نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • چرا درباره رشد قیمت ها امیدهایی وجود دارد؟
  »

  چند نکته درباره افق بازار نفت خام

  چند نکته درباره افق بازار نفت خام
  جهان سهم _ قیمت نفت هفته گذشته کاهش یافت اما هنوز هم سطح قیمت ها در بالاترین میزان در سه سال اخیر است. تحولات روزهای اخیر در بازار این ماده خام سوالات متعددی برای سرمایه گذاران مطرح کرده است. یکی از پرسش ها این است که آیا روند افزایش قیمت ها ادامه پیدا ..
  ۱۳۹۶/۱۱/۲
 • به تدریج نقایص برنامه کاهش عرضه نمایان می شود
  »

  وضعیت بازار نفت در ماه های آینده چگونه است؟

  وضعیت بازار نفت در ماه های آینده چگونه است؟
  جهان سهم _ در ماه گذشته میلادی تولید نفت اوپک به دلیل افزایش تولید در سه کشور عراق، نیجریه و لیبی، ۳۳۶ هزار بشکه افزایش یافت. با انتشار این خبر، قیمت نفت تحت فشار بیشتری قرار گرفته است. قبلا تصور می شد تولید نفت صرفا در آمریکا افزایش قابل ملاحظه دارد اما اکنون برخی اعضاء اوپک بر تولید خود افزوده اند البته این ..
  ۱۳۹۶/۳/۲۳
 • فشار بر قیمت ها در ماه های آینده افزایش خواهد یافت؟
  »

  دیدگاه های دو کارشناس درباره افق بازار نفت

  دیدگاه های دو کارشناس درباره افق بازار نفت
  جهان سهم ـ امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا با اندکی افزایش به ترتیب به محدوده ۵۱ دلار و ۴۸ دلار در هر بشکه رسیده است. روز گذشته با آنکه ارزش دلار در برابر یورو و پوند انگلستان کاهش یافت و اعلام شد تولید نفت روسیه ماه گذشته کاهش یافته و به احتمال زیاد برنامه کاهش عرضه نفت تا پایان سال تمدید خواهد شد قیمت نفت ..
  ۱۳۹۶/۲/۱۳
 • بررسی علل افزایش هفتگی قیمت جهانی نفت
  »

  دلخوشی به رشد قیمت نفت بیجاست

  دلخوشی به رشد قیمت نفت بیجاست
  هفته پیش قیمت نفت رشد کرد البته دلایل رشد قیمت ها متفاوت بود. قیمت نفت روز پنجشنبه به رغم افزایش ذخیره نفت آمریکا در هفته پایانی ماه گذشته میلادی (مارس)، افزایش یافت. برخی تحلیلگران معتقدند تغییراتی که در بازار این ماده خام ایجاد شده پایدار خواهد بود در حالیکه عده ای دیگر می گویند شاخص های بنیادی بازار تغییری ..
  ۱۳۹۶/۱/۱۹
 • هیجان سرمایه گذاران به تدریج از میان می رود؟
  »

  دیدگاه دو بانک بزرگ در باره افق بازار نفت

  دیدگاه دو بانک بزرگ در باره افق بازار نفت
  جهان سهم ـ هفته گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا نوسان های اندک داشت و در نهایت کاهش یافت. در چند هفته اخیر عواملی که بر قیمت این ماده خام تاثیر داشته اند سبب عملکرد منفی بازار شده اند و این روزهای گمانه زنی ها در باره افق قیمت نفت در سال جاری میلادی افزایش یافته زیرا به نظر می رسد تحولاتی در بازار در حال ..
  ۱۳۹۶/۱/۶
 • مهمترین عامل فشار بر قیمت نفت چیست؟
  »

  متوسط قیمت نفت در سال جاری میلادی

  متوسط قیمت نفت در سال جاری میلادی
  جهان سهم ـ قیمت نفت در هفته های اخیر حول ارقام کنونی نوسان کرده و روز گذشته در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت هر بشکه نفت برنت با اندکی رشد به ۵۵.۸ دلار رسید. رشد ارزش دلار و افزایش ذخیره نفت در آمریکا سبب شده فشارها بر قیمت این ماده خام افزایش یابد. میزان ذخیره نفت آمریکا اکنون به ۵۲۰.۲ میلیون ..
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
 • سه تخمین از رشد تقاضا برای نفت در سال جاری میلادی
  »

  مهمترین نکات گزارش جدید اوپک چیست؟

  مهمترین نکات گزارش جدید اوپک چیست؟
  جهان سهم ـ قیمت نفت در هفته های اخیر نوسانی محدود داشته و برخی تحلیلگران معتقدند احتمال رشد قیمت ها به سطوح بالاتر بسیار کم است. درباره عواملی که بر قیمت ها تاثیر دارند دیدگاه های مختلفی مطرح شده است. اوپک در گزارش ماهانه خود به افزایش تقاضا برای نفت خام در سال جاری میلادی اشاره کرده است. در ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
 • سرمایه گذاران باید به واقعیت های بازار توجه کنند
  »

  خوشبینی درباره افق بازار نفت منطقی است؟

  خوشبینی درباره افق بازار نفت منطقی است؟
  جهان سهم _ در روزهای اخیر قیمت نفت نوسانی محدود داشته و سرمایه گذاران در بازار این ماده خام بر اخباری که درباره میزان تولید و تقاضا منتشر می شود تمرکز کرده اند. سوال اصلی این است که بازار چه وقت به تعادل می رسد و آیا قیمت ها رشدی قابل ملاحظه خواهند داشت یا نه. نهادهای تحلیلگر در هفته های اخیر تلاش کرده اند به این سوال ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۸
 • بررسی شرایط بازار نفت در سال جاری میلادی و افق آن
  »

  قیمت نفت پایان سال آینده میلادی چه میزان است؟

  قیمت نفت پایان سال آینده میلادی چه میزان است؟
  جهان سهم ـ در بیش از دو سال اخیر، مازاد عرضه سبب شده قیمت نفت در سطوح بسیار پایین قرار گیرد اما در چند ماه گذشته به دلیل توافقی که بر سر کاستن از عرضه حاصل شده شاهد حرکت قیمت به سمت بالا بوده ایم البته کاهش هایی که در نیمه دوم سال ۲۰۱۴ رخ داد هنوز جبران نشده و بعید است در آینده نزدیک جبران شود. اواسط ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
 • بررسی اوضاع و احوال این روزهای بازار نفت
  »

  قیمت نفت حداکثر تا چه رقمی بالا خواهد رفت؟

  قیمت نفت حداکثر تا چه رقمی بالا خواهد رفت؟
  جهان سهم ـ قیمت نفت در روزهای اخیر نوسان بزرگی نداشته و به نظر می رسد سرمایه گذاران و فعالان بازار منتظر هستند سال جدید میلادی آغاز شود تا مشخص شود تولیدکنندگان عضو اوپک و غیر عضو این سازمان چه میزان به برنامه کاهش عرضه پایبند خواهند بود. در حال حاضر سه عامل بر قیمت نفت تاثیر می گذارند که در ادامه به آنها ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۳
 • دیدگاه تحلیلگران در باره نوسان قیمت ها در اینده
  »

  شرط لازم برای رونق بازار نفت چیست؟

  شرط لازم برای رونق بازار نفت چیست؟
  جهان سهم ـ قیمت نفت در دو روز اخیر اندکی کاهش یافته و این درحالیستکه اعضاء اوپک و روسیه توافق کرده اند از عرضه بکاهند تا بازار سریع تر به تعادل برسد و قیمت ها رشد کند. در روزهای اخیر قیمت نفت در مجموع رشدی قابل ملاحظه داشته اما به نظر می رسد به تدریج تردیدهایی در باره اثرگذار بودن برنامه کاهش عرضه بر قیمت ها ..
  ۱۳۹۵/۹/۱۶
 • درباره تاثیر اوپک بر بازار نفت چه دیدگاه هایی وجود دارد؟
  »

  چهار پرسش و پاسخ درباره نشست اوپک

  چهار پرسش و پاسخ درباره نشست اوپک
  جهان سهم ـ هفته گذشته قیمت نفت تحت تاثیر خبرهای منتشر شده در باره نشست این هفته اوپک نوسان هایی داشت و در نهایت کاهش پیدا کرد البته میزان کاهش اندک بود. در باره نتیجه نشست روز چهارشنبه اوپک در شهر وین حدس های مختلفی مطرح شده است و احتمال داده شده لیبی و نیجریه در برنامه کاهش عرضه همراهی ..
  ۱۳۹۵/۹/۷
 • ماجرای بازار نفت تکراری و خسته کننده شده است
  »

  رشد چشمگیر قیمت نفت منطقی است؟

  رشد چشمگیر قیمت نفت منطقی است؟
  جهان سهم ـ درحالیکه دو هفته دیگر نشست رسمی اوپک در وین اتریش برگزار می شود، قیمت نفت در ساعات پایانی روز سه شنبه حدود ۶ درصد رشد کرد. این بیشترین رشد طی هفت ماه اخیر است و یک عامل آن افزایش امیدها به کاهش عرضه نفت از سوی اوپک است. در هفته های اخیر یعنی از اوایل ماه گذشته میلادی قیمت نفت در ..
  ۱۳۹۵/۸/۲۶
 • تزلزل شدید در بازار جهانی نفت خام
  »

  قیمت نفت تا کجا کاهش خواهد یافت؟

  قیمت نفت تا کجا کاهش خواهد یافت؟
  جهان سهم _ هفته قبل قیمت نفت بیشترین کاهش هفتگی را از ابتدای سال جاری میلادی تجربه کرد و قیمت ها بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت. عامل اصلی این کاهش، عمیق تر شدن ابهام ها در باره عملی شدن برنامه کاهش عرضه نفت از سوی اوپک بود. قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در پایان معاملات هفته، به ترتیب در سطح ۴۵.۶ دلار ..
  ۱۳۹۵/۸/۱۶
 • احتمال کاهش قیمت نفت به ۴۰ دلار وجود دارد؟
  »

  دیدگاه کامرتس بانک درباره افق بازار نفت

  دیدگاه کامرتس بانک درباره افق بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت و نفت آمریکا هفته قبل اندکی کاهش یافت و به ترتیب به زیر ۵۰ دلار و ۴۹ دلار در هر بشکه رسید. طی یک ماهی که از نشست اوپک در الجزایر گذشته، تحولاتی در بازار نفت رخ داده و اکنون تردیدهایی درباره کاهش عرضه نفت از سوی اعضاء این سازمان پدید آمده است. در نشست پایان ماه گذشته اوپک ..
  ۱۳۹۵/۸/۹
1 2 3 4 5 6 >>