نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بررسی چهار عامل رشد قیمت فلز زرد در روز جاری
  »

  سطح حمایت قیمت طلا چه رقمی است؟

  سطح حمایت قیمت طلا چه رقمی است؟
  جهان سهم _ قیمت طلا روز گذشته متعاقب انتشار بیانیه پایانی نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا حدود ۱۰ دلار کاهش یافت زیرا در این بیانیه آمده بود، بانک مرکزی در بالا بردن نرخ های بهره صبر پیشه خواهد کرد. در این بیانیه عبارت حفظ نرخ های بهره در نزدیکی صفر برای مدتی نسبتا طولانی حذف شده و این به معنای ..
  ۱۳۹۳/۹/۲۷
 • سقوط دوباره قیمت نفت و تاثیر بزرگ آن بر بازارهای مختلف
  »

  قیمت طلا بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفت

  قیمت طلا بار دیگر در مسیر کاهش قرار گرفت
  جهان سهم _ امروز نشست دو روزه کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا آغاز می شود و گفته شده با توجه به اخبار مثبت هفته های اخیر از وضعیت شاخص های اقتصادی این کشور، در این نشست تصمیم هایی درباره بالا بردن نرخ های بهره اتخاذ خواهد شد. تحت تاثیر این احتمال و نیز عواملی که در ادامه به آنها اشاره می شود قیمت طلا ..
  ۱۳۹۳/۹/۲۵
 • ابهام درباره جهت تغییرات قیمت فلز زرد ادامه دارد
  »

  این هفته دو عامل اصلی بر قیمت طلا تاثیر دارند

  این هفته دو عامل اصلی بر قیمت طلا تاثیر دارند
  جهان سهم _ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت طلا اندکی کاهش یافت اما طی هفته گذشته قیمت این فلز گرانبها بیشترین رشد هفتگی را در دو ماه اخیر داشت. قیمت ها در روزهای اخیر بالای ۱۲۰۰ دلار در هر اونس باقی مانده اند. اما این هفته چه عواملی بر قیمت فلز زرد تاثیر خواهند داشت؟ در ادامه به این سوال پاسخ ..
  ۱۳۹۳/۹/۲۲
 • در بلندمدت تغییر جهت حرکت قیمت ها محتمل است
  »

  چه عواملی رشد قیمت طلا را سبب شدند؟

  چه عواملی رشد قیمت طلا را سبب شدند؟
  جهان سهم ـ همزمان با رشد ارزش ین و کاهش شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ جهان، قیمت طلا با بیش از ۲ درصد افزایش به بالاترین میزان در شش هفته اخیر رسیده است. قیمت فلز زرد که چند روز حول ۱۲۰۰ دلار نوسان کرده بود تحت تاثیر پنج رویداد مهم افزایش یافته است. در ادامه به بررسی این رویداد ها می پردازیم.
  ۱۳۹۳/۹/۱۹
 • در هفته پیش رو چه عواملی بر قیمت فلز زرد موثر هستند؟
  »

  آسیب پذیری طلا در سه تا شش ماه آینده

  آسیب پذیری طلا در سه تا شش ماه آینده
  جهان سهم ـ قیمت طلا که روز جمعه تحت تاثیر گزارش مثبت وزارت کار آمریکا کاهش یافته بود، امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان اندکی رشد کرده اما همچنان پایین تر از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس قرار دارد. امروز ارزش دلار در برابر یورو رشد کرده و در هفته پیش رور تغییرات ارزش دلار بیشترین تاثیر را بر قیمت طلا خواهد داشت. در ادامه ..
  ۱۳۹۳/۹/۱۷
 • گزارش وزارت کار آمریکا سرمایه گذاران را متعجب کرد
  »

  کاهش قیمت طلا، رشد دلار و شاخص های مالی

  کاهش قیمت طلا، رشد دلار و شاخص های مالی
  جهان سهم _ قیمت طلا که در روزهای اخیر بالای ۱۲۰۰ دلار در هر اونس نوسان کرده بود روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا به زیر ۱۲۰۰ دلار کاهش یافته است. در ادامه به گزارش وزارت کار آمریکا و تاثیر آن بر ارزش دلار و قیمت طلا می پردازیم. بنا به اعلام وزارت کار آمریکا ماه گذشته میلادی در بخش غیرکشاورزی این کشور ..
  ۱۳۹۳/۹/۱۴
 • آیا می توان به افزایش پایای قیمت طلا امیدور بود؟
  »

  نگاهی به پنج عامل صعود قیمت فلز زرد

  نگاهی به پنج عامل صعود قیمت فلز زرد
  جهان سهم _ قیمت طلا امروز کاهش یافته زیرا تاثیر رویدادهای دیروز کمتر شده و سرمایه گذاران به تداوم رشد ارزش دلار که عاملی مهم برای کاهش قیمت انواع مواد خام از جمله طلاست توجه می کنند. روز گذشته قیمت طلا بیشترین رشد یک روزه را در یک سال اخیر داشت. قیمت ها با حدود ۴ درصد رشد به بالای ۱۲۰۵ دلار در هر اونس رسید اما آیا ..
  ۱۳۹۳/۹/۱۱
 • رای منفی به افزایش ذخیره طلای بانک مرکزی سوییس
  »

  بازار طلا تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت؟

  بازار طلا تحت فشار بیشتری قرار خواهد گرفت؟
  جهان سهم _ روز جمعه قیمت طلا به دلیل رشد ارزش دلار و کاهش قیمت نفت، حدود ۲ درصد کاهش یافت. قیمت نقره نیز بیشترین کاهش را از ماه سپتامبر داشت. در هفته پیش رو سه عامل بیشترین تاثیر را بر قیمت فلز زرد خواهند داشت که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. نخستین عامل که همه پرسی طلا در سوییس است به زیان قیمت ها بوده ..
  ۱۳۹۳/۹/۹
 • قیمت طلا بار دیگر به زیر ۱۲۰۰ دلار کاهش یافته است
  »

  بررسی چهار عامل فشار بر قیمت فلز زرد

  بررسی چهار عامل فشار بر قیمت فلز زرد
  جهان سهم _ امروز به رغم کاهش ارزش دلار و خبرهای نه چندان مثبت روز گذشته از اقتصاد آمریکا، قیمت طلا کاهش یافته است. رشد شاخص های مالی در روزهای اخیر عاملی برای کاهش جذابیت فلز زرد است. البته کاهش قیمت نفت که انتظارات تورمی را پایین می آورد نیز در کاهش جذابیت طلا موثر بوده است. روز گذشته چند خبر ..
  ۱۳۹۳/۹/۶
 • تحولات اقتصادی منطقه یورو در مرکز توجه سرمایه گذاران
  »

  بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا هفته جاری

  بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا هفته جاری
  جهان سهم ـ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت طلا با تغییری نه چندان محسوس اندکی کاهش یافته و به زیر ۱۲۰۰ دلار در هر اونس رسیده است. تحلیلگران تکنیکال معتقدند اگر چه قیمت طلا در سطح حمایتی خود قرار دارد اما در صورتیکه خبرهای اقتصادی هفته جاری از آمریکا مثبت باشد قیمت ها در مسیر ..
  ۱۳۹۳/۹/۳
 • چهار عامل، رشد قیمت فلز زرد را در پی داشته است
  »

  ابهام جدید درباره بازار قیمت طلا درمیان مدت

  ابهام جدید درباره بازار قیمت طلا درمیان مدت
  جهان سهم _ روز جمعه متعاقب انتشار خبر کاهش نرخ های مرجع بهره از سوی بانک مرکزی چین، قیمت طلا افزایش یافت. بانک مرکزی چین برای حمایت از رونق اقتصاد این کشور، برای نخستین بار از سال ۲۰۱۲ نرخ های بهره را کاهش داده و به باور تحلیلگران بانک یو بی اس سیاست های حمایتی معمولا به رشد قیمت طلا منجر ..
  ۱۳۹۳/۹/۱
 • بررسی سه عامل افزایش قابل ملاحظه قیمت فلز زرد
  »

  آیا روند رشد قیمت طلا آغاز شده است؟

  آیا روند رشد قیمت طلا آغاز شده است؟
  جهان سهم _ امروز قیمت طلا بیش از یک درصد افزایش یافت و از مرز ۱۲۰۰ دلار در هر اونس گذشت. این رشد که البته پایا نبود تحت تاثیر عواملی رخ داده که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. همچنین دلایل خوشبینی بانک بارکلیز به افق کوتاه مدت قیمت طلا را بیان خواهیم کرد. امروز اعلام شد شاخص اعتماد سرمایه گذاران و تحلیلگران در ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۷
 • پیش بینی رشد ارزش دلار و کاهش قیمت فلز زرد
  »

  عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری

  عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری
  جهان سهم _ در هفته پیش رو، معامله گران و سرمایه گذاران در طلا عمدتا به تغییرات ارزش دلار توجه خواهند داشت. این هفته مجموعه ای از گزارش های مهم از وضعیت شاخص های اقتصادی آمریکا منتشر خواهد شد که بر ارزش دلار و قیمت طلا موثر خواهد بود. سرمایه گذاران مایلند بدانند آیا کاهش قیمت طلا در هفته های اخیر سبب رشد ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۵
 • سرمایه گذاران درباره جهت گیری قیمت ها مطمئن نیستند
  »

  گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد

  گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد
  جهان سهم _ امروز قیمت طلا تقریبا ثابت بوده و حول ۱۱۶۰ دلار در نوسان است. قیمت فلز زرد در روزهای اخیر نوسانی قابل ملاحظه داشته و امروز دراثر کاهش ارزش دلار چند دلار افزایش یافته است. شورای جهانی طلا در گزارش امروز خود به بررسی وضعیت بازار جهانی طلا و شرایط تقاضا در چین و هند که بزرگ ترین مصرف کنندگان طلا ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۲
 • پیش بینی یو بی اس از قیمت طلا در یک و سه ماه آینده
  »

  چرا قیمت طلا بار دیگر در مسیر نزول قرار گرفت؟

  چرا قیمت طلا بار دیگر در مسیر نزول قرار گرفت؟
  جهان سهم _ قیمت طلا در نخستین روز معاملاتی هفته در بازارهای جهان، کاهش یافته و به کمتر از ۱۱۷۰ دلار رسیده است. روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا که نشان داد فرصت های شغلی ایجاد شده در ماه اکتبر کمتر از انتظار اقتصاددان ها بوده قیمت طلا به شدت رشد کرد. در ادامه به بررسی علل کاهش قیمت فلز زرد می پردازیم.
  ۱۳۹۳/۸/۱۹
1 2 3 4 5 6 >>