نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • پیش بینی خوشبینانه قیمت ها طی پنج سال آینده
  »

  افق بلندمدت بازار سنگ آهن امیدبخش است؟

  افق بلندمدت بازار سنگ آهن امیدبخش است؟
  جهان سهم _ روز جمعه قیمت سنگ آهن اندکی کاهش یافت و هر تن از این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد، ۵۳.۳ دلار معامله شد. طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن ۱.۳ درصد افول کرد و اکنون قیمت این ماده خام بسیار پایین تر از اوج آن در اوایل ماه گذشته میلادی است. البته در سال جاری میلادی تاکنون قیمت سنگ آهن ۲۴ درصد ..
  ۱۳۹۵/۱/۲۱
 • دیدگاه گلدمن ساکس در باره افق بازار سنگ آهن
  »

  درخشش سنگ آهن ادامه پیدا خواهد کرد؟

  درخشش سنگ آهن ادامه پیدا خواهد کرد؟
  جهان سهم _ در سه ماهه نخست سال جاری میلادی که روز گذشته به پایان رسید سنگ آهن بهترین عملکرد را در بین مواد خام داشت و قیمت آن ۲۵ درصد رشد کرد. اکنون این سوال مطرح است که چه عواملی سبب این رشد شد و آیا در ماه های آینده نیز عملکرد بازار این ماده خام خوب خواهد بود یا همانطور که نهادهای تحلیلگر ..
  ۱۳۹۵/۱/۱۳
 • نگاه نهادهای تحلیلگر به افق بازار در ماه های آینده
  »

  وضعیت جدید بازار سنگ آهن چگونه است؟

  وضعیت جدید بازار سنگ آهن چگونه است؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان کاهش یافت و به سمت ۵۰ دلار در هر تن حرکت کرد. هفته پیش قیمت سنگ آهن نخستین کاهش هفتگی را در یک ماه اخیر داشت. قیمت ها به دلیل افزایش ارزش دلار و بروز نشانه هایی از فاصله اقتصاد چین تا رونق کاهش یافته است. البته در سال جاری میلادی ..
  ۱۳۹۵/۱/۷
 • دیدگاه تحلیلگران مورگان استنلی درباره افق بازار
  »

  دلایل رونق بازار سنگ آهن چیست؟

  دلایل رونق بازار سنگ آهن چیست؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در سال جاری میلادی تاکنونن ۴۶ درصد رشد کرده و این درحالیستکه نهادهای تحلیلگر پیش بینی کرده بودند قیمت ها امسال در سطوح پایین باقی خواهد ماند. روز گذشته قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگدائوی چین با حدود ۲۰ درصد افزایش به بالای ۶۳ دلار رسید و این بیشترین رشد یک روزه قیمت ها ..
  ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
 • آیا رشد روزهای اخیر قیمت ها آغاز یک روند مثبت است؟
  »

  سرمایه گذاران در سنگ آهن مراقب باشند

  سرمایه گذاران در سنگ آهن مراقب باشند
  جهان سهم _ روز جمعه قیمت سنگ آهن در بندر تیانجین چین به ۴۵.۵ دلار در هر تن رسید و این رشد حاصل اختلال در عرضه از سوی دو تولیدکننده بزرگ یعنی استرالیا و برزیل بود. کارشناسان بازار سنگ آهن معتقدند قیمت ها در این سطح باقی نخواهد ماند زیرا عرضه میزان بالای سنگ آهن ادامه خواهد یافت و شرایط اقتصادی در چین که ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
 • اوضاع و احوال این روزهای سنگ آهن چگونه است؟
  »

  عملکرد سنگ آهن امسال و دو سال آینده

  عملکرد سنگ آهن امسال و دو سال آینده
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در پایان هفته گذشته با ۲.۲ درصد افزایش به بالای ۴۱ دلار در هر تن رسید. اما روز چهارشنبه این رقم زیر ۴۰ دلار بود. نوسان قیمت ها در سطوح کنونی برای مدتی ادامه می یابد اما بعید است شاهد رونق قیمت ها باشیم. بانک سیتی گروپ و موسسه کپیتال اکونومیکس در گزارش های اخیر خود به بیان دیدگاه ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۸
 • تولید کنندگان فولاد به کاهش فعالیت می اندیشند
  »

  دیدگاه سیتی گروپ درباره افق بازار سنگ آهن

  دیدگاه سیتی گروپ درباره افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن که در ابتدای هفته به ۴۴ دلار در هر تن رسیده بود، امروز با ۲.۴ درصد کاهش به ۴۲ دلار رسیده است و برخی تحلیلگران با اشاره به گزارش های جدید از اقتصاد چین پیش بینی کرده اند که روند کاهش قیمت ها ادامه پیدا خواهد کرد. امروز قیمت هر تن سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر تیانجین چین به ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
 • بررسی عوامل موثر بر قیمت ها در ماه های آینده
  »

  ضعف بازار سنگ آهن زودگذر است؟

  ضعف بازار سنگ آهن زودگذر است؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر تیانجین چین هفته پیش ۴.۳ درصد کاهش یافت و به ۳۸.۳ دلار در هر تن رسید. هفته قبل برای نهمین هفته پی در پی قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد کاهش یافت و با توجه به شرایط بازار فولاد چین، افق امیدبخشی برای بازار سنگ آهن پیش بینی نشده است اما اگر برخی ..
  ۱۳۹۴/۹/۲۳
 • سرمایه گذاران به دنبال راهی برای کاهش زیان
  »

  نگاه نهادهای تحلیلگر به افق بازار سنگ آهن

  نگاه نهادهای تحلیلگر به افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن روز جمعه در بندر تیانجین چین با ۲.۲ درصد کاهش به ۳۹.۴۰ دلار در هر تن رسید که پایین ترین میزان در ۱۰ سال اخیر است. هفته پیش قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد سریع ترین کاهش را در پنج ماه اخیر داشت و عامل اصلی این کاهش، افول تقاضا برای فولاد در چین و نیز رشد عرضه از سوی ..
  ۱۳۹۴/۹/۱۵
 • بازار همچنان با عوامل کاهش دهنده رونق مواجه است
  »

  قیمت سنگ آهن بازهم کاهش می یابد؟

  قیمت سنگ آهن بازهم کاهش می یابد؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن تحت فشارهای بیشتری قرار گرفته و به پایین ترین میزان در شش سال اخیر رسیده است زیرا کاهش تولید فولاد در چین سبب افول تقاضای این کشور برای سنگ آهن شده و همزمان تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن بر عرضه این ماده خام به بازار افزوده اند. مهمترین عامل ضعف شدید بازار سنگ آهن، مازاد ..
  ۱۳۹۴/۹/۴
 • کاهش سهم چین در تولید جهانی سنگ آهن
  »

  شرایط برای بازار سنگ آهن بدتر می شود

  شرایط برای بازار سنگ آهن بدتر می شود
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در سال جاری میلادی تاکنون ۳۰ درصد کاهش یافته و اکنون زیر ۴۸ دلار در هر تن قرار دارد. قیمت فروش آتی فولاد در بورس فلزات شانگهای به پایین ترین میزان رسیده و این عاملی برای فشار بیشتر بر قیمت سنگ آهن است. بنا به اعلام انجمن آهن و فولاد چین، مصرف فولاد در این کشور که بزرگ ترین تولیدکننده ..
  ۱۳۹۴/۸/۲۳
 • دیدگاه تحلیلگران دو بانک بزرگ درباره افق بازار
  »

  قیمت کنونی سنگ آهن حفظ خواهد شد؟

  قیمت کنونی سنگ آهن حفظ خواهد شد؟
  جهان سهم _ ذخیره سنگ آهن در بنادر چین امسال در سه هفته اخیر پیوسته افزایش یافته و از دید تحلیلگران گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند، این ذخیره در هفته های آینده نیز افزایش خواهد یافت و به همین دلیل، قیمت ها به زیر ۵۰ دلار در هر تن کاهش یافته است. حال این سوال مطرح است که آیا وضعیت بازار سنگ آهن به همین ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۲
 • متوسط قیمت ها در دو سال آینده چقدر است؟
  »

  هشدار به سرمایه گذاران در سنگ آهن

  هشدار به سرمایه گذاران در سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن بار دیگر به زیر ۵۰ دلار در هر تن بازگشته و این کاهش حاصل پیش بینی تداوم یافتن مازاد عرضه نسبت به تقاضا برای این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد است. کارخانه های بزرگ فولادسازی چین اعلام کرده اند تقاضای داخلی برای فولاد با سرعتی بی سابقه در حال کاهش است و در حوزه عرضه ..
  ۱۳۹۴/۸/۶
 • دیدگاه تحلیلگران دو بانک بزرگ درباره شرط رونق بازار
  »

  سطح حمایت قیمت سنگ آهن کجاست؟

  سطح حمایت قیمت سنگ آهن کجاست؟
  جهان سهم _ در هفته ای که گذشت، قیمت سنگ آهن با ۵.۴ درصد افزایش بیشترین رشد هفتگی را در دو ماه اخیر تجربه کرد و عامل این افزایش، ورود خریداران چینی به بازار پس از یک هفته تعطیلی بازارهای این کشور بود. قیمت هر تن سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگدائو چین به ۵۶ دلار رسیده اما آیا رشد قیمت ها ادامه پیدا می کند؟ برای ..
  ۱۳۹۴/۷/۱۹
 • بررسی تاثیر ضعف بازار فولاد بر تقاضای جهانی
  »

  پیش بینی قیمت سنگ آهن در ماه های آینده

  پیش بینی قیمت سنگ آهن در ماه های آینده
  جهان سهم _ نگرانی درباره کاهش تقاضا برای فولاد در چین سبب شده قیمت سنگ آهن در بندر تیانجین چین با ۰.۷ درصد کاهش به ۵۶ دلار در هر تن برسد. این رقم پایین ترین میزان در ۱۰ روز اخیر است. تقاضا برای خرید سنگ آهن در چین در روزهای اخیر و متعاقب افزایش قیمت ها کمتر شده است. ماه گذشته قیمت این ماده خام ..
  ۱۳۹۴/۶/۲۶
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>