نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • رونق اخیر بازار طلای سیاه ادامه پیدا خواهد کرد؟
  »

  پیش بینی جدید بانک جهانی درباره قیمت نفت

  پیش بینی جدید بانک جهانی درباره قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت روز گذشته به بالاترین میزان در سال جاری میلادی رسید اما امروز رشد قیمت ها ادامه پیدا نکرده است. قیمت نفت از پایین ترین میزان در سال جاری میلادی که در ماه ژانویه مشاهده شد تاکنون ۷۰ درصد افزایش یافته است و با توجه به شرایط جدید بنیادی بازار، به نظر می رسد افق قیمت ها نسبت به آنچه تا چند ..
  ۱۳۹۵/۲/۹
 • پیش بینی گلدمن ساکس و سیتی گروپ درباره افق بازار
  »

  چه عواملی بر بازار نفت تاثیر می گذارند؟

  چه عواملی بر بازار نفت تاثیر می گذارند؟
  جهان سهم _ قیمت نفت در سه روز اخیر نوسانی قابل ملاحظه داشته و امروز به دلیل پایان یافتن اعتصاب سه روزه کارگرارن بخش نفت کویت، شاهد کاهش قیمت این ماده خام هستیم. البته عوامل دیگری هم در افول قیمت ها موثر هستند. در ادامه ضمن اشاره به این عوامل، پیش بینی دو بانک بزرگ را در باره افق قیمت ها در کوتاه مدت و ..
  ۱۳۹۵/۲/۱
 • نگاه مدیران شرکت های تجاری نفت در باره افق بازار
  »

  پیش بینی رشد شدید قیمت نفت منطقی است؟

  پیش بینی رشد شدید قیمت نفت منطقی است؟
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا حدود ۳.۵ درصد رشد کرد و امروز بخشی از این رشد به دلیل کاهش قیمت ها از میان رفته است. البته روند تغییرات قیمت این ماده خام طی هفته های اخیر صعودی بوده است و به دلیل نوسان های قابل ملاحظه قیمت ها، حدس های زیادی درباره افق بازار در ماه ها و سال آینده میلادی ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۵
 • دیدگاه تحلیلگران درباره افق بازار در ماه های آینده
  »

  ضعف اخیر بازار نفت حاصل کدام عوامل است؟

  ضعف اخیر بازار نفت حاصل کدام عوامل است؟
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت نفت کاهش یافت و این امر حاصل عواملی بود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا روز جمعه در پایان معاملات هفته به ترتیب به ۳۸.۷ دلار و ۳۶.۶ دلار در هر بشکه رسید. چند هفته پیش، و بعد از کاهش شدید قیمت نفت، برخی کشورهای بزرگ تولیدکننده این ماده خام برای کمک ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۶
 • برگزاری نشست تولیدکنندگان بزرگ نفت در روزهای آینده
  »

  دو سناریو پیش روی بازار نفت قرار دارد

  دو سناریو پیش روی بازار نفت قرار دارد
  جهان سهم _ قیمت نفت در روزهای اخیر نوسانی محدود داشته و نسبت به هفته قبل در سطح پایین تری قرار دارد. این درحالیستکه بیست روز دیگر نشست برخی کشورهای صادرکننده نفت در دوحه قطر برگزار می شود و موضوع آن یافتن راه هایی برای بالا بردن قیمت هاست. تحلیلگران بازار نفت معتقدند اگر قرار باشد رشدی در قیمت نفت ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
 • قیمت ها فعلا در مسیر رشد قرار گرفته اند
  »

  سرمایه گذاران به افق بازار نفت امیدوار باشند؟

  سرمایه گذاران به افق بازار نفت امیدوار باشند؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا امروز نوسانی اندک داشته و عامل این امر، ثبات در ارزش دلار در برابر یورو و فقدان خبرهای جدید از اقتصادهای بزرگ است. هفته پیش قیمت ها رشد کرد اما میزان رشد زیاد نبود زیرا خبرهای مختلفی منتشر شد که تاثیرات متضاد بر بازار این ماده خام داشت. در هفته پیش رو نیز انتظار نمی رود ..
  ۱۳۹۵/۱/۲
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  احتمال به کف رسیدن قیمت نفت خام

  احتمال به کف رسیدن قیمت نفت خام
  جهان سهم _ قیمت نفت هفته گذشته به رشد خود ادامه داد اما به نظر می رسد در حال رسیدن به وضعیت ثبات است. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا اکنون در محدوده بالای ۴۰ دلار و ۳۸ دلار قرار دارد و نهادهای تحلیلگر به پیش بینی افق بازار این ماده خام پرداخته اند. آژانس بین المللی انرژی در گزارش جدید خود آورده است، اگرچه ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
 • خوشبینانه ترین سناریو برای قیمت نفت در ماه های آینده
  »

  تغییر خاصی در بازار نفت ایجاد شده است؟

  تغییر خاصی در بازار نفت ایجاد شده است؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در مسیر رشد به حرکت خود ادامه داده و اکنون در بالاترین میزان در سه ماه اخیر قرار دارد. اما در باره تحولات هفته های اخیر بازار نفت و افق این بازار دیدگاه های متفاوتی مطرح شده است که در ادامه به آنها اشاره می شود. یکی از عوامل افزایش قیمت نفت، تاکید تولیدکنندگان بزرگ این ماده خام ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
 • آیا می توان به افزایش قابل ملاحظه قیمت ها امیدوار بود؟
  »

  چند نکته در باره علل رشد اخیر قیمت نفت

  چند نکته در باره علل رشد اخیر قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت امروز نوسانی محدود داشته و عواملی که چندان پایا به نظر نمی رسند سبب شده اند بازار رونقی نسبی پیدا کند. در روزهای اخیر قیمت نفت رشد کرده و اکنون این سوال مطرح است که آیا این روند ادامه پیدا می کند یا نه و افق بلندمدت بازار چگونه خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال باید به شرایطی که افزایش ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
 • گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی منتشر شد
  »

  نگاه نگران مورگان استنلی به افق بازار نفت

  نگاه نگران مورگان استنلی به افق بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت رشد کرده و عامل آن، اعلام کاهش تعداد چاه های نفتی فعال در آمریکا به پایین ترین میزان از دسامبر سال ۲۰۰۹ است. این کاهش سبب شده پیش بینی هایی در باره کاهش تولید نفت در آمریکا مطرح شود. تعداد کنونی چاه ها نفتی فعال در آمریکا بدین معناست که در سال جاری میلادی میزان تولید نفت در این ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۳
 • مروری بر تحولات بازار نفت در هفته گذشته
  »

  دیدگاه تحلیلگران دو بانک درباره افق قیمت نفت

  دیدگاه تحلیلگران دو بانک درباره افق قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت روز جمعه رشدی قابل ملاحظه داشت اما این رشد سبب نشد قیمت ها در هفته پیش افزایش یابد. یک گزارش در باره احتمال توافق اعضاء اوپک و تولیدکنندگان نفت غیرعضو این سازمان بر سر کاستن از تولید، عامل اصلی افزایش قیمت ها بود و این درحالیستکه تحلیلگران دو بانک بزرگ معتقدند احتمال کاهش عرضه ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
 • چه عواملی از رشد قیمت ها جلوگیری می کنند؟
  »

  دو دیدگاه درباره قیمت نفت در ماه های آینده

  دو دیدگاه درباره قیمت نفت در ماه های آینده
  جهان سهم _ قیمت نفت بار دیگر وارد روند کاهش شده است. غیر از رشد ارزش دلار که عاملی برای فشار بر قیمت همه مواد خام از جمله نفت است، عوامل دیگری نیز در حرکت نزولی قیمت نفت موثر بوده اند. این عوامل در یک سال و نیم اخیر سبب کاهش ۷۰ درصدی قیمت ها شده اند و به نظر می رسد تلاش هایی که از سوی برخی ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
 • چهار عامل اصلی در وضعیت بد بازار موثر هستند
  »

  قیمت نفت بار دیگر در سراشیبی افول

  قیمت نفت بار دیگر در سراشیبی افول
  جهان سهم _ قیمت نفت بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفته و این درحالیستکه برخی اعضاء اوپک اعلام آمادگی کرده اند برای کاستن از تولید و بالا بردن قیمت ها وارد مذاکره شوند. در نخستین روز هفته قیمت ها حدود ۶ درصد کاهش یافت و ما در ادامه به عوامل این کاهش اشاره خواهیم کرد. برخی سرمایه گذاران می پرسند آیا بار دیگر قیمت ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۲
 • اوپک در تلاش برای توافق با تولیدکنندگان غیرعضو
  »

  امیدی به رشد پایای قیمت نفت وجود دارد؟

  امیدی به رشد پایای قیمت نفت وجود دارد؟
  جهان سهم _ قیمت جهانی نفت در روز جاری نوسانی محدود در حد یک درصد داشته و همچنان در پایین ترین میزان در چند سال اخیر قرار دارد. در ابتدای معاملات، روند کاهش قیمت ها که روز گذشته از سرگرفته شده بود ادامه پیدا کرد اما در ساعات بعد، شاهد رشد نسبی قیمت ها بودیم البته میزان رشد اندک بوده است. در ادامه به دلایل نوسان ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۶
 • بازا نفت در مازاد عرضه غرق خواهد شد؟
  »

  بررسی دلایل سقوط اخیر قیمت نفت

  بررسی دلایل سقوط اخیر قیمت نفت
  جهان سهم _ روز گذشته بازار نفت یکی از بدترین روزهای خود را پشت سر گذاشت و قیمت ها باز هم کاهش یافتند. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب با ۳ درصد و ۶.۷ درصد کاهش، به پایین ترین میزان در هفت سال و دوازده سال اخیر رسیده و این درحالیستکه این هفته خبرهای منتشر شده از اقتصاد چین نشان داد اقتصاد این کشور در ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱
1 2 3 4 5 6 >>