نظرسنجی
افق میان مدت قیمت جهانی فلزات اساسی چگونه خواهد بود؟سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در روزهای اخیر
  »

  نوسان قیمت نفت افزایش خواهد یافت؟

  نوسان قیمت نفت افزایش خواهد یافت؟
  جهان سهم_ قیمت نفت آمریکا بیشترین کاهش را در سه ماه اخیر تجربه کرده و فاصله آن با قیمت نفت برنت افزایش یافته است زیرا پیش بینی شده در گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا که امروز منتشر می شود آمده باشد ذخیره نفت این کشور هفته پیش رشد کرده است. در ادامه به دیگر عوامل کاهش قیمت نفت اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۲/۳
 • بررسی عوامل مثبت و منفی نوسان اخیر قیمت نفت
  »

  بازار نفت همچنان زیر فشارهای بزرگ است

  بازار نفت همچنان زیر فشارهای بزرگ است
  جهان سهم ـ قیمت جهانی نفت تحت تاثیر خبر افزایش قابل ملاحظه تعداد فرصت های شغلی در اقتصاد آمریکا در ماه مارس، روز جمعه اندکی افزایش یافت اما امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان این روند معکوس شده است. در ادامه به دلایل رشد روز جمعه قیمت ها و افول امروز آن اشاره می کنیم. واقعیت این است که بازار نفت ..
  ۱۳۹۳/۱/۱۸
 • چه عواملی به رشد قیمت جهانی نفت منجر شده اند؟
  »

  پیش بینی بلومبرگ از تغییرات قیمت نفت

  پیش بینی بلومبرگ از تغییرات قیمت نفت
  جهان سهم ـ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت خام و برخی فلزات اساسی رشد کردند. هفته گذشته بازار نفت خام در مجموع رشد کرد زیر چند عامل به رونق این بازار کمک کرد. قیمت نفت برنت به بالای ۱۰۸ دلار و قیمت نفت آمریکا به بالای ۱۰۱ دلار رسید. در ادامه به عوامل موثر بر بازار این ماده خام اشاره ..
  ۱۳۹۳/۱/۹
 • این هفته نوسان قیمت ها افزایش خواهد یافت
  »

  بررسی سه عامل موثر بر قیمت نفت خام

  بررسی سه عامل موثر بر قیمت نفت خام
  جهان سهم ـ هفته گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به دلیل تداوم تنش ها بین روسیه و غرب بر سر الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اندکی افزایش یافت. در روزهای پایانی هفته، رییس جمهور روسیه مراحل الحاق این شبه جزیره استراتژیک به خاک روسیه را تکمیل کرد و این امر بر شدت تنش های موجود افزود اما رشد قیمت نفت ..
  ۱۳۹۳/۱/۳
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  رشد عرضه و تقاضا برای نفت متعادل است

  رشد عرضه و تقاضا برای نفت متعادل است
  جهان‌سهم_ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت خام در بازارها اندکی افزایش یافت. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب یک درصد و ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۰۸.۵ دلار و ۹۸.۶ دلار رسید. تشدید تنش ها در اوکراین در آستانه برگزاری همه پرسی الحاق این منطقه به روسیه یکی از عوامل رشد قیمت نفت ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۳
 • پیش‌بینی تغییرات قیمت نفت در روزهای آینده
  »

  قیمت نفت اکنون در اوج خود قرار دارد؟

  قیمت نفت اکنون در اوج خود قرار دارد؟
  جهان‌سهم_ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت آمریکا اندکی افزایش یافت و به بالای ۱۰۲.۵ دلار رسید. پیش‌بینی تداوم سرمای هوا در این کشور و رشد تقاضا عامل این افزایش است. قیمت نفت برنت نیز رشد کرده و به بالای ۱۰۹ دلار رسیده است. در ادامه به بررسی وضعیت بازار نفت و پیش‌بینی تغییرات ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
 • چند عامل زودگذر به رشد قیمت نفت خام کمک کرده‌اند
  »

  پیش‌بینی بلومبرگ از قیمت نفت در هفته پیش رو

  پیش‌بینی بلومبرگ از قیمت نفت در هفته پیش رو
  جهان‌سهم_ قیمت نفت برنت امروز به بالاترین میزان در یک هفته اخیر رسیده است. گزارش‌های مثبت از اقتصاد آمریکا و پیش‌بینی بهبود وضعیت بازار کار در ماه ژانویه در کنار چند عامل دیگر قیمت‌ها را بالا برده است. در ادامه ضمن اشاره به وضعیت بازار نفت، پیش‌بینی خبرگزاری بلومبرگ درباره تغییرات قیمت نفت در هفته پیش رو ذکر خواهد شد.
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
 • به رغم رشد مطلوب اقتصاد آمریکا در فصل گذشته
  »

  قیمت نفت باز هم کاهش یافته است

  قیمت نفت باز هم کاهش یافته است
  جهان‌سهم_ روز گذشته متعاقب انتشار گزارش مثبت از رشد اقتصاد آمریکا در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۳ قیمت نفت خام اندکی افزایش یافت اما این رشد پایا نبود و مشاهده شده که قیمت‌ها پس از مدتی افول کردند. در ادامه ضمن اشاره به خبرهایی که از وضعیت شاخص‌های اقتصادی آمریکا منتشر شده به علل کاهش ..
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۱
 • گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی منتشر شد
  »

  رشد تقاضا به افزایش قیمت‌ها منجر می‌شود؟

  رشد تقاضا به افزایش قیمت‌ها منجر می‌شود؟
  جهان‌سهم_ ساعاتی پیش آژانس بین‌المللی انرژی گزارش بازار نفت را منتشر کرد و سبب رشد ۱.۵ درصدی قیمت نفت شد. قیمت نفت برنت که طی سه روز اخیر کاهش یافته بود امروز پس از انتشار این گزارش به حدود ۱۰۸ دلار در هر بشکه افزایش یافته است. در ادامه به بررسی گزارش بازار نفت آژانس بین‌المللی انرژی می‌پردازیم.
  ۱۳۹۲/۱۱/۱
 • چرا بهبود وضعیت اقتصاد جهان قیمت نفت را بالا نمی‌برد؟
  »

  بررسی سه عامل افول قیمت نفت خام

  بررسی سه عامل افول قیمت نفت خام
  جهان‌سهم_ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، برای چهارمین روز پی در پی قیمت نفت خام در دو سوی اقیانوس اطلس کاهش یافت. قیمت نفت آمریکا هفته پیش بیشترین کاهش قیمت را طی نوزده ماه گذشته تجربه کرد. این کاهش که در قیمت نفت برنت و نفت اوپک هم مشاهده شد عللی داشت که در ادامه ..
  ۱۳۹۲/۱۰/۱۴
 • احتمال بازگشت نفت ایران به بازار، عامل فشار بر قیمت‌ها
  »

  بازار نفت خام در تعادل قرار گرفته است

  بازار نفت خام در تعادل قرار گرفته است
  جهان‌سهم_ آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش جدید خود پیش‌بینی تقاضای جهانی برای نفت خام در سال ۲۰۱۴ را افزایش داده و عامل این امر را بهبود شرایط اقتصادی در آمریکا دانسته که بزرگ ترین مصرف کننده این ماده خام است. در حال حاضر مصرف نفت آمریکا به بالاترین میزان در پنج سال اخیر رسیده است. آمریکا بیش از بیست ..
  ۱۳۹۲/۹/۲۱
 • عرضه کافی از رشد شدید قیمت‌ها چلوگیری کرده است
  »

  بررسی عوامل رشد قیمت نفت خام

  بررسی عوامل رشد قیمت نفت خام
  جهان‌سهم_ در سه روز اخیر قیمت نفت آمریکا و نفت برنت افزایش یافته است زیرا پیش‌بینی شده در گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا به کاهش ذخیره نفت خام این کشور برای نخستین بار از ماه سپتامبر اشاره شده باشد. قیمت نفت برنت به بالای ۱۱۲ دلار رسیده است و این در حالیستکه تا دو هفته پیش تصور می‌شد ..
  ۱۳۹۲/۹/۱۳
 • احتمال رشد پایای قیمت طلای سیاه چه میزان است؟
  »

  پیش‌بینی بلومبرگ درباره تغییرات قیمت نفت

  پیش‌بینی بلومبرگ درباره تغییرات قیمت نفت
  جهان‌سهم_ هفته پیش قیمت نفت خام آمریکا برای ششمین هفته پی در پی کاهش یافت و این طولانی ترین دوره کاهش قیمت این ماده خام از سال ۱۹۹۷ است. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا امروز هم افول کرده زیرا خبرهایی از عرضه کافی نفت به بازار منتشر شده است. ضعف بازار نفت درحالی رخ داده که هفته پیش اعلام شد رشد ..
  ۱۳۹۲/۸/۲۷
 • دلیلی برای رشد شدید قیمت نفت خام مشاهده می‌شود؟
  »

  بررسی دو دسته عوامل موثر بر بازار نفت

  بررسی دو دسته عوامل موثر بر بازار نفت
  جهان‌سهم_ در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت انواع نفت خام کاهش یافت. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه دسامبر به ۹۴ دلار در هر بشکه و قیمت نفت برنت به اندکی بالاتری از ۱۰۶ دلار کاهش یافته است. قیمت نفت اوپک نیز حدود ۸۰ سنت افول کرده است. در ادامه به بررسی علل این کاهش و ..
  ۱۳۹۲/۸/۱۳
 • در میان مدت چه عواملی از رشد قیمت ها جلوگیری می‌کنند؟
  »

  احتمال کاهش دوباره قیمت نفت وجود دارد

  احتمال کاهش دوباره قیمت نفت وجود دارد
  جهان‌سهم_ ‌در دو روز اخیر قیمت نفت خام کاهش یافته است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت به دلیل احتمال افزایش ذخیره نفت آمریکا در هفته گذشته به بالاترین میزان در چهار ماه اخیر، افول کرده است. آمریکا بزرگ ترین مصرف کننده نفت جهان است و تغییرات در تولید، مصرف و ذخیره نفت این کشور تاثیری بالا بر بازارها دارد اما آیا ..
  ۱۳۹۲/۸/۸
1 2 3 4 5 6 >>