نظرسنجی
افق میان مدت قیمت جهانی فلزات اساسی چگونه خواهد بود؟سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • روند تغییرات قیمت نفت پرنوسان نخواهد بود
  »

  بررسی سه عامل افول قیمت نفت خام

  بررسی سه عامل افول قیمت نفت خام
  جهان سهم ـ قیمت نفت در روزهای اخیر به دلیل افزایش عرضه و کاهش نگرانی در باره بروز اختلال در تولید سیر نزولی طی کرده است و به نظر می رسد فعلا دلیلی برای رشد آن وجود نداشته باشد. قیمت نفت برنت امروز اندکی افزایش یافته اما همچنان در پایین ترین میزان در ۱۳ ماه اخیر قرار دارد. به نظر می رسد قیمت ها زیر ۱۰۳ دلار ..
  ۱۳۹۳/۵/۲۴
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  در شرایط بازار نفت تحول بزرگی رخ نمی دهد

  در شرایط بازار نفت تحول بزرگی رخ نمی دهد
  جهان سهم ـ آژانس بین المللی انرژی در گزارش جدید خود اعلام کرد سال آینده میلادی تقاضای جهانی برای نفت سریعترین رشد را طی ۵ سال اخیر خواهد داشت و عامل این امر رشد تقاضا از سوی چین است. سال آینده میلادی مصرف جهانی نفت ۱.۴ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. بیشترین رشد تقاضا در چین و دیگر کشورهای غیر عضو ..
  ۱۳۹۳/۵/۷
 • وضعیت کلی بازار نفت به تعادل نزدیک می شود؟
  »

  تداوم کاهش قیمت نفت در بازارهای جهان

  تداوم کاهش قیمت نفت در بازارهای جهان
  جهان سهم ـ طی روزهای اخیر قیمت نفت کاهش یافته و قیمت نفت برنت به پایین ترین میزان طی سه هفته اخیر رسیده است. قیمت نفت آمریکا نیز به پایین ترین حد در یک ماه گذشته کاهش یافته است. امروز قیمت هر بشکه نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب ۱۱۰ دلار و ۱۰۳.۴ دلار رسیده است زیرا نه تنها مشخص شده تنش ها ..
  ۱۳۹۳/۴/۱۷
 • دو عامل به کاهش قیمت نفت خام کمک کرده اند
  »

  دیدگاه کپیتال اکونومیکس درباره بهای نفت

  دیدگاه کپیتال اکونومیکس درباره بهای نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در روزهای اخیر کاهش یافته زیرا نگرانی ها درباره اختلال در تولید و صادرات نفت عراق که دومین تولیدکننده بزرگ عضو اوپک است کاهش یافته است. یک هفته پیش قیمت نفت برنت به ۱۱۵.۷ دلار در هر بشکه یعنی بالاترین میزان در ۹ ماه اخیر رسیده بود زیرا این نگرانی وجود داشت که جنگ در عراق ..
  ۱۳۹۳/۴/۶
 • بررسی چهار عامل رشد قیمت نفت خام در روزهای اخیر
  »

  رشد قیمت نفت زودگذر خواهد بود

  رشد قیمت نفت زودگذر خواهد بود
  جهان سهم ـ قیمت هر بشکه نفت برنت به ۱۱۵ دلار یعنی بالاترین میزان از ۹ ماه پیش تاکنون رسیده است. تصمیم آمریکا برای اعزام مشاوران نظامی به عراق و تحلیه بخشی از کارکنان شرکت های نفتی فعال در میادین جنوب عراق دو دلیل اصلی افزایش قیمت نفت خام هستند. در ادامه به بررسی وضعیت کنونی بازار نفت و احتمال ها مطرح شده در ..
  ۱۳۹۳/۳/۳۰
 • پیش بینی تغییرات قیمت نفت در هفته پیش رو
  »

  بررسی تاثیر تحولات عراق بر قیمت نفت خام

  بررسی تاثیر تحولات عراق بر قیمت نفت خام
  جهان سهم ـ طی روزهای اخیر قیمت انواع نفت در بازارهای جهان افزایش یافته است. قیمت نفت آمریکا به بالاتر از ۱۰۷ دلار در هر بشکه رسیده و هفته گذشته بیشترین رشد هفتگی را از ابتدای سال جاری تاکنون داشت. شدت پیدا کردن تنش ها در عراق نگرانی هایی در باره اختلال در تولید این ماده خام بوجود آورده است. اما قیمت ها تا چه ..
  ۱۳۹۳/۳/۲۴
 • بررسی عوامل موثر بر بازار جهانی نفت در روزهای اخیر
  »

  ثبات بازار نفت خام ادامه می یابد؟

  ثبات بازار نفت خام ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت قیمت نفت آمریکا در مجموع کاهش یافت. هر بشکه نفت آمریکا در پایان معاملات هفته به ۱۰۲.۸ دلار و هر بشکه نفت برنت به ۱۰۹.۴ دلار رسید که به ترتیب کاهش ۰.۶ درصدی و ۰.۵ درصدی را نشان داد. عامل اصلی این کاهش گزارش منفی از وضعیت مصرف شهروندان آمریکایی در ماه آوریل و نیز ..
  ۱۳۹۳/۳/۱۱
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  تقاضا برای نفت اوپک افزایش می یابد

  تقاضا برای نفت اوپک افزایش می یابد
  جهان سهم ـ آژانس بین المللی انرژی در گزارش جدید خود از افق بازار نفت در سال جاری میلادی به میزان تقاضا برای نفت اوپک در نیمه دوم امسال اشاره کرده است. در این گزارش آمده است در شش ماه دوم سال ..
  ۱۳۹۳/۲/۲۵
 • بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در روزهای اخیر
  »

  نوسان قیمت نفت افزایش خواهد یافت؟

  نوسان قیمت نفت افزایش خواهد یافت؟
  جهان سهم_ قیمت نفت آمریکا بیشترین کاهش را در سه ماه اخیر تجربه کرده و فاصله آن با قیمت نفت برنت افزایش یافته است زیرا پیش بینی شده در گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا که امروز منتشر می شود آمده باشد ذخیره نفت این کشور هفته پیش رشد کرده است. در ادامه به دیگر عوامل کاهش قیمت نفت اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۳/۲/۳
 • بررسی عوامل مثبت و منفی نوسان اخیر قیمت نفت
  »

  بازار نفت همچنان زیر فشارهای بزرگ است

  بازار نفت همچنان زیر فشارهای بزرگ است
  جهان سهم ـ قیمت جهانی نفت تحت تاثیر خبر افزایش قابل ملاحظه تعداد فرصت های شغلی در اقتصاد آمریکا در ماه مارس، روز جمعه اندکی افزایش یافت اما امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان این روند معکوس شده است. در ادامه به دلایل رشد روز جمعه قیمت ها و افول امروز آن اشاره می کنیم. واقعیت این است که بازار نفت ..
  ۱۳۹۳/۱/۱۸
 • چه عواملی به رشد قیمت جهانی نفت منجر شده اند؟
  »

  پیش بینی بلومبرگ از تغییرات قیمت نفت

  پیش بینی بلومبرگ از تغییرات قیمت نفت
  جهان سهم ـ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت خام و برخی فلزات اساسی رشد کردند. هفته گذشته بازار نفت خام در مجموع رشد کرد زیر چند عامل به رونق این بازار کمک کرد. قیمت نفت برنت به بالای ۱۰۸ دلار و قیمت نفت آمریکا به بالای ۱۰۱ دلار رسید. در ادامه به عوامل موثر بر بازار این ماده خام اشاره ..
  ۱۳۹۳/۱/۹
 • این هفته نوسان قیمت ها افزایش خواهد یافت
  »

  بررسی سه عامل موثر بر قیمت نفت خام

  بررسی سه عامل موثر بر قیمت نفت خام
  جهان سهم ـ هفته گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به دلیل تداوم تنش ها بین روسیه و غرب بر سر الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه اندکی افزایش یافت. در روزهای پایانی هفته، رییس جمهور روسیه مراحل الحاق این شبه جزیره استراتژیک به خاک روسیه را تکمیل کرد و این امر بر شدت تنش های موجود افزود اما رشد قیمت نفت ..
  ۱۳۹۳/۱/۳
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  رشد عرضه و تقاضا برای نفت متعادل است

  رشد عرضه و تقاضا برای نفت متعادل است
  جهان‌سهم_ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت خام در بازارها اندکی افزایش یافت. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب یک درصد و ۰.۵ درصد افزایش پیدا کرد و به ۱۰۸.۵ دلار و ۹۸.۶ دلار رسید. تشدید تنش ها در اوکراین در آستانه برگزاری همه پرسی الحاق این منطقه به روسیه یکی از عوامل رشد قیمت نفت ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۳
 • پیش‌بینی تغییرات قیمت نفت در روزهای آینده
  »

  قیمت نفت اکنون در اوج خود قرار دارد؟

  قیمت نفت اکنون در اوج خود قرار دارد؟
  جهان‌سهم_ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت آمریکا اندکی افزایش یافت و به بالای ۱۰۲.۵ دلار رسید. پیش‌بینی تداوم سرمای هوا در این کشور و رشد تقاضا عامل این افزایش است. قیمت نفت برنت نیز رشد کرده و به بالای ۱۰۹ دلار رسیده است. در ادامه به بررسی وضعیت بازار نفت و پیش‌بینی تغییرات ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
 • چند عامل زودگذر به رشد قیمت نفت خام کمک کرده‌اند
  »

  پیش‌بینی بلومبرگ از قیمت نفت در هفته پیش رو

  پیش‌بینی بلومبرگ از قیمت نفت در هفته پیش رو
  جهان‌سهم_ قیمت نفت برنت امروز به بالاترین میزان در یک هفته اخیر رسیده است. گزارش‌های مثبت از اقتصاد آمریکا و پیش‌بینی بهبود وضعیت بازار کار در ماه ژانویه در کنار چند عامل دیگر قیمت‌ها را بالا برده است. در ادامه ضمن اشاره به وضعیت بازار نفت، پیش‌بینی خبرگزاری بلومبرگ درباره تغییرات قیمت نفت در هفته پیش رو ذکر خواهد شد.
  ۱۳۹۲/۱۱/۱۸
1 2 3 4 5 6 >>