نظرسنجی
افق میان مدت قیمت جهانی فلزات اساسی چگونه خواهد بود؟سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • درباره تاثیر ارزش دلار بر بازار فلز زرد ابهام وجود دارد
  »

  خبرهای منفی به افزایش قیمت طلا کمک نکرد

  خبرهای منفی به افزایش قیمت طلا کمک نکرد
  جهان سهم ـ قیمت طلا امروز رشد قابل ملاحظه ای نداشته است و هر اونس آن حول ۱۲۸۵ دلار در نوسان بوده که نسبت به هفته پیش پایین تر است. این در حالی است که با توجه به خبرهای جدید از اقتصاد آمریکا قاعدتا باید قیمت فلز زرد رشد می کرد. به نظر می رسد بازار طلا همچنان زیر فشار قرار دارد. در ادامه به وضعیت بازار ..
  ۱۳۹۳/۲/۳
 • گزارش GFMS تامسون رویترز درباره افق بازار طلا
  »

  آیا بازار طلا همه را متعجب خواهد کرد؟

  آیا بازار طلا همه را متعجب خواهد کرد؟
  جهان سهم_ قیمت طلا طی هفته ای که گذشت کاهش یافت و به زیر ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسید. قیمت طلا در سال جاری میلادی تاکنون ۸ درصد افزایش یافته اما تحولاتی که در هفته های اخیر در صحنه اقتصاد جهان رخ داده بسیاری از تحلیلگران را به این نتیجه رسانده است که امسال نیز مانند سال گذشته میلادی قیمت فلز زرد ..
  ۱۳۹۳/۱/۳۱
 • بررسی عوامل چهار گانه موثر بر قیمت طلا
  »

  درخشش فلز زرد از میان رفته است؟

  درخشش فلز زرد از میان رفته است؟
  جهان سهم_ امروز قیمت هر اونس طلا با ۲۵ دلار کاهش به هر اونس ۱۳۰۰ دلار رسیده است. این درحالیستکه روز گذشته قیمت ها به ۱۳۳۱ دلار رسیده بود. قیمت طلا که سال پیش ۲۸ درصد یعنی بالاترین میزان از ۱۹۸۱ تاکنون کاهش یافت در سال جاری رشد کرده اما نهادهای تحلیلگر همچنان معتقدند قیمت ها به ..
  ۱۳۹۳/۱/۲۶
 • اوضاع بازار کار آمریکا همچنان در حال بهتر شدن است
  »

  دلایل سه گانه رشد قیمت جهانی فلز زرد

  دلایل سه گانه رشد قیمت جهانی فلز زرد
  جهان سهم ـ روز گذشته قیمت طلا حدود ۱۰ دلار در هر اونس افزایش یافت و انتشار خبر مثبت از وضعیت بازار کار آمریکا در هفته گذشته نتوانست از رشد قیمت ها جلوگیری کند. در ادامه به دلایل رشد قیمت طلا اشاره می شود. روز پنجشنبه وزارت کار آمریکا در گزارش خود از وضعیت بازار کار این کشور در هفته پیش اعلام کرد هفته ..
  ۱۳۹۳/۱/۲۲
 • نگاه نهادهای تحلیلگر به افق بازار طلا تغییر نکرده است
  »

  احتمال تداوم رشد قیمت فلز زرد چقدر است؟

  احتمال تداوم رشد قیمت فلز زرد چقدر است؟
  جهان سهم ـ امروز قیمت طلا پس از چند روز افزایش یافته و به بالای ۱۳۱۰ دلار در هر اونس رسیده است. خرید با پیش بینی رشد قیمت ها پس از عبور آنها از سد ۱۳۰۰ دلار و نیز افزایش مجدد تنش های ژئوپولیتیک در اوکراین دو عامل رشد قیمت ها هستند. افزایش قیمت ها به رغم رشد شاخص های مالی و کاهش تقاضای ..
  ۱۳۹۳/۱/۱۹
 • بررسی علل نوسان شدید قیمت فلز زرد در روزهای اخیر
  »

  پیش بینی دویچه بانک درباره متوسط قیمت طلا

  پیش بینی دویچه بانک درباره متوسط قیمت طلا
  جهان سهم ـ روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا درباره وضعیت بازار کار این کشور در ماه گذشته میلادی قیمت طلا رشدی ۱.۶ درصدی داشت. گزارش وزارت کار نشان می دهد در ماه مارس در بخش غیرکشاورزی آمریکا ۱۹۲ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است در حالیکه انتظار می رفت ۲۰۰ هزار فرصت شغلی پدید آمده ..
  ۱۳۹۳/۱/۱۶
 • کاهش تقاضا برای حوزه های امن سرمایه گذاری
  »

  روند کاهش قیمت طلا ادامه پیدا خواهد کرد؟

  روند کاهش قیمت طلا ادامه پیدا خواهد کرد؟
  جهان سهم_ در هفته جاری روند کاهش قیمت طلا ادامه پیدا کرده است و امروز قیمت هر اونس از این فلز گرانبها به حدود ۱۲۸۰ دلار رسیده است. کاهش تقاضا برای حوزه های امن سرمایه گذاری به دلیل انتشار اخبار مثبت از وضعیت اقتصاد جهان یک عامل کاهش قیمت فلز زرد است. در ادامه ضمن اشاره به این گزارش، پیش بینی جدید ..
  ۱۳۹۳/۱/۱۳
 • این هفته سرمایه گذاران در انتظار گزارش وزارت کار هستند
  »

  پیش بینی استاندارد چارترد از قیمت فلزات گرانبها

  پیش بینی استاندارد چارترد از قیمت فلزات گرانبها
  جهان سهم ـ هفته گذشته روند کاهش قیمت طلا ادامه پیدا کرد و هر اونس از این فلز گرانبها در پایان معاملات هفته به زیر ۱۳۰۰ دلار رسید که پایین ترین میزان طی شش هفته اخیر است. مهمترین عامل این روند کاهشی پیش بینی آغاز زودهنگام برنامه افزایش نرخ های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکاست. البته ضعف بازار طلا به ..
  ۱۳۹۳/۱/۹
 • تقاضای فیزیکی برای طلا در سال جاری افزایش می‌یابد؟
  »

  نوسان قیمت طلا افزایش یافته است

  نوسان قیمت طلا افزایش یافته است
  جهان‌سهم_ روز گذشته قیمت طلا بیش از ۲ درصد کاهش یافت و به پایین ترین میزان در حدود یک ماه اخیر رسید. امروز قیمت‌ها اندکی رشد کرده زیرا به نظر می‌رسد تنش بین غرب و روسیه بر سر اوکراین ادامه دارد. کاهش شدید قیمت فلز زرد در روز دوشنبه دلایلی داشته که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم. روز گذشته برخی ..
  ۱۳۹۳/۱/۵
 • بررسی شرایط کنونی بازار فلز زرد و افق قیمت‌ها
  »

  آیا رشد قیمت طلا ادامه پیدا خواهد کرد؟

  آیا رشد قیمت طلا ادامه پیدا خواهد کرد؟
  جهان سهم_ قیمت طلا در سال حاری میلادی تاکنون ۱۱ درصد افزایش یافته و در بین مواد خام، بازارهای مالی و دلار بهترین عملکرد نصیب سرمایه‌گذاران در طلا شده است. قیمت فلز زرد سال پیش ۲۸ درصد کاهش یافت و رشد قابل‌ملاحظه آن در سال جاری میلادی تعجب آور است مگر آنکه دلیل خوبی برای آن وجود داشته باشد. درادامه به ..
  ۱۳۹۳/۱/۳
 • افزایش احتمال کاهش خرید اوراق قرضه دولت آمریکا
  »

  درخشش فلز زرد کاهش یافته است

  درخشش فلز زرد کاهش یافته است
  جهان سهم_ پس از رشد چند روز اخیر قیمت طلا که حاصل نگرانی ها درباره وضعیت اوکراین و نیز انتشار اخبار منفی از اقتصاد چین بود، امروز پس از انتشار گزارش بانک مرکزی آمریکا درباره وضعیت تولید کارخانه ای در ماه فوریه قیمت فلز زرد کاهش یافته است البته کاهش قیمت ها دلایل دیگری هم داشته که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۶
 • دو عامل به رشد شدید قیمت فلز زرد کمک کرده اند
  »

  پیش بینی جدید مورگان استنلی از قیمت طلا

  پیش بینی جدید مورگان استنلی از قیمت طلا
  جهان‌سهم_ امروز قیمت طلا با حدود یک درصد افزایش به بالاترین میزان در شش ماه اخیر رسیده است. یک عامل این رشد که پس از کاهش اخیر قیمت ها رخ داده تشدید تنش های سیاسی بین غرب و روسیه بر سر اوکراین است که تقاضا برای حوزه های امن سرمایه گذاری را افزایش داده است. همزمان با آنکه روسیه بر حضور خود در ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۲۲
 • بازار فلزات گرانبها در هفته های اخیر پررونق بوده است
  »

  سه عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده

  سه عامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده
  جهان سهمـ در دو روز اخیر قیمت طلا نوسانی محدود حول هر اونس ۱۳۳۷ دلار داشته است. روز دوشنبه قیمت فلز زرد به دلیل نگرانی ها از شدت یافتن بحران اوکراین افزایش یافت و تا ۱۳۵۴ دلار هم رسید. روز سه شنبه پس از سخنان ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه تااندازه ای از تنش های کاسته شد و این امر به کاهش ۱۷ دلاری قیمت ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۱۵
 • این روزهای خبرهای متناقض از اقتصاد آمریکا منتشر می‌شود
  »

  تردیدهای جدید درباره جهت گیری قیمت طلا

  تردیدهای جدید درباره جهت گیری قیمت طلا
  جهان‌سهم_ قیمت طلا پس از چند روز رشد در روزهای اخیر، روز جمعه حدود ۰.۵ درصد کاهش یافت و به هر اونس ۱۳۲۶ دلار رسید. روز چهارشنبه قیمت این فلز گرانبها رشدی قابل‌ملاحظه کرده بود اما روز جمعه به دو دلیل اصلی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد کاهش یافت. البته در باره تغییرات آن طی روزهای آینده دیدگاه‌های ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۱۰
 • شرایط برای بالا باقی ماندن قیمت طلا مهیاست
  »

  سرمایه‌گذاران ابهام‌هایی درباره آینده دارند

  سرمایه‌گذاران ابهام‌هایی درباره آینده دارند
  جهان‌سهم_ روز گذشته قیمت طلا اندکی رشد کرد و به بالای ۱۳۴۰ دلار در هر اونس رسید که بالاترین میزان در ۱۶ هفته اخیر است زیرا بحران در اوکراین و نگرانی درباره کاهش احتمالی نرخ رشد اقتصاد چین تقاضا برای حوزه‌های امن سرمایه‌گذاری را بالا برده است و توانسته تاثیر منفی رشد قیمت بر تقاضا برای طلا را خنثی کند. در ادامه ..
  ۱۳۹۲/۱۲/۷
1 2 3 4 5 6 >>