات متضاد بر بازار این ماده خام داشت. در هفته پیش رو نیز انتظار نمی رود ..
  ۱۳۹۵/۱/۲
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  احتمال به کف رسیدن قیمت نفت خام

  احتمال به کف رسیدن قیمت نفت خام
  جهان سهم _ قیمت نفت هفته گذشته به رشد خود ادامه داد اما به نظر می رسد در حال رسیدن به وضعیت ثبات است. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا اکنون در محدوده بالای ۴۰ دلار و ۳۸ دلار قرار دارد و نهادهای تحلیلگر به پیش بینی افق بازار این ماده خام پرداخته اند. آژانس بین المللی انرژی در گزارش جدید خود آورده است، اگرچه ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
 • خوشبینانه ترین سناریو برای قیمت نفت در ماه های آینده
  »

  تغییر خاصی در بازار نفت ایجاد شده است؟

  تغییر خاصی در بازار نفت ایجاد شده است؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در مسیر رشد به حرکت خود ادامه داده و اکنون در بالاترین میزان در سه ماه اخیر قرار دارد. اما در باره تحولات هفته های اخیر بازار نفت و افق این بازار دیدگاه های متفاوتی مطرح شده است که در ادامه به آنها اشاره می شود. یکی از عوامل افزایش قیمت نفت، تاکید تولیدکنندگان بزرگ این ماده خام ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
 • آیا می توان به افزایش قابل ملاحظه قیمت ها امیدوار بود؟
  »

  چند نکته در باره علل رشد اخیر قیمت نفت

  چند نکته در باره علل رشد اخیر قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت امروز نوسانی محدود داشته و عواملی که چندان پایا به نظر نمی رسند سبب شده اند بازار رونقی نسبی پیدا کند. در روزهای اخیر قیمت نفت رشد کرده و اکنون این سوال مطرح است که آیا این روند ادامه پیدا می کند یا نه و افق بلندمدت بازار چگونه خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال باید به شرایطی که افزایش ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  نگاه نگران مورگان استنلی به افق بازار نفت

  نگاه نگران مورگان استنلی به افق بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت رشد کرده و عامل آن، اعلام کاهش تعداد چاه های نفتی فعال در آمریکا به پایین ترین میزان از دسامبر سال ۲۰۰۹ است. این کاهش سبب شده پیش بینی هایی در باره کاهش تولید نفت در آمریکا مطرح شود. تعداد کنونی چاه ها نفتی فعال در آمریکا بدین معناست که در سال جاری میلادی میزان تولید نفت در این ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۳
1 2 3 4 5 6 >>