نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بازار نسبت به رشد اندک عرضه بسیار حساس است
  »

  کاهش قیمت نفت تعجب آور نیست

  کاهش قیمت نفت تعجب آور نیست
  جهان سهم _ امروز قیمت نفت برنت بیش از ۲ درصد کاهش یافته و این درحالیستکه خبرهای منتشر شده از شرایط اقتصادی در چین و منطقه یورو مثبت بوده است. قیمت نفت برنت به زیر ۶۲ دلار رسیده و تحلیلگران عامل این کاهش را اطمینان از عرضه میزان کافی نفت به بازارهای جهان می دانند. امروز اعلام شد میزان عرضه نفت لیبی ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۱۱
 • آیا باید در باره افق بازار نفت هیجان زده شد؟
  »

  رشد نسبی قیمت نفت و دیدگاه کارشناسان

  رشد نسبی قیمت نفت و دیدگاه کارشناسان
  جهان سهم _ امروز در آخرین روز معاملاتی ماه جاری میلادی، قیمت نفت برنت و نفت آمریکا رشدی نسبی داشته اند. در ماه جاری قیمت نفت برنت برای نخستین بار از ماه ژوییه سال پیش افزایش یافته است. حضور خریداران و پیش بینی رشد تقاضا دو عامل افزایش قیمت ها عنوان شده اند. در ماه جاری میلادی نفت برنت ۱۵ درصد رشد کرده و این بیشترین ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۸
 • بازار نفت هنوز به تعادل عرضه و تقاضا نرسیده است
  »

  قیمت نفت در مسیر کاهش حرکت می کند؟

  قیمت نفت در مسیر کاهش حرکت می کند؟
  جهان سهم _ قیمت نفت برنت روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان با اندکی کاهش حول ۶۰ دلار در هر بشکه نوسان کرد اما قیمت نفت آمریکا ۱.۶ درصد کاهش یافت و در مرز ۵۰ دلار قرار گرفت. این درحالیستکه کاهش ارزش دلار و سرمایه هوا در آمریکا دو عامل حمایت کننده برای قیمت نفت محسوب می شوند. همچنین ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲
 • به رغم وجود عوامل مثبت، رشد قیمت نفت متوقف شد
  »

  دیدگاه بدبینانه مریل لینچ درباره بازار نفت

  دیدگاه بدبینانه مریل لینچ درباره بازار نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت خام امروز به رغم آنکه تعداد چاه های نفتی فعال در آمریکا باز هم کاهش یافته و دو شرکت بزرگ نفتی دیگر اعلام کرده اند از سرمایه گذاری خود در سال جاری میلادی می کاهند رشدی نداشته و از دید تحلیلگران این بدان معناست که افزایش عرضه اجازه نمی دهد رشد قیمت ها ادامه یابد. در ادامه به بررسی شرایط ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۲۷
 • گزارش اوپک و چند عامل دیگر امیدهایی پدید آورده است
  »

  افزایش قیمت نفت برای سومین روز پی در پی

  افزایش قیمت نفت برای سومین روز پی در پی
  جهان سهم _ قیمت نفت خام برای سومین روز معاملاتی پی در پی افزایش یافته و این افزایش حاصل انتشار گزارش جدید اوپک در باره چشم انداز تقاضا برای این ماده خام است. قیمت نفت در روزهای اخیر عموما به دلیل نگرانی ها در باره کاهش عرضه رشد کرده بود. با انتشار گزارش ماهانه اوپک، عاملی جدید برای حفظ شدن رقم های ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
 • استات اویل نیز سرمایه گذاری های خود را کاهش می دهد
  »

  مسیر میان مدت قیمت نفت چگونه است؟

  مسیر میان مدت قیمت نفت چگونه است؟
  جهان سهم _ قیمت نفت خام برنت امروز هم افزایش یافته و اگر کاهشی رخ ندهد این هفته برای دومین هفته پی در پی قیمت ها افزایش می یابد. قیمت نفت از تابستان سال گذشته تا دو هفته پیش روند نزولی طی کرده و با در نظر گرفتن رشد اخیر، میزان کاهش قیمت ها ۵۰ درصد بوده است. در باره تحولات آینده در بازار نفت دیدگاه های ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
 • قیمت نفت خام این هفته پرنوسان خواهد بود
  »

  حساسیت بازار نفت به احتمال کاهش عرضه

  حساسیت بازار نفت به احتمال کاهش عرضه
  جهان سهم _ امروز در شروع معاملات در بازارهای جهان، قیمت نفت بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفته و برخی تحلیلگران تکنیکال معتقدند قیمت نفت برنت ممکن است سطح حمایت ۵۱.۷۰ را بشکند. امروز قیمت نفت برنت و نفت آمریکا با حدود ۲.۵ درصد کاهش به زیر ۵۲ دلار و محدوده ۴۷ دلار رسیده است. در ادامه به بررسی شرایط بازار نفت و ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
 • قیمت نفت قبل از رشد تا کجا کاهش خواهد یافت؟
  »

  پیش بینی های منفی درباره قیمت نفت

  پیش بینی های منفی درباره قیمت نفت
  جهان سهم _ قیمت نفت خام امروز اندکی رشد کرده اما هنوز کاهش روز گذشته جبران نشده و قیمت هر بشکه نفت برنت همچنان زیر ۴۹ دلار است. روز گذشته قیمت نفت برنت و نفت آمریکا بیش از ۳ درصد کاهش یافت. در نظرسنجی خبرگزاری سی ان بی سی از ۳۳ اقتصاددان و مدیر سرمایه گذاری، اکثر آنها اعلام کردند سقوط قیمت نفت در حال پایان ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۹
 • دو سناریو درباره افق قیمت نفت در شش ماه آینده
  »

  بررسی سه عامل ثبات قیمت نفت خام

  بررسی سه عامل ثبات قیمت نفت خام
  جهان سهم _ امروز متعاقب انتشار خبر درگذشت پادشاه عربستان، قیمت نفت تنها اندکی رشد کرد و عملا بازار هیچ واکنش بزرگی به این خبر مهم نشان نداد. قیمت نفت طی شش ماه اخیر حدود ۶۰ درصد کاهش یافته و به نظر می رسد عواملی که به این سقوط منجر شده اند متعدد هستند و تغییر پادشاه عربستان حتی اگر به تغییر سیاست های ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۳
 • عراق عامل جدید کاهش قیمت جهانی نفت
  »

  دیدگاه مورگان استنلی درباره افق بازار نفت

  دیدگاه مورگان استنلی درباره افق بازار نفت
  جهان سهم _ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت نفت برنت و نفت آمریکا بار دیگر کاهش یافته است. هر بشکه نفت برنت به زیر ۵۰ دلار و هر بشکه نفت آمریکا به نزدیکی ۴۷ دلار رسیده است. با آنکه کند شدن رشد تولید نفت در آمریکا نوعی حمایت از قیمت ها محسوب می شود اما افزایش تولید نفت در عراق به رقمی ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
 • فشار بر قیمت نفت خام افزایش خواهد یافت؟
  »

  گزارش جدید اوپک بر نگرانی ها افزوده است

  گزارش جدید اوپک بر نگرانی ها افزوده است
  جهان سهم _ قیمت نفت خام برای چهارمین روز در پنج روز اخیر کاهش یافته زیرا اوپک در گزارش جدید خود پیش بینی تقاضا برای نفت این سازمان را کاهش داده است. البته افزایش تولید نفت آمریکا به بالاترین میزان از ژانویه سال ۱۹۸۳ نیز در این زمینه موثر بوده است. در گزارش اوپک آمده است، سال جاری میلادی متوسط تقاضا برای نفت ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۲۵
 • کاهش تولید اوپک به رشد قیمت ها منجر می شود؟
  »

  روند افول قیمت نفت خام ادامه دارد

  روند افول قیمت نفت خام ادامه دارد
  جهان سهم _ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت نفت خام به رغم کاهش ارزش دلار پایین تر آمده است. هر بشکه نفت برنت با ۱.۷ درصد و هر بشکه نفت آمریکا با ۱.۶ درصد کاهش به ترتیب به کمتر از ۵۰ دلار و ۴۸ دلار رسیده است. قیمت نفت برنت در هفته گذشته بیش از ۶ دلار یا ۱۱.۲ درصد کاهش یافت. در ادامه به بررسی ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
 • پیش بینی قیمت نفت در سال جدید میلادی کاهش یافت
  »

  نقش جدید عراق و روسیه در کاهش قیمت نفت

  نقش جدید عراق و روسیه در کاهش قیمت نفت
  جهان سهم _ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت نفت خام بار دیگر کاهش یافته است. قیمت هر بشکه نفت برنت و نفت آمریکا به ترتیب به پایین تر از ۵۶ دلار و ۵۲ دلار رسیده است. در ادامه به بررسی نقش جدید عراق و روسیه در کاهش قیمت نفت و یک عامل نادیده گرفته شده ضعف بازار این ماده خام اشاره می کنیم. واقعیت این است ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
 • کسی به رشد پایای قیمت طلای سیاه امیدوار نباشد
  »

  دو سناریو پیش روی بازار جهانی نفت

  دو سناریو پیش روی بازار جهانی نفت
  جهان سهم ـ قیمت نفت دیروز و امروز کاهش یافته و به پایین ترین میزان در پنج سال اخیر رسیده است. یک عامل این کاهش پیش بینی بالا باقی ماندن ذخیره نفت آمریکاست که سبب می شود بازار مملو از نفت باشد. اما درباره افق بازار نفت دو سناریو مطرح شده که در ادامه ضمن بررسی عوامل موثر بر قیمت ها به این دو سناریو ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۹
 • قیمت نفت بار دیگر در مسیر کاهش حرکت کرد
  »

  احتمال رشد قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ میلادی

  احتمال رشد قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ میلادی
  جهان سهم _ قیمت نفت بار دیگر تحت تاثیر رشد ارزش دلار و خبرهایی که درباره عرضه و تقاضا برای این ماده خام منتشر شده کاهش یافته است. داده های منتشر شده از سوی موسسه نفت آمریکا (API) نشان می دهد ذخیره نفت این کشور در هفته منتهی به ۱۹ دسامبر یعنی هفته گذشته ۵.۴ میلیون بشکه افزایش یافته در حالیکه ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۴
1 2 3 4 5 6 >>