نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بررسی شرایط بازار نفت و علل ضعف آن
  »

  چرا قیمت نفت باز هم کاهش یافته است؟

  چرا قیمت نفت باز هم کاهش یافته است؟
  جهان سهم _ اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش جدید خود اعلام کرد، هفته پیش ذخیره نفت این کشور نزدیک به ۵ میلیون بشکه کاهش یافته است. این در حالیستکه پیش بینی شده بود میزان کاهش ۲.۱ میلیون بشکه باشد. با انتشار این گزارش قیمت نفت خام به جای آنکه رشد کند، کاهش یافت. نکته جالب توجه این است که کاهش ..
  ۱۳۹۴/۴/۴
 • گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر شد
  »

  دلیلی برای افزایش قیمت نفت وجود دارد؟

  دلیلی برای افزایش قیمت نفت وجود دارد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت خام پس از اعلام کاهش بیش از انتظار ذخیره نفت خام آمریکا در هفته گذشته، به جای آنکه افزایش یابد کاهش یافته است زیرا در گزارش اداره اطلاعات انرژی غیر از این موضوع، داده های دیگری ذکر شده که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب یک درصد و ۰.۹ درصد کاهش یافته ..
  ۱۳۹۴/۳/۲۷
 • سه عامل به افزایش قیمت نفت کمک کرده است
  »

  دیدگاه کارشناسان درباره افق قیمت نفت

  دیدگاه کارشناسان درباره افق قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت امروز حدود ۳ درصد افزایش یافته و بدین ترتیب بخشی از کاهش ها در روزهای اخیر جبران شده است. قیمت نفت برنت در مرز ۶۰ دلار و قیمت نفت برنت بالاتر از ۶۴ دلار در هر بشکه قرار دارد. امروز به رغم افزایش ارزش دلار، قیمت نفت رشد کرده و از دید تحلیلگران سه عامل در این افزایش موثر بوده اند که در ادامه ..
  ۱۳۹۴/۳/۱۹
 • بررسی شرایط کنونی بازار نفت و عوامل فشار بر قیمت ها
  »

  اوپک بازار نفت را متعجب خواهد کرد؟

  اوپک بازار نفت را متعجب خواهد کرد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت امروز کاهش یافته و این کاهش حاصل رشد ارزش دلار و پیش بینی افزایش عرضه است. دو روز دیگر نشست اوپک برای بررسی شرایط بازار نفت و تعیین سقف تولید این سازمان برگزار می شود و اکثر تحلیلگران معتقدند تغییری در سقف تولید داده نخواهد شد اما برخی تحلیلگران می گویند در این نشست، اوپک ..
  ۱۳۹۴/۳/۱۳
 • تحلیلگران باید در پیش بینی های خود تجدیدنظر کنند
  »

  بازار نفت در آستانه افول قیمت ها قرار دارد؟

  بازار نفت در آستانه افول قیمت ها قرار دارد؟
  جهان سهم _ امروز همزمان با افزایش ارزش دلار در برابر یورو، قیمت نفت کاهش یافته و پیش بینی کاهش ذخیره نفت آمریکا نتوانسته از کاهش قیمت ها جلوگیری کند. طی روزهای اخیر قیمت ها پیوسته افول کرده و به نظر می رسد به دلایلی که در ادامه ذکر خواهد شد نهادهای تحلیلگر باید در پیش بینی خود از متوسط قیمت ها در ..
  ۱۳۹۴/۳/۶
 • پیش بینی سوسیته جنرال در باره قیمت طلای سیاه
  »

  احتمال تثبیت قیمت نفت چقدر است؟

  احتمال تثبیت قیمت نفت چقدر است؟
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت رشدی نداشته و هر بشکه نفت برنت پایین تر از ۶۵ دلار در نوسان است. بنا به اعلام اوپک، قیمت نفت حداقل تا سال ۲۰۲۵ زیر سطح روانی ۱۰۰ دلار در هر بشکه باقی خواهد ماند. اوپک در خوشبینانه ترین سناریوی خود، پیش بینی کرده متوسط قیمت هر بشکه نفت طی ۱۰ سال آینده ۷۵ دلار خواهد بود. اوپک در ..
  ۱۳۹۴/۲/۲۲
 • دیدگاه کامرتس بانک در باره وضعیت بازار نفت
  »

  احتمال کاهش شدید قیمت نفت چقدر است؟

  احتمال کاهش شدید قیمت نفت چقدر است؟
  جهان سهم _ طی روزهای اخیر قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب حول ۶۶ دلار و ۵۹ دلار نوسان کرده و با آنکه خبرهای مثبت از اقتصاد جهان منتشر شده، قیمت ها رشدی نداشته اند. اکنون این سوال پیش می آید که آیا نوسان محدود قیمت ها مقدمه رشد است یا در آینده نزدیک شاهد افول قیمت این ماده خام خواهیم بود. تحلیلگران کامرتس ..
  ۱۳۹۴/۲/۱۴
 • بازار نفت در آستانه تثبیت قیمت ها قرار دارد
  »

  دیدگاه مریل لینچ درباره متوسط قیمت ها

  دیدگاه مریل لینچ درباره متوسط قیمت ها
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا با حدود یک درصد کاهش مواجه شده و این کاهش حاصل رشد نسبی ارزش دلار است. هر بشکه نفت برنت در مرز ۶۴ دلار قرار دارد و فعالان بازار در انتظار انتشار گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا هستند. پیش بینی شده ذخیره نفت آمریکا هفته پیش نیز افزایش یافته است. اما آیا کاهش ..
  ۱۳۹۴/۲/۸
 • نوسان قیمت ها حول ارقام نه چندان بالا ادامه دارد
  »

  دیدگاه دو بانک درباره وضعیت بازار نفت

  دیدگاه دو بانک درباره وضعیت بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت در ابتدای معاملات رشد کرد و به بالای ۶۴ دلار در هر بشکه رسید اما پس از انتشار سخنان وزیر نفت عربستان، بازار شاهد افول قیمت ها به نزدیکی ۶۲ دلار بود. دو بانک بزرگ درباره نوسان های اخیر در قیمت نفت و افق پیش روی بازار دیدگاه هایی مطرح کرده اند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. وزیر نفت عربستان ..
  ۱۳۹۴/۱/۳۱
 • دیدگاه آژانس بین المللی انرژی درباره افق بازار نفت
  »

  این روزها چه عواملی بر بازار نفت تاثیر دارند؟

  این روزها چه عواملی بر بازار نفت تاثیر دارند؟
  جهان سهم _ امروز در آستانه انتشار گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۱.۵ درصد و ۱.۲ درصد افزایش به بالای ۵۹ دلار و ۵۴ دلار در هر بشکه رسیده است. قیمت نفت امروز برای پنجمین روز پی در پی افزایش یافته و این رشد عللی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. طبق پیش بینی آژانس ..
  ۱۳۹۴/۱/۲۶
 • بررسی دو گروه از عوامل موثر بر قیمت نفت
  »

  بازار نفت وارد دورانی جدید شده است؟

  بازار نفت وارد دورانی جدید شده است؟
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت حدود یک درصد افزایش یافته است اما برخی تحلیلگران معتقدند روند افزایش قیمت ها ادامه پیدا نخواهد کرد. روز گذشته قیمت نفت بیش از ۵ درصد افزایش یافت و این درحالی بود که کاهش ارزش دلار به دلیل گزارش منفی وزارت کار آمریکا قابل ملاحظه نبود و از این جهت قیمت نفت مورد حمایت قرار ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۸
 • بررسی پنج عامل کاهش قیمت ها در ماه های اخیر
  »

  پیش بینی نگران کننده در باره قیمت نفت

  پیش بینی نگران کننده در باره قیمت نفت
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا کاهش یافته و به نظر می رسد قیمت ها در همین سطوح باقی خواهد ماند اما اگر پیشرفتی در مذاکرات صورت گیرد احتمال افول بیش از پیش قیمت نفت حداقل در کوتاه مدت وجود دارد. امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب ۳ درصد و ۲.۵ درصد کاهش یافته و ما در ادامه به بررسی شرایط ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۳
 • بازار نفت خام در نوعی تعادل قرار گرفته است
  »

  چرا رشد محدود قیمت نفت ادامه پیدا نکرد؟

  چرا رشد محدود قیمت نفت ادامه پیدا نکرد؟
  جهان سهم _ امروز در ابتدای معاملات، قیمت نفت برنت با حدود یک درصد افزایش به بالای ۵۶ دلار در هر بشکه رسید. انتشار چند خبر مثبت از اقتصاد منطقه یورو عاملی برای افزایش ارزش یورو و حمایت از قیمت نفت بوده است اما بازار این ماده خام عوامل حمایتی زیادی ندارد در نتیجه خبر مثبت از اقتصاد آلمان و فرانسه رشد قابل ملاحظه ..
  ۱۳۹۴/۱/۵
 • بررسی عوامل نوسان شدید قیمت ها در دو روز اخیر
  »

  چرا قیمت نفت سقوط خواهد کرد؟

  چرا قیمت نفت سقوط خواهد کرد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت که روز گذشته پس از کاهش شدید ارزش دلار، به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت، امروز کاهش یافته و بخشی از رشد دیروز جبران شده است. روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۵ درصد و ۳ درصد رشد به بالای ۵۶ دلار و ۴۴ دلار در هر بشکه رسید اما امروز قیمت ها ۳ درصد و ۲.۵ درصد کاهش ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
 • روزهای سخت تر در انتظار شرکت های نفتی است
  »

  این هفته قیمت نفت چقدر پایین می آید؟

  این هفته قیمت نفت چقدر پایین می آید؟
  جهان سهم_ در هفته ای که گذشت قیمت نفت بیش از ۹ درصد کاهش یافت. قیمت نفت برنت با ۴ درصد کاهش به کمتر از ۵۵ دلار رسیده و قیمت هر بشکه نفت آمریکا به زیر ۴۵ دلار کاهش یافته که پایین ترین میزان در دو ماه و نیم اخیر است. کاهش قیمت نفت به رغم وجود دو عامل مهم رخ داده و ما در ادامه به بررسی علل این کاهش و ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
1 2 3 4 5 6 >>