نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • دیدگاه تحلیلگران به افق بلندمدت بازار طلا چیست؟
  »

  دو اپیزود تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو

  دو اپیزود تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت طلا برای سومین هفته پی در پی رشد کرد و این درحالیسکه انتشار خبرهای مثبت از اقتصاد آمریکا ادامه یافته و بانک مرکزی این کشور در نشست سیاستگذاری خود تغییری در نرخ های بهره نداد. در هفته پیش رو چند عامل بر رفتار سرمایه گذاران در بازار طلا تاثیر خواهند داشت که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.
  ۱۳۹۵/۳/۲۹
 • برخی تحلیلگران درباره افق بازار خوشبین هستند
  »

  بررسی وضعیت بازار طلا در روزهای آینده

  بررسی وضعیت بازار طلا در روزهای آینده
  جهان سهم _ قیمت طلا همانطور که تحلیلگران پیش بینی کرده بودند، در نخستین روز معاملات هفته رشد کرد و به بالاترین میزان در چند هفته اخیر رسید. کاهش شاخص های مالی در بازارهای بزرگ و افول ارزش دلار در برابر یورو و ین، دو عامل اصلی رشد قیمت فلز زرد بودند. در باره افق اقتصاد جهان نگرانی ها شدت بیشتری پیدا کرده و این ..
  ۱۳۹۵/۳/۲۵
 • بررسی عوامل رشد اخیر قیمت فلز زرد
  »

  احتمال عملکرد درخشان طلا چه میزان است؟

  احتمال عملکرد درخشان طلا چه میزان است؟
  جهان سهم ـ قیمت طلا پس از نوسان های محدود در روزهای اول هفته، روز گذشته بیش از یک درصد افزایش یافت زیرا نه تنها شاخص های مالی در بازارهای بزرگ آسیا و اروپا کاهش پیدا کردند بلکه ارزش دلار در برابر یورو و ین کاهش یافت. در روزهای اخیر قیمت طلا تحت تاثیر چند عامل قرار داشت و تا اواسط هفته آینده که نشست کمیته ..
  ۱۳۹۵/۳/۲۰
 • دو دیدگاه درباره افق بازار طلا در سال جاری مطرح است
  »

  احتمال کاهش شدید قیمت طلا در آینده نزدیک

  احتمال کاهش شدید قیمت طلا در آینده نزدیک
  جهان سهم _ در دو هفته اخیر قیمت طلا کاهش یافته و عامل آن اظهارنظرهای مقامات بانک مرکزی آمریکا در خصوص سیاست های پولی این نهاد است. جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا معتقد است افزایش نرخ های بهره در ماه های آینده اقدامی مناسب است. افزایش نرخ های بهره با بالا بردن هزینه فرصت نگهداری طلا، از جذابیت ..
  ۱۳۹۵/۳/۱۳
 • نظر کارشناسان دو بانک در باره افق بازار فلز زرد
  »

  این هفته بازار طلا در چه وضعیتی خواهد بود؟

  این هفته بازار طلا در چه وضعیتی خواهد بود؟
  جهان سهم _ هفته قبل قیمت طلا باز هم کاهش یافت و به مرز ۱۲۱۰ دلار در هر اونس رسید. عوامل کاهش قیمت ها یعنی پیش بینی افزایش نرخ های بهره در آمریکا در یکی دو ماه آینده و رشد شاخص های مالی در بازارهای بزرگ، قدرتمند هستند در نتیجه در کوتاه مدت نمی توان انتظار داشت کاهش های اخیر قیمت طلا جبران شود. در ..
  ۱۳۹۵/۳/۸
 • بازار فلز زرد در کوتاه مدت پرالتهاب خواهد بود
  »

  خبر بد سیتی گروپ برای سرمایه گذاران در طلا

  خبر بد سیتی گروپ برای سرمایه گذاران در طلا
  جهان سهم _ قیمت طلا همزمان با رشد شاخص های مالی در آمریکا و به دلیل فقدان عامل حمایت کننده، به پایین ترین میزان در سه هفته اخیر رسیده است. قیمت هر اونس فلز زرد در سطح ۱۲۵۰ دلار قرار گرفته و تحلیلگران بانک سیتی گروپ معتقدند اگر شاخص دلار به سطح ماه دسامبر سال قبل یعنی پنج ماه پیش افزایش یابد، قیمت طلا ..
  ۱۳۹۵/۳/۳
 • دیدگاه تکنیکالیست ها درباره سطوح مقاومت و حمایت
  »

  عامل اصلی موثر بر قیمت طلا چیست؟

  عامل اصلی موثر بر قیمت طلا چیست؟
  جهان سهم _ قیمت طلا روز گذشته تغییر محسوسی نداشت و این ثبات به رغم انتشار گزارش های متعدد از اقتصاد آمریکا و نوسان های بزرگ در شاخص های مالی بازارهای بزرگ جهان رخ داد و موجب تعجب سرمایه گذاران شد. در ادامه به علل این رویداد و دیدگاهی که تحلیلگران در باره افق قیمت ها دارند اشاره می کنیم. روز گذشته گزارش های ..
  ۱۳۹۵/۲/۲۹
 • گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد
  »

  احتمال عملکرد بسیار مثبت طلا در سال جاری

  احتمال عملکرد بسیار مثبت طلا در سال جاری
  جهان سهم _ قیمت طلا در مسیر کاهش به حرکت خود ادامه داده است. البته برخی نهادهای تحلیلگر معتقدند قیمت ها در سال جاری میلادی کاهش پیدا نخواهند کرد. شورای جهانی طلا در گزارش جدید خود به عوامل رشد قیمت ها در سال جاری میلادی و شرط بالا باقی ماندن قیمت ها اشاره کرده است. در این میان بانک جی پی مورگان ..
  ۱۳۹۵/۲/۲۳
 • گزارش وزارت کار آمریکا تغییری در بازار بوجود آورد؟
  »

  دو دیدگاه متناقض در باره افق بازار طلا

  دو دیدگاه متناقض در باره افق بازار طلا
  جهان سهم ـ روز جمعه گزارش وزارت کار آمریکا درباره وضعیت بازار کار این کشور در ماه گذشته میلادی منتشر و مشخص شد در نخستین ماه از سه ماهه دوم امسال در بخش غیرکشاورزی این کشور تنها ۱۶۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده که پایین ترین میزان در ۷ ماه اخیر است. این درحالیستکه اقتصاددان ها در نظرسنجی خبرگزاری رویترز پیش بینی ..
  ۱۳۹۵/۲/۱۸
 • قیمت ها توان افزایش به سطوح بالاتر را دارند؟
  »

  پیش بینی نوسان شدید در بازار فلز زرد

  پیش بینی نوسان شدید در بازار فلز زرد
  جهان سهم _ در روزهای اخیر به دلیل کاهش ارزش دلار و وضعیت نامطلوب بازارهای مالی، قیمت طلا و نقره به بالاترین میزان در ۱۵ ماه اخیر رسیده است و در هفته پیش رو، سرمایه گذاران برای تصمیم گیری در باره حضور در این بازار، تغییرات ارزش دلار را دنبال خواهند کرد. ارزش دلار طی روزهای قبل به دلایل مختلف کاهش یافته و اکنون این ..
  ۱۳۹۵/۲/۱۲
 • نگاه تکنیکالیست ها به افق قیمت طلا مثبت است؟
  »

  دو سناریو و یک پیش بینی در باره قیمت طلا

  دو سناریو و یک پیش بینی در باره قیمت طلا
  جهان سهم _ در آستانه دو نشست بانک های مرکزی در روزهای آینده به نظر می رسد سرمایه گذاران و فعالان بازار طلا ترجیح می دهند با احتیاط عمل کنند و بر همین مبناست که تا روز چهارشنبه که نتیجه نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا مشخص می شود، نوسان قیمت فلز زرد زیاد نخواهد بود اما مانند قبل سفته بازان در بازار ..
  ۱۳۹۵/۲/۶
 • شرط عملکرد مثبت فلز زرد در سال جاری میلادی چیست؟
  »

  نشانه هایی از رونق بازار طلا در آینده نزدیک

  نشانه هایی از رونق بازار طلا در آینده نزدیک
  جهان سهم _ قیمت طلا امروز اندکی رشد کرده و این درحالیستکه تصور می شد با کاهش قیمت نفت و نمایان شدن نشانه های نگران کننده از عملکرد شرکت های بورسی در آمریکا، بازار طلا در روز جاری به رونقی قابل ملاحظه دست یابد. عواملی وجود دارند که از رشد شدید قیمت ها، البته فعلا، جلوگیری می کنند. در ادامه به شرایط کنونی ..
  ۱۳۹۵/۱/۳۰
 • نگاه مثبت تحلیلگران و سرمایه گذاران به بازار طلا
  »

  قیمت فلز زرد تا چه رقمی رشد خواهد کرد؟

  قیمت فلز زرد تا چه رقمی رشد خواهد کرد؟
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت طلا افزایش یافت اما در یک ماه اخیر قیمت ها در مجموع کاهش یافته است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۸ دلار افزایش به ۱۲۴۷ دلار در هر اونس رسیده است و برای هفته پیش رو انتظار می رود بازار طلا در وضعیت مطلوب قرار داشته باشد. در ادامه به بررسی تحولاتی که این هفته بر قیمت ها تاثیر خواهند ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۳
 • دیدگاه شورای جهانی طلا درباره افق بازار فلز زرد
  »

  احتمال افزایش چشمگیر قیمت طلا چقدر است؟

  احتمال افزایش چشمگیر قیمت طلا چقدر است؟
  جهان سهم _ در سه ماهه نخست سال جاری میلادی قیمت طلا بیش از ۱۶ درصد افزایش یافت و قیمت سهام شرکت های معدنی فعال در طلا رشدی دو رقمی داشت. اما در روزهای اخیر با آنکه سرمایه گذاران معتقدند بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک نرخ های بهره را بالا نخواهد برد بازار طلا وارد فاز تثبیت شده و هفته قبل شاهد افول ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۶
 • بررسی محتوای سخنرانی رییس بانک مرکزی آمریکا
  »

  از این پس قیمت طلا افزایش می یابد؟

  از این پس قیمت طلا افزایش می یابد؟
  جهان سهم _ روز گذشته متعاقب انتشار سخنان جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا، قیمت طلا با ۲۴ دلار افزایش به ۱۲۴۱ دلار در هر اونس رسید. او در سخنان خود بار دیگر درباره ضعف اقتصاد جهان و تاثیر منفی آن بر اقتصاد آمریکا ابراز نگرانی کرد و حال تحلیلگران و سرمایه گذاران معتقدند بانک مرکزی آمریکا در ماه آینده میلادی نرخ های بهره ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۱
1 2 3 4 5 6 >>