نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • چه عواملی از رشد قیمت ها جلوگیری می کنند؟
  »

  دو دیدگاه درباره قیمت نفت در ماه های آینده

  دو دیدگاه درباره قیمت نفت در ماه های آینده
  جهان سهم _ قیمت نفت بار دیگر وارد روند کاهش شده است. غیر از رشد ارزش دلار که عاملی برای فشار بر قیمت همه مواد خام از جمله نفت است، عوامل دیگری نیز در حرکت نزولی قیمت نفت موثر بوده اند. این عوامل در یک سال و نیم اخیر سبب کاهش ۷۰ درصدی قیمت ها شده اند و به نظر می رسد تلاش هایی که از سوی برخی ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
 • چهار عامل اصلی در وضعیت بد بازار موثر هستند
  »

  قیمت نفت بار دیگر در سراشیبی افول

  قیمت نفت بار دیگر در سراشیبی افول
  جهان سهم _ قیمت نفت بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفته و این درحالیستکه برخی اعضاء اوپک اعلام آمادگی کرده اند برای کاستن از تولید و بالا بردن قیمت ها وارد مذاکره شوند. در نخستین روز هفته قیمت ها حدود ۶ درصد کاهش یافت و ما در ادامه به عوامل این کاهش اشاره خواهیم کرد. برخی سرمایه گذاران می پرسند آیا بار دیگر قیمت ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
 • اوپک در تلاش برای توافق با تولیدکنندگان غیرعضو
  »

  امیدی به رشد پایای قیمت نفت وجود دارد؟

  امیدی به رشد پایای قیمت نفت وجود دارد؟
  جهان سهم _ قیمت جهانی نفت در روز جاری نوسانی محدود در حد یک درصد داشته و همچنان در پایین ترین میزان در چند سال اخیر قرار دارد. در ابتدای معاملات، روند کاهش قیمت ها که روز گذشته از سرگرفته شده بود ادامه پیدا کرد اما در ساعات بعد، شاهد رشد نسبی قیمت ها بودیم البته میزان رشد اندک بوده است. در ادامه به دلایل نوسان ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۶
 • بازا نفت در مازاد عرضه غرق خواهد شد؟
  »

  بررسی دلایل سقوط اخیر قیمت نفت

  بررسی دلایل سقوط اخیر قیمت نفت
  جهان سهم _ روز گذشته بازار نفت یکی از بدترین روزهای خود را پشت سر گذاشت و قیمت ها باز هم کاهش یافتند. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۳ درصد و ۶.۷ درصد کاهش، به پایین ترین میزان در هفت سال و دوازده سال اخیر رسیده و این درحالیستکه این هفته خبرهای منتشر شده از اقتصاد چین نشان داد اقتصاد این کشور در ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱
 • شرط افزایش قیمت نفت در سال جاری میلادی
  »

  احتمال رشد پایای قیمت نفت چقدر است؟

  احتمال رشد پایای قیمت نفت چقدر است؟
  جهان سهم _ بازار نفت سال جدید میلادی را با عملکردی بسیار ضعیف آغاز کرده و اکثر تحلیلگران معتقدند قیمت ها قبل از افزایش نسبی، کاهش می یابند و این بدان معناست که طی روزها و هفته های آینده بازار نفت وضعیت بهتری پیدا نخواهد کرد زیرا تغییری در عوامل موثر بر آن پدید نیامده است. سال گذشته مازاد عرضه نفت ۱.۵ میلیون ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۰
 • بررسی عملکرد نفت در سال ۲۰۱۵ و یک پیش بینی
  »

  نگاه مثبت برخی تحلیلگران به افق بازار نفت

  نگاه مثبت برخی تحلیلگران به افق بازار نفت
  جهان سهم _ در هفته پایانی سال گذشته میلادی (۲۰۱۵)، قیمت نفت نوسانی قابل ملاحظه داشت. در روزهای اول هفته قیمت ها کاهش پیدا کرد اما اواسط هفته شاهد رشد قیمت ها بودیم و در نهایت پس از انتشار گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا قیمت ها بار دیگر افول کرد اما روز گذشته برخی خبرها از وقوع توفان در دریای شما سبب ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۱
 • احتمال رشد پایای قیمت نفت چه میزان است؟
  »

  پیش بینی نگران کننده اوپک درباره بازار نفت

  پیش بینی نگران کننده اوپک درباره بازار نفت
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا با بیش از ۴ درصد افزایش به بالای ۳۷.۶ دلار و ۳۷.۸ دلار در هر بشکه رسید. قیمت ها پس از کاهش های قابل ملاحظه روزهای اخیر رشد کرد و این افزایش به رغم رشد ارزش دلار در برابر یورو رخ داد. کاهش قابل ملاحظه ذخیره نفت خام آمریکا در هفته گذشته عامل اصلی برای رشد ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۳
 • متوسط قیمت نفت در سه سال آینده چه میزان است؟
  »

  دیدگاه موسسه مودیز درباره افق بازار نفت

  دیدگاه موسسه مودیز درباره افق بازار نفت
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت نفت نوسانی قابل ملاحظه داشت و در نهایت رشد کرد. در هفته های اخیر روند کلی قیمت ها کاهشی بوده و اکنون قیمت نفت در پایین ترین میزان در چند سال اخیر قرار دارد. پیش بینی ادامه پیدا کردن وضعیت مازاد عرضه نسبت به تقاضا در ماه های آینده، عامل اصلی کاهش قیمت ها و پایین باقی ماندن آنها ..
  ۱۳۹۴/۹/۲۵
 • بازار نفت بار دیگر با سقوط قیمت ها مواجه شد
  »

  احتمال رسیدن به نفت ۲۰ دلاری وجود دارد؟

  احتمال رسیدن به نفت ۲۰ دلاری وجود دارد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا امروز به ترتیب با ۵ درصد و ۶ درصد کاهش به ۴۰.۷۵ دلار و ۳۷.۶ دلار در هر بشکه رسیده است. در روزهای اخیر بویژه پس از آنکه در نشست روز جمعه اوپک، سقفی برای تولید نفت این سازمان مشخص نشد قیمت این ماده خام با سرعت بیشتری کاهش یافته است و اکنون در پایین ترین میزان ..
  ۱۳۹۴/۹/۱۶
 • وضعیت شرکت های نفتی به شدت وخیم شده است
  »

  افق بازار نفت در شرایط جدید چگونه است؟

  افق بازار نفت در شرایط جدید چگونه است؟
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا تغییری نداشت اما روند تغییرات قیمت ها در هفته های اخیر نزولی بوده و این وضعیت سوالاتی را در ذهن سرمایه گذاران پدید آورده است. بویژه در کشورهای صادرکننده نفت که اقتصادشان به درآمدهای صادرات نفت وابسته است افق بازار نفت اهمیت بالایی دارد. همچنین شرکت های ..
  ۱۳۹۴/۹/۱
 • بررسی عوامل کاهش قیمت نفت در هفته گذشته
  »

  تاثیر رویدادهای اخیر پاریس بر بازار نفت چیست؟

  تاثیر رویدادهای اخیر پاریس بر بازار نفت چیست؟
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت نفت بیشترین کاهش هفتگی را در ۸ ماه اخیر داشت. قیمت نفت برنت به ۴۴.۵ دلار رسید و قیمت نفت آمریکا در سطح ۴۰.۷ دلار قرار گرفت. عامل این کاهش، تداوم روند افزایش ذخیره این ماده خام در دریا و خشکی بود. عامل دیگر کاهش قیمت ها، گزارش رسمی مربوط به افزایش تعداد چاه های نفتی ..
  ۱۳۹۴/۸/۲۴
 • آیا بازار جهانی نفت در آستانه استقرار توازن است؟
  »

  دو گروه عوامل بر قیمت نفت تاثیر می گذارند

  دو گروه عوامل بر قیمت نفت تاثیر می گذارند
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت رشدی نداشته و این درحالیستکه عبداله البدری، دبیرکل اوپک پیش بینی کرده تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی رشد خواهد کرد و بازار به توازن خواهد رسید. امروز همچنین کاهش ارزش دلار عاملی برای حمایت از قیمت نفت بوده است. حال این پرسش مطرح می شود که آیا پیش بینی دبیرکل اوپک ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۸
 • چه عواملی بر بازار نفت موثر خواهند بود؟
  »

  نگاه تحلیلگران به افق چند ماهه بازار نفت

  نگاه تحلیلگران به افق چند ماهه بازار نفت
  جهان سهم _ روند کاهش قیمت نفت ادامه یافته و عامل اصلی این کاهش، نگرانی درباره عرضه بیش از تقاضا برای این ماده در آینده است. اگر در هفته جاری قیمت ها رشد نکند، این هفته برای سومین هفته پی در پی قیمت این ماده خام کاهش می یابد. حال این سوال مطرح است که آیا می توان به افزایش قیمت ها در هفته ها و ماه های آینده ..
  ۱۳۹۴/۸/۵
 • بررسی عوامل حمایت و فشار در بازار نفت در ماه آینده
  »

  نظر تحلیلگران در باره افق بازار نفت چیست؟

  نظر تحلیلگران در باره افق بازار نفت چیست؟
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت نفت افزایش یافت و علت اصلی این رشد آن بود که اعلام شد در هفته ای که گذشت، تعداد چاه های نفتی فعال در آمریکا برای هفتمین هفته پی در پی کاهش یافته است. سوالی که برای سرمایه گذاران مطرح شده این است که آیا امکان رشد قابل ملاحظه قیمت ها در ماه های آینده وجود دارد؟ در ادامه به ..
  ۱۳۹۴/۷/۲۵
 • نگاهی به وضعیت بازار و احتمال های پیش رو
  »

  دیدگاه گلدمن ساکس در باره قیمت نفت

  دیدگاه گلدمن ساکس در باره قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در روزهای اخیر روند صعودی داشته و این درحالیستکه در گزارش جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام شد ذخیره نفت این کشور در هفته قبل به میزانی قابل ملاحظه افزایش یافته است. رشد ۸ درصدی قیمت نفت در روزهای اخیر برخی سرمایه گذاران را به این نتیجه رسانده که پس از حدود ..
  ۱۳۹۴/۷/۱۷
1 2 3 4 5 6 >>