نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • رشد ارزش دلار و کاهش تقاضای فیزیکی ادامه می یابد
  »

  بررسی تازه ترین شرایط در بازار فلز زرد

  بررسی تازه ترین شرایط در بازار فلز زرد
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت، قیمت طلا برای سومین هفته پی در پی کاهش یافت. روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت هر اونس طلا با ۱۰ دلار کاهش به ۱۲۱۶ دلار رسید که پایین ترین میزان در ۸ ماه اخیر است. در ادامه به بررسی علل تداوم کاهش قیمت ها و دیدگاه های مربوط به افق بازار فلز زرد می پردازیم.
  ۱۳۹۳/۶/۲۹
 • نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا پایان یافت
  »

  قیمت طلا تحت فشار بیشتری قرار گرفته است

  قیمت طلا تحت فشار بیشتری قرار گرفته است
  جهان سهم _ روز گذشته متعاقب اعلام نتیجه نشست دو روزه کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا، شاخص های مالی در این کشور و نیز ارزش دلار افزایش یافتند اما قیمت طلا با حدود ۱۰ دلار کاهش به هر اونس ۱۲۲۵ دلار رسید. در این نشست مانند نشست های چند ماه اخیر ۱۰ میلیارد دلار از میزان خرید اوراق قرضه دولت ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۷
 • این هفته دو عامل مهم بر قیمت فلز زرد موثر خواهد بود
  »

  احتمال رشد محدود قیمت طلا وجود دارد؟

  احتمال رشد محدود قیمت طلا وجود دارد؟
  جهان سهم _ قیمت طلا هفته گذشته حدود ۳ درصد کاهش یافت و با توجه به وضعیت عوامل موثر بر قیمت ها، به نظر می رسد روند افول قیمت ها تغییر نکند. اما در هفته پیش رو دو عامل مهم بر رفتار سرمایه گذاران در طلا موثر خواهد بود. در ادامه ضمن اشاره به این دو عامل به ذکر دو سطح حمایتی بعدی قیمت طلا می پردازیم. روزهای ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۳
 • بررسی چهار عامل کاهش مداوم قیمت فلز زرد
  »

  طلا دیگر از هیچ عاملی حمایت نمی شود

  طلا دیگر از هیچ عاملی حمایت نمی شود
  جهان سهم _ روند کاهش قیمت طلا که از چند روز پیش سرعت بیشتری پیدا کرده امروز ادامه یافته است و قیمت ها به پایین ترین میزان در نه ماه اخیر رسیده اند. قیمت پلاتین نیز به پایین ترین حد در ۷ ماه گذشته افول کرده و قیمت نقره در پایین ترین میزان از ماه ژوئن قرار دارد. در ادامه به دلایل این افول می پردازیم. واقعیت این است ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۰
 • پیش بینی نهادهای تحلیلگر در حال تحقق است
  »

  بررسی علل کاهش قیمت طلا و رشد ارزش دلار

  بررسی علل کاهش قیمت طلا و رشد ارزش دلار
  جهان سهم _ قیمت طلا طی هفته های اخیر در مسیر کاهش حرکت کرده و روز گذشته با بیش از یک درصد کاهش به پایین ترین میزان در سه ماه اخیر رسید. رشد ارزش دلار مهمترین عامل سقوط روز دوشنبه قیمت طلاست اما آیا قیمت طلا در حد کنونی باقی خواهد ماند؟ در ادامه ضمن اشاره به عوامل موثر بر ارزش دلار به این سوال ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۸
 • نگاهی به وضعیت جدید بازار فلز زرد و عوامل موثر بر آن
  »

  دیدگاه جدید بانک بارکلیز درباره افق بازار طلا

  دیدگاه جدید بانک بارکلیز درباره افق بازار طلا
  جهان سهم _ روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا، قیمت طلا ۱۱ دلار افزایش یافت و هر اونس آن به ۱۲۶۹ دلار رسید. در گزارش وزارت کار آمریکا آمده بود، در ماه گذشته میلادی کارفرماها در بخش غیرکشاورزی این کشور ۱۴۲ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده اند. این رقم پایین ترین میزان در سال جاری میلادی بوده است. بدین ترتیب ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۵
 • طلا و پالادیوم عوامل حمایتی خود را از دست داده اند
  »

  روند نزولی قیمت طلا تداوم یافته است

  روند نزولی قیمت طلا تداوم یافته است
  جهان سهم _ طی سه روز اخیر قیمت طلا روند نزولی داشته است. امروز تغییرات زیادی در قیمت این فلز گرانبها مشاهده نشده و هر اونس آن ۱۲۷۰ دلار معامله می شود که پایین ترین میزان در دو ماه و نیم اخیر است. این هفته سه عامل بر قیمت طلا تاثیر گذاشته اند که در ادامه به بیان آنها و توصیف وضعیت جدید بازار پالادیوم می پردازیم. روز گذشته ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۲
 • نگرانی از وضعیت اقتصادی منطقه یورو شدت یافته است
  »

  نوسان محدود قیمت طلا در بازارهای جهان

  نوسان محدود قیمت طلا در بازارهای جهان
  جهان سهم _ امروز اول سپتامبر و نخستین روز معاملاتی هفته در بازارهای جهان با خبرهای منفی از اقتصاد منطقه یورو و چین همراه بوده و به همین دلیل شاخص مالی و قیمت برخی فلزات اساسی و نفت کاهش یافته است. قیمت طلا تغییر محسوسی نداشته زیرا از یک سو کاهش ارزش یورو بر قیمت ها فشار وارد می کند و از سوی دیگر ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۰
 • عملکرد قیمتی طلا و نقره در سال جاری مثبت بوده است
  »

  بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری

  بررسی عوامل موثر بر قیمت طلا در هفته جاری
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت، قیمت طلا ۰.۸ درصد و قیمت نقره ۰.۰۶ درصد افزایش یافت و هر اونس از این دو فلز گرانبها به ترتیب ۱۲۸۸ دلار و ۱۹.۴۰ دلار معامله شد. در ماه جاری میلادی قیمت طلا ۰.۸ درصد افزایش یافت و در سال جاری میلادی تاکنون قیمت این فلز ۷.۴ درصد رشد کرده است. قیمت نقره در ماه جاری میلادی ۵ درصد ..
  ۱۳۹۳/۶/۸
 • بررسی علت رشد محدود قیمت طلا در روزهای اخیر
  »

  افزایش قیمت فلز زرد تداوم نخواهد یافت

  افزایش قیمت فلز زرد تداوم نخواهد یافت
  جهان سهم _ امروز برای سومین روز پی در پی قیمت طلا افزایش یافته و به مرز ۱۲۹۰ دلار در هر اونس رسیده است. این درحالیستکه یک هفته قبل قیمت این فلز گرانبها به ۱۲۷۳ دلار یعنی پایین ترین میزان در هشت هفته اخیر رسیده بود. هفته پیش، انتشار گزارش نشست اخیر کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا و نیز سخنان جانت یلن، ..
  ۱۳۹۳/۶/۶
 • دیدگاه بانک اچ اس بی سی درباره افق بازار طلا
  »

  چهار عامل به افول قیمت فلز زرد منجر شده است

  چهار عامل به افول قیمت فلز زرد منجر شده است
  جهان سهم _ روند کاهش قیمت طلا ادامه یافته و به باور تحلیلگران این روند ادامه پیدا خواهد کرد. در تازه ترین گزارش از وضعیت بازار طلای چین آمده است، واردات طلا از هنگ کنگ به چین در ماه گذشته میلادی با ۴۲ درصد کاهش نسبت به ماه ژوئن به ۲۱.۱ تن رسیده است. ماه ژوییه سال ۲۰۱۳ میزان خالص واردات طلا از هنگ کنگ به ..
  ۱۳۹۳/۶/۴
 • نشست روسای بانک های مرکزی بزرگ برگزار شد
  »

  پیش بینی ضعف بازار طلا در هفته پیش رو

  پیش بینی ضعف بازار طلا در هفته پیش رو
  جهان سهم _ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت طلا برای نخستین بار در هفت روز اخیر افزایش یافت زیرا جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا در سخنرانی خود در جکسون هاول ایالت وایومینگ اعلام کرد وضعیت بازار کار هنوز آنقدر خوب نیست که بتوان به افزایش نرخ های بهره فکر کرد. سخنان خانم یلن با گزارش نشست ..
  ۱۳۹۳/۶/۱
 • گزارش نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا منتشر شد
  »

  کاهش محدود قیمت طلا، رشد شاخص های مالی

  کاهش محدود قیمت طلا، رشد شاخص های مالی
  جهان سهم _ در نهایت گزارش نشست ماه ژوییه کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا منتشر شد و با افزایش احتمال بالا رفتن نرخ های بهره در زمانی زودتر از آنچه تاکنون تصور می شد ارزش دلار افزایش یافت و قیمت طلا افول کرد و به پایین ترین میزان در دو هفته اخیر رسید. در گزارش یاد شده آمده است برخی اعضاء کمیته سیاستگذاری معتقدند ..
  ۱۳۹۳/۵/۳۰
 • تغییرات قیمت فلز زرد محدود خواهد بود
  »

  دو مجموعه عوامل بر قیمت طلا تاثیر می گذارند

  دو مجموعه عوامل بر قیمت طلا تاثیر می گذارند
  جهان سهم ـ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان قیمت فروش آتی طلا کاهش یافت و هر اونس آن ۱۳۰۶ دلار معامله شد. در کل هفته گذشته قیمت فلز زرد ۰.۴ درصد کاهش یافت. در هفته پیش رو دو مجموعه عوامل بر قیمت طلا تاثیر خواهند گذاشت. خبرهایی که از بانک مرکزی آمریکا منتشر خواهد شد و نیز تحولات ..
  ۱۳۹۳/۵/۲۶
 • بازار از لحاظ شاخص های بنیادی مستحکم است؟
  »

  گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد

  گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد
  جهان سهم ـ طی روزهای اخیر قیمت طلا رشدی تدریجی داشته اما حول ۱۳۱۰ دلار در نوسان بوده است. شورای جهانی طلا در گزارش جدید خود با عنوان "روندهای جهانی تقاضا" به بررسی وضعیت بازار طلا در سه ماهه دوم امسال پرداخته است. در این گزارش آمده است، در سه ماهه دوم سال جاری میلادی تقاضا برای طلا ۱۶ درصد ..
  ۱۳۹۳/۵/۲۳
1 2 3 4 5 6 >>