نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • سرمایه گذاران در انتظار مشخص شدن جهت گیری بازارها
  »

  رشد قیمت طلا حاصل دو عامل زودگذر است

  رشد قیمت طلا حاصل دو عامل زودگذر است
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت طلا افزایش یافت و هر اونس آن به ۱۲۴۸ دلار رسید. امروز هم رشد قیمت ها ادامه یافته و هر اونس از این فلز گرانبها به ۱۲۵۳ دلار یعنی بالاترین میزان در شش هفته اخیر رسیده است. مجموعه ای از عوامل سبب شده قیمت طلا که چند روز پیش به پایین ترین میزان در سال جاری میلادی رسیده بوده افزایش یابد. از ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۹
 • نگاهی به تحولات بازار فلز زرد در روزهای اخیر
  »

  امید به رشد پایای قیمت طلا زیاد نیست

  امید به رشد پایای قیمت طلا زیاد نیست
  جهان سهم _ اوایل ماه جاری میلادی احتمال بالا رفتن نرخ های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک، سبب شد قیمت طلا به پایین ترین میزان در سال جاری برسد و هر اونس آن ۱۱۸۵ دلار معامله شود. روند کاهش قیمت طلا هفته گذشته معکوس شد زیرا شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ کاهش یافتند و رشد ارزش دلار ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۶
 • افزایش تقاضا در اثر افول قیمت ها زودگذر است
  »

  سه عامل، روند کاهش قیمت طلا را معکوس کرد

  سه عامل، روند کاهش قیمت طلا را معکوس کرد
  جهان سهم _ قیمت طلا امروز نوسانی بیش از ۱.۵ درصد داشته و روند کاهش آن معکوس شده است. انتشار سه خبر زمینه رشد قیمت طلا را فراهم کرده است. یک عامل مهم موثر بر قیمت طلا سیاست های انبساطی بانک مرکزی آمریکاست و خبرهایی که احتمال بالا رفتن نرخ های بهره را کاهش می دهد به افزایش قیمت طلا منجر می شوند. امروز ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۳
 • برخی تحلیلگران به افق بازار فلز زرد امیدوار شده اند
  »

  عوامل افزایش قیمت طلا پایا هستند؟

  عوامل افزایش قیمت طلا پایا هستند؟
  جهان سهم _ امروز رشد قیمت طلا ادامه یافته و قیمت ها به بالاترین میزان در سه هفته اخیر رسیده است. امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت ها چند دلار افزایش یافته زیرا روند رشد ارزش دلار معکوس شده و شاخص های مالی کاهش یافته اند. هفته پیش قیمت طلا ۲.۷ درصد رشد کرد که بالاترین رشد هفتگی در چهار ماه ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۱
 • بانک مرکزی آمریکا آماده بالا بردن نرخ های بهره نیست
  »

  افزایش قیمت فلز زرد پایا نخواهد بود

  افزایش قیمت فلز زرد پایا نخواهد بود
  جهان سهم ـ قیمت طلا تحت تاثیر برداشت سرمایه گذاران از گزارش نشست کمیته اخیر سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا یک درصد افزایش یافت. مفاد گزارش به افزایش شاخص های مالی در آمریکا و توقف رشد ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر منجر شد. در این گزارش مشخص شد که اعضاء کمیته درباره افزایش ارزش دلار ..
  ۱۳۹۳/۷/۱۷
 • رشد محدود قیمت طلا به امید افزایش تقاضای فیزیکی
  »

  شاخص های بنیادی بازار فلز زرد ضعیف هستند

  شاخص های بنیادی بازار فلز زرد ضعیف هستند
  جهان سهم _ امروز قیمت طلا با اندکی افزایش به هر اونس ۱۱۹۶ دلار رسیده است. خبرهای مثبت از اقتصاد آمریکا بویژه گزارش وزارت کار آمریکا که روز جمعه منتشر شد بیشترین تاثیر کاهشی را بر قیمت فلز زرد داشته است و حتی خبر نقض آتش بس در شرق اوکراین نیز نتوانسته به رشد قیمت طلا منجر شود اما قیمت ها تا کجا کاهش ..
  ۱۳۹۳/۷/۱۴
 • بانک مرکزی آمریکا بزودی نرخ های بهره را بالا خواهد برد
  »

  سقوط ۱.۷ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهان

  سقوط ۱.۷ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهان
  جهان سهم _ متعاقب انتشار گزارش وزارت کار درباره وضعیت بازار کار در ماه سپتامبر، همزمان با رشد ارزش دلار و صعود شاخص های مالی، قیمت هر اونس طلا با ۲۲ دلار کاهش به ۱۱۹۳ دلار رسید که پایین تر از قیمت آن در ابتدای سال جاری میلادی است. بدین ترتیب، تمام رشد قیمت این فلز گرانبها در سال جاری از میان رفته است. وزارت کار آمریکا ..
  ۱۳۹۳/۷/۱۱
 • پرونده بازار طلا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی
  »

  پنج عامل اصلی کاهش قیمت طلا در هفته های اخیر

  پنج عامل اصلی کاهش قیمت طلا در هفته های اخیر
  جهان سهم _ قیمت طلا به پایین ترین میزان در ۹ ماه اخیر رسیده و اگرچه افول قیمت ها می تواند تقاضا برای خرید را بالا برده و موجب رشد قیمت ها شود اما این رشد قطعا محدود خواهد بود. روند تغییرات قیمت فلز زرد در سه ماهه سوم امسال که روز گذشته پایان یافت، با آنچه در نیمه اول امسال مشاهده شد بکلی متفاوت بود اما علت این ..
  ۱۳۹۳/۷/۹
 • تداوم انتشار گزارش های مثبت از اقتصاد آمریکا
  »

  بازار طلا در آستانه تحقق پیش بینی های منفی

  بازار طلا در آستانه تحقق پیش بینی های منفی
  جهان سهم _ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت طلا کاهش یافت زیرا خبرهایی که از اقتصاد آمریکا منتشر شد امیدوارکننده بودند. ارزش دلار متعاقب انتشار این خبرها رشد کرد و از جذابیت طلا کاسته شد. اگر طی روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز قیمت طلا رشد نکند در سه ماهه سوم امسال برای نخستین فصل ..
  ۱۳۹۳/۷/۵
 • روند کاهش قیمت فلز زرد ادامه پیدا خواهد کرد؟
  »

  بازارهای رقیب بازار طلا تقویت شده اند

  بازارهای رقیب بازار طلا تقویت شده اند
  جهان سهم _ قیمت طلا روز گذشته پس از انتشار خبر آغاز حمله هوایی آمریکا به سوریه و نیز تحت تاثیر چند عامل دیگر رشدی در حد ۱۰ دلار داشت اما امروز قیمت ها تغییر محسوسی نداشته است زیرا سرمایه گذارانی که به رشد قیمت ها امید ندارند از رشد اخیر قیمت ها به عنوان فرصتی برای فروش استفاده کرده اند. بدین ترتیب بازار در ..
  ۱۳۹۳/۷/۲
 • احتمال رشد قیمت ها در ماه های آینده چقدر است؟
  »

  پیش بینی جدید بارکلیز در باره قیمت طلا

  پیش بینی جدید بارکلیز در باره قیمت طلا
  جهان سهم _ قیمت طلا امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان باز هم کاهش یافته است. روز جمعه قیمت ها به پایین ترین میزان در هشت ماه اخیر رسیده بود و اکنون تحلیلگران بانک بارکلیز معتقدند قیمت فلز زرد همچنان تحت فشار رشد ارزش دلار و احتمال بالا رفتن نرخ های بهره در زمانی زودتر از اواسط سال آینده میلادی ..
  ۱۳۹۳/۶/۳۱
 • رشد ارزش دلار و کاهش تقاضای فیزیکی ادامه می یابد
  »

  بررسی تازه ترین شرایط در بازار فلز زرد

  بررسی تازه ترین شرایط در بازار فلز زرد
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت، قیمت طلا برای سومین هفته پی در پی کاهش یافت. روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت هر اونس طلا با ۱۰ دلار کاهش به ۱۲۱۶ دلار رسید که پایین ترین میزان در ۸ ماه اخیر است. در ادامه به بررسی علل تداوم کاهش قیمت ها و دیدگاه های مربوط به افق بازار فلز زرد می پردازیم.
  ۱۳۹۳/۶/۲۹
 • نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا پایان یافت
  »

  قیمت طلا تحت فشار بیشتری قرار گرفته است

  قیمت طلا تحت فشار بیشتری قرار گرفته است
  جهان سهم _ روز گذشته متعاقب اعلام نتیجه نشست دو روزه کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا، شاخص های مالی در این کشور و نیز ارزش دلار افزایش یافتند اما قیمت طلا با حدود ۱۰ دلار کاهش به هر اونس ۱۲۲۵ دلار رسید. در این نشست مانند نشست های چند ماه اخیر ۱۰ میلیارد دلار از میزان خرید اوراق قرضه دولت ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۷
 • این هفته دو عامل مهم بر قیمت فلز زرد موثر خواهد بود
  »

  احتمال رشد محدود قیمت طلا وجود دارد؟

  احتمال رشد محدود قیمت طلا وجود دارد؟
  جهان سهم _ قیمت طلا هفته گذشته حدود ۳ درصد کاهش یافت و با توجه به وضعیت عوامل موثر بر قیمت ها، به نظر می رسد روند افول قیمت ها تغییر نکند. اما در هفته پیش رو دو عامل مهم بر رفتار سرمایه گذاران در طلا موثر خواهد بود. در ادامه ضمن اشاره به این دو عامل به ذکر دو سطح حمایتی بعدی قیمت طلا می پردازیم. روزهای ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۳
 • بررسی چهار عامل کاهش مداوم قیمت فلز زرد
  »

  طلا دیگر از هیچ عاملی حمایت نمی شود

  طلا دیگر از هیچ عاملی حمایت نمی شود
  جهان سهم _ روند کاهش قیمت طلا که از چند روز پیش سرعت بیشتری پیدا کرده امروز ادامه یافته است و قیمت ها به پایین ترین میزان در نه ماه اخیر رسیده اند. قیمت پلاتین نیز به پایین ترین حد در ۷ ماه گذشته افول کرده و قیمت نقره در پایین ترین میزان از ماه ژوئن قرار دارد. در ادامه به دلایل این افول می پردازیم. واقعیت این است ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۰
1 2 3 4 5 6 >>