نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • قیمت طلا بار دیگر به زیر ۱۲۰۰ دلار کاهش یافته است
  »

  بررسی چهار عامل فشار بر قیمت فلز زرد

  بررسی چهار عامل فشار بر قیمت فلز زرد
  جهان سهم _ امروز به رغم کاهش ارزش دلار و خبرهای نه چندان مثبت روز گذشته از اقتصاد آمریکا، قیمت طلا کاهش یافته است. رشد شاخص های مالی در روزهای اخیر عاملی برای کاهش جذابیت فلز زرد است. البته کاهش قیمت نفت که انتظارات تورمی را پایین می آورد نیز در کاهش جذابیت طلا موثر بوده است. روز گذشته چند خبر ..
  ۱۰ ساعت قبل
 • تحولات اقتصادی منطقه یورو در مرکز توجه سرمایه گذاران
  »

  بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا هفته جاری

  بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا هفته جاری
  جهان سهم ـ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت طلا با تغییری نه چندان محسوس اندکی کاهش یافته و به زیر ۱۲۰۰ دلار در هر اونس رسیده است. تحلیلگران تکنیکال معتقدند اگر چه قیمت طلا در سطح حمایتی خود قرار دارد اما در صورتیکه خبرهای اقتصادی هفته جاری از آمریکا مثبت باشد قیمت ها در مسیر ..
  ۱۳۹۳/۹/۳
 • چهار عامل، رشد قیمت فلز زرد را در پی داشته است
  »

  ابهام جدید درباره بازار قیمت طلا درمیان مدت

  ابهام جدید درباره بازار قیمت طلا درمیان مدت
  جهان سهم _ روز جمعه متعاقب انتشار خبر کاهش نرخ های مرجع بهره از سوی بانک مرکزی چین، قیمت طلا افزایش یافت. بانک مرکزی چین برای حمایت از رونق اقتصاد این کشور، برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ نرخ های بهره را کاهش داده و به باور تحلیلگران بانک یو بی اس سیاست های حمایتی معمولا به رشد قیمت طلا منجر ..
  ۱۳۹۳/۹/۱
 • بررسی سه عامل افزایش قابل ملاحظه قیمت فلز زرد
  »

  آیا روند رشد قیمت طلا آغاز شده است؟

  آیا روند رشد قیمت طلا آغاز شده است؟
  جهان سهم _ امروز قیمت طلا بیش از یک درصد افزایش یافت و از مرز ۱۲۰۰ دلار در هر اونس گذشت. این رشد که البته پایا نبود تحت تاثیر عواملی رخ داده که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. همچنین دلایل خوشبینی بانک بارکلیز به افق کوتاه مدت قیمت طلا را بیان خواهیم کرد. امروز اعلام شد شاخص اعتماد سرمایه گذاران و تحلیلگران در ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۷
 • پیش بینی رشد ارزش دلار و کاهش قیمت فلز زرد
  »

  عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری

  عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری
  جهان سهم _ در هفته پیش رو، معامله گران و سرمایه گذاران در طلا عمدتا به تغییرات ارزش دلار توجه خواهند داشت. این هفته مجموعه ای از گزارش های مهم از وضعیت شاخص های اقتصادی آمریکا منتشر خواهد شد که بر ارزش دلار و قیمت طلا موثر خواهد بود. سرمایه گذاران مایلند بدانند آیا کاهش قیمت طلا در هفته های اخیر سبب رشد ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۵
 • سرمایه گذاران درباره جهت گیری قیمت ها مطمئن نیستند
  »

  گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد

  گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد
  جهان سهم _ امروز قیمت طلا تقریبا ثابت بوده و حول ۱۱۶۰ دلار در نوسان است. قیمت فلز زرد در روزهای اخیر نوسانی قابل ملاحظه داشته و امروز دراثر کاهش ارزش دلار چند دلار افزایش یافته است. شورای جهانی طلا در گزارش امروز خود به بررسی وضعیت بازار جهانی طلا و شرایط تقاضا در چین و هند که بزرگ ترین مصرف کنندگان طلا ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۲
 • پیش بینی یو بی اس از قیمت طلا در یک و سه ماه آینده
  »

  چرا قیمت طلا بار دیگر در مسیر نزول قرار گرفت؟

  چرا قیمت طلا بار دیگر در مسیر نزول قرار گرفت؟
  جهان سهم _ قیمت طلا در نخستین روز معاملاتی هفته در بازارهای جهان، کاهش یافته و به کمتر از ۱۱۷۰ دلار رسیده است. روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا که نشان داد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه اکتبر کمتر از انتظار اقتصاددان ها بوده قیمت طلا به شدت رشد کرد. در ادامه به بررسی علل کاهش قیمت فلز زرد می پردازیم.
  ۱۳۹۳/۸/۱۹
 • گزارش وزارت کار آمریکا درباره شرایط بازار کار منتشر شد
  »

  رشد هیجانی قیمت طلا، کاهش ارزش دلار

  رشد هیجانی قیمت طلا، کاهش ارزش دلار
  جهان سهم _ گزارش وزارت کار آمریکا درباره وضعیت بازار کار این کشور در ماه گذشته میلادی که سرمایه گذاران و تحلیلگران بسیار منتظر آن بودند منتشر شد و زمینه را برای کاهش ارزش دلار و رشد قیمت طلا فراهم کرد. اما آیا رشد قیمت طلا و کاهش ارزش دلار ادامه پیدا خواهد کرد؟ در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم. در گزارش وزارت کار آمده بود ..
  ۱۳۹۳/۸/۱۶
 • بررسی سه دلیل عمده افول اخیر قیمت فلز زرد
  »

  جذابیت طلا همچنان در حال کاهش است

  جذابیت طلا همچنان در حال کاهش است
  جهان سهم _ امروز همزمان با افزایش ارزش دلار در برابر یورو و ین، و تحت تاثیر انتشار خبر کاهش دارایی طلای بزرگ ترین صندوق قابل معامله یعنی صندوق SPDR به پایین ترین میزان در شش سال اخیر، قیمت طلا حدود ۱.۵ درصد کاهش یافته است. البته چند عامل دیگر هم در این زمینه موثر هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. با توجه به افت ..
  ۱۳۹۳/۸/۱۴
 • درخشش فلز زرد کمتر و کمتر می شود؟
  »

  تاثیر بزرگ دو عامل بر قیمت طلا در هفته جاری

  تاثیر بزرگ دو عامل بر قیمت طلا در هفته جاری
  جهان سهم _ ماه گذشته میلادی برای طلا ماه ضعف شدید بود. قیمت فلز زرد در دو روز پایانی هفته گذشته به پایین ترین میزان در چهار سال اخیر رسید. بدین ترتیب تمام رشد قیمت سال جاری طلا از میان رفته اما در هفته جاری چه عواملی بر قیمت فلز زرد تاثیر خواهند داشت و آیا می توان انتظار داشت قیمت ها بار دیگر رشد کند؟ کارشناسان ..
  ۱۳۹۳/۸/۱۱
 • برنامه خرید اوراق قرضه دولت آمریکا متوقف شد
  »

  آیا قیمت طلا روند نزولی طی خواهد کرد؟

  آیا قیمت طلا روند نزولی طی خواهد کرد؟
  جهان سهم _ روز گذشته کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود اعلام کرد، خرید اوراق قرضه دولت را متوقف کرده است. با انتشار این خبر شاخص های مالی در آمریکا کاهش یافتند. قیمت طلا نیز حدود ۱.۵ درصد افول کرد و به هر اونس ۱۲۱۳ دلار رسید. انتظار می رفت با توجه به انتشار خبرهای منفی از اقتصاد منطقه یورو ..
  ۱۳۹۳/۸/۸
 • این هفته جهت گیری ارزش دلار و قیمت طلا مشخص می شود
  »

  دیدگاه تحلیلگران تکنیکال درباره افق قیمت طلا

  دیدگاه تحلیلگران تکنیکال درباره افق قیمت طلا
  جهان سهم ـ در ماه جاری میلادی تاکنون قیمت طلا افزایش یافته اما هفته گذشته قیمت ها ۰.۶ درصد کاهش یافتند. بهبود شرایط در بازارهای مالی و رشد ارزش دلار عوامل اصلی کاهش قیمت فلز زرد بودند. در هفته جاری غیر از گزارش هایی که از وضعیت شاخص های اقتصادی در آمریکا و اروپا منتشر می شود، نشست کمیته ..
  ۱۳۹۳/۸/۴
 • کاهش نگرانی سرمایه گذاران درباره افق اقتصاد جهان
  »

  طلا بار دیگر جذابیت خود را از دست داده است

  طلا بار دیگر جذابیت خود را از دست داده است
  جهان سهم _ انتشار مجموعه ای از خبرهای مثبت از شاخص های اقتصادی منطقه یورو و آمریکا که به افزایش شاخص های مالی و بالا باقی ماندن ارزش دلار منجر شده از جذابیت طلا کاسته و به کاهش قیمت ها به زیر ۱۲۳۰ دلار منجر شده است. در آمریکا امروز اعلام شد شاخصی که سلامت اقتصاد را پیش بینی می کند در ماه ..
  ۱۳۹۳/۸/۱
 • سرمایه گذاران در انتظار مشخص شدن جهت گیری بازارها
  »

  رشد قیمت طلا حاصل دو عامل زودگذر است

  رشد قیمت طلا حاصل دو عامل زودگذر است
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت طلا افزایش یافت و هر اونس آن به ۱۲۴۸ دلار رسید. امروز هم رشد قیمت ها ادامه یافته و هر اونس از این فلز گرانبها به ۱۲۵۳ دلار یعنی بالاترین میزان در شش هفته اخیر رسیده است. مجموعه ای از عوامل سبب شده قیمت طلا که چند روز پیش به پایین ترین میزان در سال جاری میلادی رسیده بوده افزایش یابد. از ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۹
 • نگاهی به تحولات بازار فلز زرد در روزهای اخیر
  »

  امید به رشد پایای قیمت طلا زیاد نیست

  امید به رشد پایای قیمت طلا زیاد نیست
  جهان سهم _ اوایل ماه جاری میلادی احتمال بالا رفتن نرخ های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در آینده نزدیک، سبب شد قیمت طلا به پایین ترین میزان در سال جاری برسد و هر اونس آن ۱۱۸۵ دلار معامله شود. روند کاهش قیمت طلا هفته گذشته معکوس شد زیرا شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ کاهش یافتند و رشد ارزش دلار ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۶
1 2 3 4 5 6 >>