نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • قیمت ها در سال جاری میلادی رشدی خواهند داشت؟
  »

  رونق بازار سنگ آهن کوتاه مدت خواهد بود

  رونق بازار سنگ آهن کوتاه مدت خواهد بود
  جهان سهم _ نوسان قیمت سنگ آهن حول بالاترین میزان در چند هفته اخیر ادامه یافته اما کاهش تقاضا برای فولاد در چین سبب خواهد شد قیمت ها نتواند به رشد خود ادامه دهد. وضعیت اقتصادی در چین در ماه های اخیر نگران کننده بوده و بویژه در هفته های گذشته بر شدت نگرانی ها در باره اقتصاد این کشور افزایش یافته است. این شرایط برای ..
  ۱۳۹۴/۶/۱۱
 • پیش بینی گلدمن ساکس در باره قیمت ها در ماه های آینده
  »

  سرمایه گذاران به بازار سنگ آهن امیدوار باشند؟

  سرمایه گذاران به بازار سنگ آهن امیدوار باشند؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن که طی ماه های اخیر کاهش یافته اخیرا رشدی محدود به بالای ۵۵ دلار در هر تن داشته و این درحالیستکه تولیدکنندگان بزرگ این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد، با ظرفیت بالا به تولید ادامه می دهند. دو ماه پیش قیمت سنگ آهن به پایین ترین میزان از سال ۲۰۰۹ رسید اما در هفته های اخیر شرایط بهتر ..
  ۱۳۹۴/۵/۲۷
 • بررسی سه دلیل رشد قیمت ها در روزهای اخیر
  »

  آیا افزایش قیمت سنگ آهن ادامه می یابد؟

  آیا افزایش قیمت سنگ آهن ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن با ۴ درصد افزایش به بالای ۵۱ دلار در هر تن رسیده است. طی دو هفته اخیر قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد ۱۸ درصد افزایش یافته است. پیش از آن، قیمت ها به محدوده ۴۵ دلار یعنی پایین ترین میزان در ۱۰ سال اخیر رسیده بود. حال این پرسش مطرح است که آیا می توان به رشد قیمت ها ..
  ۱۳۹۴/۴/۳۰
 • دیدگاه تحلیلگران کپیتال اکونومیکس در باره وضعیت بازار
  »

  هشدار به سرمایه گذاران در سنگ آهن

  هشدار به سرمایه گذاران در سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن امروز به ۶۱.۴ دلار در هر تن کاهش یافته و تحلیلگران موسسه تحقیقاتی کپیتال اکونومیکس در باره افق بازار این ماده خام به سرمایه گذاران هشدار داده اند. از دید آنها، سرمایه گذاران در این ماده خام و سهام شرکت های تولیدکننده آن، باید بدانند قیمت ها طی ماه های آینده و تا پایان سال جاری میلادی به هر ..
  ۱۳۹۴/۴/۸
 • روند رشد قیمت سنگ آهن معکوس شده است
  »

  قیمت منطقی برای سنگ آهن چقدر است؟

  قیمت منطقی برای سنگ آهن چقدر است؟
  جهان سهم _ در روزهای پایانی هفته گذشته، قیمت سنگ آهن کاهش یافت و به زیر ۶۲ دلار در هر تن رسید. از دید تحلیلگران، این کاهش نشان می دهد رشد قیمت ها در هفته های اخیر پایا نیست و عامل اصلی که از رشد قیمت ها جلوگیری می کند ضعف تقاضا برای فولاد در چین است. واقعیت این است که بخش ساخت و ساز چین هنوز به ..
  ۱۳۹۴/۳/۳۰
 • تولیدکنندگان بزرگ مشغول افزایش ظرفیت تولید هستند
  »

  دیدگاه تحلیلگران در باره افق بازار سنگ آهن

  دیدگاه تحلیلگران در باره افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ اخبار منتشر شده در باره ذخیره سنگ آهن در بنادر چین سبب شده قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد، طی روزهای اخیر افزایش یابد و به بالای ۶۵ دلار در هر تن برسد. این رقم بالاترین میزان در چهار ماه اخیر و ۴۰ درصد بالاتر از میزانی است که در ماه آوریل مشاهده شد. یک عامل دیگر رشد قیمت سنگ آهن ..
  ۱۳۹۴/۳/۲۴
 • سرمایه گذاری مستقیم چین در شرکت ویل اس ای
  »

  دو سناریو در باره افق بازار سنگ آهن

  دو سناریو در باره افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ طی هفته های اخیر انتشار گزارش های منفی از اقتصاد چین سبب شده درباره تحقق نیافتن هدف دولت این کشور در خصوص رشد اقتصادی در سال جاری میلادی نگرانی هایی پدید آید. اگرچه پیش بینی می شود دولت چین برای کمک به رونق اقتصاد این کشور برنامه های حمایتی جدید اجرا کند اما در بازار سنگ آهن چند ..
  ۱۳۹۴/۳/۱
 • دیدگاه دو بانک در باره متوسط قیمت ها در پایان سال
  »

  بروز دوباره نگرانی در باره افق بازار سنگ آهن

  بروز دوباره نگرانی در باره افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ در حالیکه در چند روز اخیر قیمت سنگ آهن رشد کرده است، تحلیلگران گروه بانکی استرالیا و نیوزیلند معتقدند قیمت سنگ آهن به کف یک گستره جدید معاملاتی رسیده است اما ضعف بازار فولاد چین سبب خواهد شد قیمت سنگ آهن پایین باقی بماند. این گروه بانکی در گزارش جدید خود پیش بینی قیمت هر تن سنگ آهن با ..
  ۱۳۹۴/۲/۲۰
 • بررسی سه عامل رشد قیمت ها در هفته های اخیر
  »

  دیدگاه استراتژیست ها درباره بازار سنگ آهن

  دیدگاه استراتژیست ها درباره بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ اوایل ماه جاری میلادی قیمت سنگ آهن به هر تن ۴۶.۷ دلار رسیده بود اما از آن زمان تاکنون ۲۵ درصد افزایش یافته است. رشد روزهای اخیر قیمت سنگ آهن سبب شده بازار این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد وارد فاز رونق شود اما استراتژیست ها هشدار داده اند که این رشد پایا نیست. رشد ۲۰ درصدی قیمت ها ..
  ۱۳۹۴/۲/۹
 • بررسی عوامل موثر بر بازار در ماه های آینده
  »

  هیجان رشد قیمت سنگ آهن زودگذر است؟

  هیجان رشد قیمت سنگ آهن زودگذر است؟
  جهان سهم _ هفته گذشته قیمت سنگ آهن بیشترین رشد هفتگی را در سال جاری میلادی داشت و با افزایش ۷ درصدی به ۵۰.۷ دلار در هر تن رسید. عامل اصلی این افزایش اقدام تولیدکنندگان فولاد در چین در خصوص افزودن بر موجودی انبارهای سنگ آهن خود است. البته به رغم افزایش قیمت ها در هفته گذشته، هنوز قیمت هر تن از این ..
  ۱۳۹۴/۱/۲۹
 • دولت چین از تولیدکنندگان داخلی حمایت خواهد کرد
  »

  حرکت قیمت سنگ آهن در مسیر نزول

  حرکت قیمت سنگ آهن در مسیر نزول
  جهان سهم _ طی هفته های اخیر قیمت سنگ آهن ۳۰ درصد کاهش یافته و چشم انداز بازار این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد تیره تر شده است. به نظر می رسد بازار سنگ آهن در حال حرکت به سمت بحرانی جدید است زیرا برخلاف آنچه انتظار می رفت، تولید سنگ آهن در چین کاهش قابل ملاحظه ای نیافته و دولت چین برای ..
  ۱۳۹۴/۱/۲۱
 • تاثیر اقدامات حمایتی چین بر بازار زیاد نیست
  »

  کاهش قیمت سنگ آهن تا کجا ادامه می یابد؟

  کاهش قیمت سنگ آهن تا کجا ادامه می یابد؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در سه ماهه اول سال جاری میلادی که روز گذشته پایان یافت بیشترین کاهش فصلی را از حداقل سال ۲۰۰۹ تاکنون داشته زیرا افزایش تولید از سوی شرکت های بزرگ تولیدکننده این ماده خام در استرالیا و برزیل سبب اشباع شدن بازار شده است و این درحالیستکه تقاضا در چین رشد قابل ملاحظه ای ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۲
 • دیدگاه سیتی گروپ و مورگان استنلی درباره قیمت سنگ آهن
  »

  چرا بازار سنگ آهن رونق پیدا نخواهد کرد؟

  چرا بازار سنگ آهن رونق پیدا نخواهد کرد؟
  جهان سهم _ بانک مورگان استنلی که در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرد بدترین شرایط در بازار سنگ آهن به پایان رسیده و قیمت ها افزایش خواهند یافت در گزارش فصلی جدید خود با اشاره به رشد عرضه سنگ آهن از سوی شرکت های بزرگ تولیدکننده آن و ضعف تقاضا در چین پیش بینی خود از قیمت سنگ آهن در سال جاری میلادی، ..
  ۱۳۹۴/۱/۴
 • دیدگاه مورگان استنلی و سیتی گروپ در باره بازار
  »

  سرنوشت تولیدکنندگان سنگ آهن تیره تر می شود؟

  سرنوشت تولیدکنندگان سنگ آهن تیره تر می شود؟
  جهان سهم _ استرالیا، بزرگ ترین صادرکننده سنگ آهن جهان، پیش بینی خود از قیمت این ماده خام در سال جاری میلادی را به ۶۰ دلار کاهش داده است. در ماه دسامبر این رقم ۶۳ دلار پیش بینی شده بود. در سال ۲۰۱۴ قیمت سنگ آهن ۴۷ درصد کاهش یافت و در سال جاری میلادی روند کاهش قیمت ها ادامه یافته است زیرا همزمان ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۷
 • امید به رشد نسبی قیمت ها در نیمه دوم سال جاری
  »

  دو سناریو در برابر بازار سنگ آهن وجود دارد

  دو سناریو در برابر بازار سنگ آهن وجود دارد
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن برای دومین روز پی در پی کاهش یافته زیرا سرمایه گذاران درباره رشد تقاضا برای این ماده خام پس از تعطیلات سال نو چین تردید پیدا کرده اند. روز گذشته قیمت هر تن سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر تیانجین چین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش به ۶۳.۴۰ دلار رسید. قبل از کاهش های اخیر قیمت سنگ آهن ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>