نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • استدلال های تحلیلگران در باره افق بازار فلز زرد
  »

  مسیر آینده طلا صعودی است یا نزولی؟

  مسیر آینده طلا صعودی است یا نزولی؟
  جهان سهم _ قیمت طلا روز گذشته بدون تاثیر پذیری از داده های منفی منتشر شده از اقتصاد آمریکا، کاهش یافت و این امر نشان می دهد فشارهای موجود بر قیمت این فلز گرانبها بسیار قدرتمند هستند. روز گذشته اعلام شد میزان فروش خانه ها در آمریکا در ماه گذشته میلادی ۳.۴ درصد کاهش یافته و به ۵.۳۶ میلیون مورد در مقیاس ..
  ۱۳۹۴/۹/۳
 • آیا می توان به افزایش قیمت فلز زرد امیدوار بود؟
  »

  سطوح حمایت و مقاومت قیمت طلا

  سطوح حمایت و مقاومت قیمت طلا
  جهان سهم _ قیمت طلا هفته گذشته برای چهارمین هفته پی در پی کاهش یافت. قیمت ها در یک ماه اخیر بیش از ۱۰۰ دلار در هر اونس کاهش یافته و عامل اصلی این روند، پیش بینی افزایش نرخ های بهره در آمریکا در ماه آینده میلادی است. البته کاهش تقاضا برای حوزه های امن سرمایه گذاری و پایین باقی ماندن نرخ های تورم در اقتصادهای ..
  ۱۳۹۴/۸/۲۴
 • بررسی سه عامل اثرگذار بر قیمت طلا در هفته جاری
  »

  وضع بازار طلا از این بدتر هم می شود؟

  وضع بازار طلا از این بدتر هم می شود؟
  جهان سهم _ کاهش قیمت طلا به زیر ۱۱۰۰ دلار از لحاظ تکنیکال اهمیت بالایی دارد و بدین معناست که روند کاهش قیمت ها می تواند تا ۱۰۷۰ دلار در هر اونس ادامه پیدا کند. گزارش غیرمنتظره وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار این کشور در ماه گذشته میلادی، تاثیری بزرگ بر تصمیم کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی این کشور دارد و ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۷
 • دو عامل اصلی کاهش قیمت طلا در روزهای اخیر
  »

  چرا بازار طلا بار دیگر ملتهب شده است؟

  چرا بازار طلا بار دیگر ملتهب شده است؟
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت طلا با بیش از یک درصد کاهش به زیر رقم ۱۱۲۰ دلار در هر اونس رسید. روند کاهش قیمت فلز زرد از اواخر هفته پیش شروع شد و روز گذشته سرعت پیدا کرد. سوالی که برای سرمایه گذاران در طلا مطرح شده این است که چه تحولاتی در روزهای آینده در بازار این فلز گرانبها رخ خواهد داد. در ادامه به بررسی ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۳
 • انتظار فعالان بازار برای نمایان شدن نشانه های جدید
  »

  بررسی تحولات موثر بر قیمت طلا در هفته جاری

  بررسی تحولات موثر بر قیمت طلا در هفته جاری
  جهان سهم _ قیمت طلا و دیگر فلزات گرانبها پس از نوسان محدود در روزهای اخیر روز گذشته تقریبا ثابت ماند و عامل این ثبات، تغییر نکردن ارزش دلار و ابهام هایی است که درباره زمان افزایش نرخ های بهره در آمریکا وجود دارد. امروز نشست دو روزه کمیته فدرال بازار آزاد بانک مرکزی آمریکا آغاز می شود و فردا بیانیه پایانی این نشست منتشر ..
  ۱۳۹۴/۸/۵
 • پس از چند روز، مقاومت فلز زرد بالاخره شکست
  »

  افق بازار طلا چطور پیش بینی شده است؟

  افق بازار طلا چطور پیش بینی شده است؟
  جهان سهم _ قیمت طلا که در روزهای اخیر حول رقم ۱۱۷۵ دلار در هر اونس یعنی متوسط متحرک ۲۰۰ روزه خود نوسان کرده بود امروز با حدود ۱۰ دلار کاهش به ۱۱۶۶ دلار رسیده و یک عامل آن، رشد ارزش دلار در برابر یوروست. رشد قیمت طلا در روزهای قبل حاصل ضعف بازارهای مالی و پیش بینی به تعویق افتادن برنامه افزایش نرخ های بهره ..
  ۱۳۹۴/۷/۲۹
 • دیدگاه ۳۰۰ اقتصاددان در باره افق اقتصاد جهان
  »

  احتمال رشد قیمت طلا بیشتر شده است؟

  احتمال رشد قیمت طلا بیشتر شده است؟
  جهان سهم _ در روزهای اخیر قیمت طلا رشدی قابل ملاحظه داشته و این رشد حاصل نگرانی هایی است که در باره افق اقتصاد جهان بوجود آمده است. در نظرسنجی خبرگزاری رویترز از ۳۰۰ اقتصاددان، اکثر آنها پیش بینی کردند ضعف اقتصاد جهان سال آینده میلادی نیز ادامه پیدا خواهد کرد و ممکن است دوران نرخ های بسیار پایین تورم بعد ..
  ۱۳۹۴/۷/۲۴
 • این هفته تحلیلگران و سرمایه گذاران هم نظر شده اند
  »

  پیش بینی تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو

  پیش بینی تغییرات قیمت طلا در هفته پیش رو
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت طلا بیش از ۲۰ دلار در هر اونس افزیش یافت و عامل این افزایش، پیش‌بینی به تعویق افتادن برنامه افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا بود. در گزارش نشست ماه گذشته کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا، بر خلاف انتظارها، منشخص شد اعضاء این کمیته در باره ضعف اقتصاد جهان نگران هستند. در نشست های ..
  ۱۳۹۴/۷/۱۹
 • سه عامل اصلی از قیمت فلز زرد حمایت می کنند
  »

  پیش بینی تحولات روزهای آینده بازار طلا

  پیش بینی تحولات روزهای آینده بازار طلا
  جهان سهم _ قیمت طلا در دو روز اخیر و پس از رشد قابل ملاحظه روز جمعه، تغییر قابل ملاحظه ای نداشته است. در حال حاضر قیمت ها حول بالاترین میزان در یک هفته اخیر در نوسان است زیرا سرمایه گذاران معتقدند شرایط برای افزایش نرخ های بهره در آمریکا فراهم نیست و این نهاد برنامه محدود کردن سیاست های حمایتی خود را به ..
  ۱۳۹۴/۷/۱۴
 • پیش بینی های متناقض درباره رونق بازار فلز زرد
  »

  این هفته روند تغییرات قیمت طلا چگونه است؟

  این هفته روند تغییرات قیمت طلا چگونه است؟
  جهان سهم _ جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا، در سخنان هفته قبل خود تقریبا سرمایه گذاران را مطمئن کرد که در پایان سال جاری میلادی نرخ های بهره بالا برده خواهد شد. با انتشار سخنان او در روز پنجشنبه، شاهد رشد نسبی ارزش دلار بودیم و قیمت طلا به زیر ۱۱۵۰ دلار در هر اونس کاهش یافت. جانت یلن گفت، "احتمال آنکه اقتصاد ..
  ۱۳۹۴/۷/۵
 • واکنش سرد بازار طلا به تصمیم بانک مرکزی آمریکا
  »

  از این پس قیمت فلز زرد افزایش پیدا می کند؟

  از این پس قیمت فلز زرد افزایش پیدا می کند؟
  جهان سهم _ بانک مرکزی آمریکا در نشست روز گذشته خود تغییری در نرخ های بهره نداد و با اعلام این خبر همزمان با کاهش ۱.۲ درصدی ارزش دلار، قیمت طلا بیش از یک درصد افزایش یافت. با توجه به اینکه انتظار می رفت سیاست های انبساطی محدود شود و چنین نشد، رشد قیمت طلا اندک بود و این امر نشان می دهد فشارهایی که بر ..
  ۱۳۹۴/۶/۲۷
 • نوسان طلا در پایین ترین سطح در چهار هفته اخیر
  »

  متوسط قیمت ها در ماه های آینده چقدر است؟

  متوسط قیمت ها در ماه های آینده چقدر است؟
  جهان سهم _ قیمت طلا پس از چند روز نوسان، روز گذشته با بیش از یک درصد کاهش به مرز ۱۱۰۵ دلار در هر اونس رسید و امروز تغییر بزرگی نداشته است. قیمت دیگر فلزات گرانبها نیز روز گذشته به شدت کاهش یافت اما امروز بخش از کاهش یاد شده جبران شده است. کارشناسان بازار طلا معتقدند خبرهای مثبت از اقتصاد آمریکا سبب شده احتمال ..
  ۱۳۹۴/۶/۱۹
 • وضعیت بازار فلز زرد در ماه های آینده بهتر می شود؟
  »

  پیش بینی جی پی مورگان در باره بازار طلا

  پیش بینی جی پی مورگان در باره بازار طلا
  جهان سهم _ روز گذشته با انتشار گزارش مثبت از بازار کار آمریکا، قیمت طلا کاهش یافت و به زیر ۱۱۳۰ دلار در هر اونس رسید. سرمایه گذاران طی روزهای اخیر با توجه به شرایط قتصادی در چین و پیش بینی هایی که در باره گزارش وزارت کار آمریکا در روز جاری مطرح شده است، تصمیم گیری کرده اند اما اکنون چندان تمایلی به حضور در بازار طلا ..
  ۱۳۹۴/۶/۱۳
 • بررسی عوامل موثر بر قیمت ها در هفته های اخیر
  »

  طلا جذابیت خود را از دست می دهد؟

  طلا جذابیت خود را از دست می دهد؟
  جهان سهم _ دیروز و امروز قیمت طلا رشدی محدود داشته اما قیمت پلاتین و پالادیوم افزایش قابل ملاحظه ای پیدا کرده است. ماه گذشته میلادی قیمت طلا به ۱۰۷۷ دلار در هر اونس رسید اما در هفته های اخیر بخصوص پس از اقدام بانک مرکزی چین در کاستن از ارزش یوان در برابر دلار، قیمت ها رشد کردند و اکنون حدود ۶ درصد بالاتر از ..
  ۱۳۹۴/۶/۶
 • بررسی تاثیر گزارش نشست بانک مرکزی آمریکا
  »

  رشد اخیر قیمت طلا پایا خواهد بود؟

  رشد اخیر قیمت طلا پایا خواهد بود؟
  جهان سهم _ روز گذشته قیمت طلا در نهایت پس از چند روز نوسان محدود حول ارقام زیر ۱۱۲۰ دلار در هر اونس، رشد کرد زیرا گزارش نشست اخیر کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا نشان داد نگرانی هایی در باره وضعیت اقتصادی این کشور بویژه پایین باقی ماندن نرخ تورم وجودد دارد. در ادامه به برخی نکات اصلی این گزارش و افق بازار ..
  ۱۳۹۴/۵/۲۹
1 2 3 4 5 6 >>