نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • چند خبر از اقتصاد آمریکا، نوسان محدود قیمت نفت
  »

  پیش بینی متوسط قیمت نفت در سال آینده

  پیش بینی متوسط قیمت نفت در سال آینده
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا نوسان قابل ملاحظه ای نداشته اند و قیمت نفت آمریکا حول پایین ترین میزان در ۲۸ ماه اخیر باقی مانده است. قیمت این نفت با تاثیرپذیری از پیش بینی رشد ذخیره نفت این کشور در هفته گذشته تحت فشار قرار گرفته است. کارشناسان در نظرسنجی خبرگزاری بلومبرگ ..
  ۱۳۹۳/۸/۶
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  روند کاهش قیمت نفت خام ادامه دارد

  روند کاهش قیمت نفت خام ادامه دارد
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت به پایین ترین میزان در چهار سال اخیر کاهش یافته است. متعاقب انتشار گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی، قیمت نفت بیش از پیش کاهش یافته است. آژانس بین المللی انرژی در این گزارش، پیش بینی خود از رشد تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی را کاهش داده است. در این گزارش آمده است، در سال ۲۰۱۵ نیز ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۲
 • احتمال رشد چشمگیر قیمت نفت خام چقدر است؟
  »

  اوپک در باره افق بازار نفت خوشبین نیست

  اوپک در باره افق بازار نفت خوشبین نیست
  جهان سهم _ سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در تازه ترین گزارش خود از افق بازار نفت، نسبت به کاهش بیش از پیش قیمت این ماده خام در زمستان هشدار داده است. در این گزارش آمده است، زمستان ملایم امسال در نیکره شمالی فشار بیشتری بر قیمت نفت وارد خواهد کرد. قیمت نفت خام در روزهای اخیر به شدت کاهش ..
  ۱۳۹۳/۷/۱۸
 • بررسی عوامل موثر بر افول قیمت نفت خام
  »

  قیمت نفت در مسیر کاهش باقی می ماند؟

  قیمت نفت در مسیر کاهش باقی می ماند؟
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت بازار نفت برنت به وضعیت رکود نزدیک تر شد. پیش بینی رشد عرضه به میزانی بالاتر از تقاضا، عامل اصلی این کاهش بود. البته دلایل دیگری هم در این افول قابل ملاحظه موثر بوده که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. قیمت نفت آمریکا نیز به زیر ۹۰ دلار رسیده است. در هفته گذشته قیمت نفت ..
  ۱۳۹۳/۷/۱۴
 • دیدگاه تحلیلگران درباره قیمت نفت تا پایان سال چیست؟
  »

  دو عامل می تواند به رشد قیمت نفت منجر شود

  دو عامل می تواند به رشد قیمت نفت منجر شود
  جهان سهم _ طی دو روز اخیر قیمت نفت خام برنت حول ۹۷ دلار در هر بشکه نوسان کرده است و این هفته برای سومین هفته پی در پی قیمت ها کاهش یافته اند. رشد عرضه سبب شده نگرانی ها در باره تاثیر تنش های خاورمیانه از میان برود. در روزهای اخیر آمریکا و فرانسه حملات هوایی به عراق و سوریه را آغاز کرده اند و انگلستان نیز ..
  ۱۳۹۳/۷/۴
 • بازار نفت خام دچار ضعف پایا شده است
  »

  علت رشد اندک قیمت نفت خام چیست؟

  علت رشد اندک قیمت نفت خام چیست؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا روز گذشته افزایش یافته بود اما امروز تغییر محسوسی نداشته و به ترتیب به مرز ۹۹.۴۰ دلار و ۹۵ دلار در هر بشکه رسیده است. قیمت ها پس از آنکه دبیر کل اوپک اعلام کرد احتمال برای سال آینده میلادی سقف تولید این سازمان کاهش خواهد یافت افزایش یافته است اما با توجه به خبرهایی که ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۶
 • گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد
  »

  عوامل رشد قیمت نفت تضعیف شده اند

  عوامل رشد قیمت نفت تضعیف شده اند
  جهان سهم _ اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه جدید خود از وضعیت بازار نفت جهان پیش بینی قیمت نفت برنت و نفت آمریکا را کاهش داده است. در این گزارش آمده است در سال ۲۰۱۵ قیمت نفت کاهش خواهد یافت زیرا تولید نفت در آمریکا به بالاترین میزان در ۴۵ سال اخیر خواهد رسید. متوسط قیمت هر بشکه نفت آمریکا ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۹
 • بازار نفت در مسیر افول قیمت ها حرکت خواهد کرد؟
  »

  بررسی چهار عامل کاهش قیمت جهانی نفت

  بررسی چهار عامل کاهش قیمت جهانی نفت
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت برنت به زیر ۱۰۲ دلار در هر بشکه کاهش یافته است و هر بشکه از آن برای تحویل در ماه اکتبر ۱۰۱.۷۲ دلار معامله می شود. قیمت نفت آمریکا نیز در محدود ۹۴ دلار قرار دارد. کاهش قیمت نفت که از چند هفته پیش شدت یافته چهار عامل اصلی دارد که در ادامه به توصیف آنها می پردازیم. نخستین علت افول قیمت نفت ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۱
 • روند تغییرات قیمت نفت پرنوسان نخواهد بود
  »

  بررسی سه عامل افول قیمت نفت خام

  بررسی سه عامل افول قیمت نفت خام
  جهان سهم ـ قیمت نفت در روزهای اخیر به دلیل افزایش عرضه و کاهش نگرانی در باره بروز اختلال در تولید سیر نزولی طی کرده است و به نظر می رسد فعلا دلیلی برای رشد آن وجود نداشته باشد. قیمت نفت برنت امروز اندکی افزایش یافته اما همچنان در پایین ترین میزان در ۱۳ ماه اخیر قرار دارد. به نظر می رسد قیمت ها زیر ۱۰۳ دلار ..
  ۱۳۹۳/۵/۲۴
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  در شرایط بازار نفت تحول بزرگی رخ نمی دهد

  در شرایط بازار نفت تحول بزرگی رخ نمی دهد
  جهان سهم ـ آژانس بین المللی انرژی در گزارش جدید خود اعلام کرد سال آینده میلادی تقاضای جهانی برای نفت سریعترین رشد را طی ۵ سال اخیر خواهد داشت و عامل این امر رشد تقاضا از سوی چین است. سال آینده میلادی مصرف جهانی نفت ۱.۴ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. بیشترین رشد تقاضا در چین و دیگر کشورهای غیر عضو ..
  ۱۳۹۳/۵/۷
 • وضعیت کلی بازار نفت به تعادل نزدیک می شود؟
  »

  تداوم کاهش قیمت نفت در بازارهای جهان

  تداوم کاهش قیمت نفت در بازارهای جهان
  جهان سهم ـ طی روزهای اخیر قیمت نفت کاهش یافته و قیمت نفت برنت به پایین ترین میزان طی سه هفته اخیر رسیده است. قیمت نفت آمریکا نیز به پایین ترین حد در یک ماه گذشته کاهش یافته است. امروز قیمت هر بشکه نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب ۱۱۰ دلار و ۱۰۳.۴ دلار رسیده است زیرا نه تنها مشخص شده تنش ها ..
  ۱۳۹۳/۴/۱۷
 • دو عامل به کاهش قیمت نفت خام کمک کرده اند
  »

  دیدگاه کپیتال اکونومیکس درباره بهای نفت

  دیدگاه کپیتال اکونومیکس درباره بهای نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در روزهای اخیر کاهش یافته زیرا نگرانی ها درباره اختلال در تولید و صادرات نفت عراق که دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است کاهش یافته است. یک هفته پیش قیمت نفت برنت به ۱۱۵.۷ دلار در هر بشکه یعنی بالاترین میزان در ۹ ماه اخیر رسیده بود زیرا این نگرانی وجود داشت که جنگ در عراق ..
  ۱۳۹۳/۴/۶
 • بررسی چهار عامل رشد قیمت نفت خام در روزهای اخیر
  »

  رشد قیمت نفت زودگذر خواهد بود

  رشد قیمت نفت زودگذر خواهد بود
  جهان سهم ـ قیمت هر بشکه نفت برنت به ۱۱۵ دلار یعنی بالاترین میزان از ۹ ماه پیش تاکنون رسیده است. تصمیم آمریکا برای اعزام مشاوران نظامی به عراق و تحلیه بخشی از کارکنان شرکت های نفتی فعال در میادین جنوب عراق دو دلیل اصلی افزایش قیمت نفت خام هستند. در ادامه به بررسی وضعیت کنونی بازار نفت و احتمال ها مطرح شده در ..
  ۱۳۹۳/۳/۳۰
 • پیش بینی تغییرات قیمت نفت در هفته پیش رو
  »

  بررسی تاثیر تحولات عراق بر قیمت نفت خام

  بررسی تاثیر تحولات عراق بر قیمت نفت خام
  جهان سهم ـ طی روزهای اخیر قیمت انواع نفت در بازارهای جهان افزایش یافته است. قیمت نفت آمریکا به بالاتر از ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسیده و هفته گذشته بیشترین رشد هفتگی را از ابتدای سال جاری تاکنون داشت. شدت پیدا کردن تنش ها در عراق نگرانی هایی در باره اختلال در تولید این ماده خام بوجود آورده است. اما قیمت ها تا چه ..
  ۱۳۹۳/۳/۲۴
 • بررسی عوامل موثر بر بازار جهانی نفت در روزهای اخیر
  »

  ثبات بازار نفت خام ادامه می یابد؟

  ثبات بازار نفت خام ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت قیمت نفت آمریکا در مجموع کاهش یافت. هر بشکه نفت آمریکا در پایان معاملات هفته به ۱۰۲.۸ دلار و هر بشکه نفت برنت به ۱۰۹.۴ دلار رسید که به ترتیب کاهش ۰.۶ درصدی و ۰.۵ درصدی را نشان داد. عامل اصلی این کاهش گزارش منفی از وضعیت مصرف شهروندان آمریکایی در ماه آوریل و نیز ..
  ۱۳۹۳/۳/۱۱
1 2 3 4 5 6 >>