نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • دیدگاه آژانس بین المللی انرژی درباره افق بازار نفت
  »

  این روزها چه عواملی بر بازار نفت تاثیر دارند؟

  این روزها چه عواملی بر بازار نفت تاثیر دارند؟
  جهان سهم _ امروز در آستانه انتشار گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۱.۵ درصد و ۱.۲ درصد افزایش به بالای ۵۹ دلار و ۵۴ دلار در هر بشکه رسیده است. قیمت نفت امروز برای پنجمین روز پی در پی افزایش یافته و این رشد عللی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. طبق پیش بینی آژانس ..
  ۱۳۹۴/۱/۲۶
 • بررسی دو گروه از عوامل موثر بر قیمت نفت
  »

  بازار نفت وارد دورانی جدید شده است؟

  بازار نفت وارد دورانی جدید شده است؟
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت حدود یک درصد افزایش یافته است اما برخی تحلیلگران معتقدند روند افزایش قیمت ها ادامه پیدا نخواهد کرد. روز گذشته قیمت نفت بیش از ۵ درصد افزایش یافت و این درحالی بود که کاهش ارزش دلار به دلیل گزارش منفی وزارت کار آمریکا قابل ملاحظه نبود و از این جهت قیمت نفت مورد حمایت قرار ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۸
 • بررسی پنج عامل کاهش قیمت ها در ماه های اخیر
  »

  پیش بینی نگران کننده در باره قیمت نفت

  پیش بینی نگران کننده در باره قیمت نفت
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا کاهش یافته و به نظر می رسد قیمت ها در همین سطوح باقی خواهد ماند اما اگر پیشرفتی در مذاکرات صورت گیرد احتمال افول بیش از پیش قیمت نفت حداقل در کوتاه مدت وجود دارد. امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب ۳ درصد و ۲.۵ درصد کاهش یافته و ما در ادامه به بررسی شرایط ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۳
 • بازار نفت خام در نوعی تعادل قرار گرفته است
  »

  چرا رشد محدود قیمت نفت ادامه پیدا نکرد؟

  چرا رشد محدود قیمت نفت ادامه پیدا نکرد؟
  جهان سهم _ امروز در ابتدای معاملات، قیمت نفت برنت با حدود یک درصد افزایش به بالای ۵۶ دلار در هر بشکه رسید. انتشار چند خبر مثبت از اقتصاد منطقه یورو عاملی برای افزایش ارزش یورو و حمایت از قیمت نفت بوده است اما بازار این ماده خام عوامل حمایتی زیادی ندارد در نتیجه خبر مثبت از اقتصاد آلمان و فرانسه رشد قابل ملاحظه ..
  ۱۳۹۴/۱/۵
 • بررسی عوامل نوسان شدید قیمت ها در دو روز اخیر
  »

  چرا قیمت نفت سقوط خواهد کرد؟

  چرا قیمت نفت سقوط خواهد کرد؟
  جهان سهم _ قیمت نفت که روز گذشته پس از کاهش شدید ارزش دلار، به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت، امروز کاهش یافته و بخشی از رشد دیروز جبران شده است. روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۵ درصد و ۳ درصد رشد به بالای ۵۶ دلار و ۴۴ دلار در هر بشکه رسید اما امروز قیمت ها ۳ درصد و ۲.۵ درصد کاهش ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۸
 • روزهای سخت تر در انتظار شرکت های نفتی است
  »

  این هفته قیمت نفت چقدر پایین می آید؟

  این هفته قیمت نفت چقدر پایین می آید؟
  جهان سهم_ در هفته ای که گذشت قیمت نفت بیش از ۹ درصد کاهش یافت. قیمت نفت برنت با ۴ درصد کاهش به کمتر از ۵۵ دلار رسیده و قیمت هر بشکه نفت آمریکا به زیر ۴۵ دلار کاهش یافته که پایین ترین میزان در دو ماه و نیم اخیر است. کاهش قیمت نفت به رغم وجود دو عامل مهم رخ داده و ما در ادامه به بررسی علل این کاهش و ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
 • دیدگاه سیتی گروپ درباره افق کوتاه مدت نفت چیست؟
  »

  پیش بینی قیمت نفت در دو ماه آینده

  پیش بینی قیمت نفت در دو ماه آینده
  جهان سهم _ قیمت نفت در دو روز اخیر کاهش یافته و اکنون قیمت هر بشکه نفت برنت زیر ۵۹ دلار است. قیمت نفت آمریکا نیز حول ۵۰ دلار در نوسان است. به باور برخی تحلیلگران، در چهار تا شش هفته آینده نه تنها رشد قیمت ها ادامه پیدا نخواهد کرد بلکه بازار با معکوس شدن روند افزایش قیمت ها مواجه خواهد شد. در ادامه به بررسی ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
 • بازار نسبت به رشد اندک عرضه بسیار حساس است
  »

  کاهش قیمت نفت تعجب آور نیست

  کاهش قیمت نفت تعجب آور نیست
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت برنت بیش از ۲ درصد کاهش یافته و این درحالیستکه خبرهای منتشر شده از شرایط اقتصادی در چین و منطقه یورو مثبت بوده است. قیمت نفت برنت به زیر ۶۲ دلار رسیده و تحلیلگران عامل این کاهش را اطمینان از عرضه میزان کافی نفت به بازارهای جهان می دانند. امروز اعلام شد میزان عرضه نفت لیبی ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
 • آیا باید در باره افق بازار نفت هیجان زده شد؟
  »

  رشد نسبی قیمت نفت و دیدگاه کارشناسان

  رشد نسبی قیمت نفت و دیدگاه کارشناسان
  جهان سهم _ امروز در آخرین روز معاملاتی ماه جاری میلادی، قیمت نفت برنت و نفت آمریکا رشدی نسبی داشته اند. در ماه جاری قیمت نفت برنت برای نخستین بار از ماه ژوییه سال پیش افزایش یافته است. حضور خریداران و پیش بینی رشد تقاضا دو عامل افزایش قیمت ها عنوان شده اند. در ماه جاری میلادی نفت برنت ۱۵ درصد رشد کرده و این بیشترین ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۸
 • بازار نفت هنوز به تعادل عرضه و تقاضا نرسیده است
  »

  قیمت نفت در مسیر کاهش حرکت می کند؟

  قیمت نفت در مسیر کاهش حرکت می کند؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان با اندکی کاهش حول ۶۰ دلار در هر بشکه نوسان کرد اما قیمت نفت آمریکا ۱.۶ درصد کاهش یافت و در مرز ۵۰ دلار قرار گرفت. این درحالیستکه کاهش ارزش دلار و سرمایه هوا در آمریکا دو عامل حمایت کننده برای قیمت نفت محسوب می شوند. همچنین ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲
 • به رغم وجود عوامل مثبت، رشد قیمت نفت متوقف شد
  »

  دیدگاه بدبینانه مریل لینچ درباره بازار نفت

  دیدگاه بدبینانه مریل لینچ درباره بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت خام امروز به رغم آنکه تعداد چاه های نفتی فعال در آمریکا باز هم کاهش یافته و دو شرکت بزرگ نفتی دیگر اعلام کرده اند از سرمایه گذاری خود در سال جاری میلادی می کاهند رشدی نداشته و از دید تحلیلگران این بدان معناست که افزایش عرضه اجازه نمی دهد رشد قیمت ها ادامه یابد. در ادامه به بررسی شرایط ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۲۷
 • گزارش اوپک و چند عامل دیگر امیدهایی پدید آورده است
  »

  افزایش قیمت نفت برای سومین روز پی در پی

  افزایش قیمت نفت برای سومین روز پی در پی
  جهان سهم _ قیمت نفت خام برای سومین روز معاملاتی پی در پی افزایش یافته و این افزایش حاصل انتشار گزارش جدید اوپک در باره چشم انداز تقاضا برای این ماده خام است. قیمت نفت در روزهای اخیر عموما به دلیل نگرانی ها در باره کاهش عرضه رشد کرده بود. با انتشار گزارش ماهانه اوپک، عاملی جدید برای حفظ شدن رقم های ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
 • استات اویل نیز سرمایه گذاری های خود را کاهش می دهد
  »

  مسیر میان مدت قیمت نفت چگونه است؟

  مسیر میان مدت قیمت نفت چگونه است؟
  جهان سهم _ قیمت نفت خام برنت امروز هم افزایش یافته و اگر کاهشی رخ ندهد این هفته برای دومین هفته پی در پی قیمت ها افزایش می یابد. قیمت نفت از تابستان سال گذشته تا دو هفته پیش روند نزولی طی کرده و با در نظر گرفتن رشد اخیر، میزان کاهش قیمت ها ۵۰ درصد بوده است. در باره تحولات آینده در بازار نفت دیدگاه های ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
 • قیمت نفت خام این هفته پرنوسان خواهد بود
  »

  حساسیت بازار نفت به احتمال کاهش عرضه

  حساسیت بازار نفت به احتمال کاهش عرضه
  جهان سهم _ امروز در شروع معاملات در بازارهای جهان، قیمت نفت بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفته و برخی تحلیلگران تکنیکال معتقدند قیمت نفت برنت ممکن است سطح حمایت ۵۱.۷۰ را بشکند. امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا با حدود ۲.۵ درصد کاهش به زیر ۵۲ دلار و محدوده ۴۷ دلار رسیده است. در ادامه به بررسی شرایط بازار نفت و ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
 • قیمت نفت قبل از رشد تا کجا کاهش خواهد یافت؟
  »

  پیش بینی های منفی درباره قیمت نفت

  پیش بینی های منفی درباره قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت خام امروز اندکی رشد کرده اما هنوز کاهش روز گذشته جبران نشده و قیمت هر بشکه نفت برنت همچنان زیر ۴۹ دلار است. روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا بیش از ۳ درصد کاهش یافت. در نظرسنجی خبرگزاری سی ان بی سی از ۳۳ اقتصاددان و مدیر سرمایه گذاری، اکثر آنها اعلام کردند سقوط قیمت نفت در حال پایان ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۹
1 2 3 4 5 6 >>