نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بررسی عوامل ضعف بازار و دیدگاه کپیتال اکونومیکس
  »

  پیش بینی های منفی از افق بازار سنگ آهن

  پیش بینی های منفی از افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ شرکت آرسلورمیتال، بزرگ ترین شرکت تولیدکننده فولاد در جهان، پیش بینی کرده در سال جاری سود این شرکت کاهش خواهد یافت درحالیکه پیشتر افزایش سود پیش بینی شده بود. آرسلورمیتال در گزارش امروز خود کاهش قیمت سنگ آهن و ضعف بازار فولاد جهان را دو عامل کاهش سود خود اعلام کرده است. آرسلور میتال ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
 • با توجه به سیاست های جدید حمایتی دولت چین
  »

  آیا امیدی به افزایش قیمت سنگ آهن هست؟

  آیا امیدی به افزایش قیمت سنگ آهن هست؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در فوریه سال ۲۰۱۱ به اوج خود یعنی ۱۹۱.۵ دلار در هر تن رسید اما سال گذشته همزمان با کاهش نرخ رشد اقتصاد چین و افزایش تولید از سوی شرکت های بزرگ تولیدکننده این ماده خام یعنی ریوتینتو، بی اچ پی بیلیتون، ویل اس ای و فورتسکیو، قیمت ها ۴۷ درصد کاهش یافت و این کاهش در سال جاری ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
 • افق کوتاه مدت و بلندمدت بازار ناامیدکننده است؟
  »

  قیمت سنگ آهن بار دیگر در مسیر کاهش

  قیمت سنگ آهن بار دیگر در مسیر کاهش
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن که سال گذشته میلادی تقریبا به نصف کاهش یافت در ابتدای سال جاری میلادی رشد کرد اما در روزهای اخیر تحت تاثیر چند عامل از جمله پیش بینی کاهش تقاضا در چین کاهش یافته است. امروز قیمت هر تن سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگدائوی چین با ۴.۳ درصد کاهش به هر تن ۶۳.۵۴ دلار رسیده است و این ..
  ۱۳۹۳/۱۱/۶
 • قیمت سنگ آهن در بنادر چین بار دیگر کاهش یافته است
  »

  پیش‌بینی سیتی گروپ از قیمت سنگ آهن

  پیش‌بینی سیتی گروپ از قیمت سنگ آهن
  جهان سهم _ بانک سیتی گروپ در گزارش جدید خود پیش بینی متوسط قیمت سنگ آهن در سال جاری و سال ۲۰۱۶ را کاهش داده است. در این گزارش آمده است، کاهش قیمت نفت و افول ارزش ارز کشورهای تولیدکننده این ماده خام سبب پایین آمدن هزینه تولید می شود و این امر نشان می دهد چطور سقوط قیمت نفت می تواند به کاهش ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۲۴
 • چه عواملی سبب درخشندگی بازار سنگ آهن شده است؟
  »

  سال جدید میلادی و رونق در بازار سنگ آهن

  سال جدید میلادی و رونق در بازار سنگ آهن
  جهان سهم ـ قیمت سنگ آهن که سال گذشته میلادی به شدت کاهش یافته بود طی روزهای اخیر افزایش یافته و به بالاترین میزان در یک ماه اخیر رسیده است. قیمت هر تن سنگ آهن در بندر کینگدائوی چین با یک درصد افزایش ۷۱.۴۹ دلار معامله می شود. این بالاترین میزان از ۵ دسامبر است. ابتدای ماه گذشته میلادی قیمت سنگ آهن ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
 • ضعف بازار سنگ آهن در اثر چه عاملی از میان خواهد رفت؟
  »

  دو بانک درباره بازار سنگ آهن خوشبین هستند

  دو بانک درباره بازار سنگ آهن خوشبین هستند
  جهان سهم ـ قیمت سنگ آهن در سال گذشته میلادی (سال ۲۰۱۴) بیشترین کاهش را در حداقل پنج سال اخیر داشت زیرا همزمان با کاهش نرخ رشد اقتصاد چین که بزرگ ترین مصرف کننده این ماده خام است، شرکت های بزرگ تولیدکننده سنگ آهن بر تولید خود افزودند. حال دیدگاه های امیدبخشی از سوی تحلیلگران دو بانک ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۱۱
 • توقف پروژه های افزایش ظرفیت تولید آغاز شده است
  »

  تخمین متوسط قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۱۵

  تخمین متوسط قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۱۵
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگدائوی چین با ۱.۶ درصد کاهش به هر تن ۶۶.۸۵ دلار رسیده که رقم پایین ترین میزان از ابتدای ژوئن سال ۲۰۰۹ است. قیمت سنگ آهن در سال جاری میلادی تاکنون ۵۰ درصد کاهش یافته و تحلیلگران بانک های یو بی اس و گلدمن ساکس دیدگاه هایی در زمینه تغییرات قیمت ها ..
  ۱۳۹۳/۱۰/۳
 • مورگان استنلی در باره بهبود اوضاع بازار تردید دارند
  »

  کاهش پیش بینی قیمت سنگ آهن ادامه دارد

  کاهش پیش بینی قیمت سنگ آهن ادامه دارد
  جهان سهم ـ قیمت سنگ آهن در روزهای اخیر پیوسته کاهش یافته در اکنون در پایین ترین میزان در پنج سال اخیر قرار دارد. عواملی که سبب کاهش ۴۹ درصدی قیمت ها در سال جاری میلادی شده اند کماکان رشد عرضه و کاهش تقاضا هستند اما بانک های بزرگ سرمایه گذاری به توجه به تغییراتی که در شرایط بنیادی بازار این ..
  ۱۳۹۳/۹/۲۶
 • دیدگاه مثبت برخی تحلیلگران درباره افق کوتاه مدت بازار
  »

  رشد قیمت سنگ آهن ادامه می یابد؟

  رشد قیمت سنگ آهن ادامه می یابد؟
  جهان سهم ـ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر تیانجین چین با ۲.۳ درصد افزایش به هر تن ۷۱.۵ دلار رسید. دو هفته پیش قیمت ها به ۶۸ دلار کاهش یافته بود و به رغم رشد قیمت ها در روز جمعه، قیمت ها در سال جاری ۴۷ درصد کاهش یافته اند. حال این سوال مطرح است ..
  ۱۳۹۳/۹/۱۶
 • همه چیز به سیاست های انبساطی چین بستگی دارد
  »

  دیدگاه سه بانک بزرگ درباره قیمت سنگ آهن

  دیدگاه سه بانک بزرگ درباره قیمت سنگ آهن
  جهان سهم _ در ماه جاری میلادی که روز جمعه آخرین روز معاملاتی آن بود، قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگدائوی چین ۱۰.۴ درصد کاهش یافت. قیمت هر تن سنگ آهن روز پنجشنبه به ۶۸.۴۹ دلار رسیده بود اما روز جمعه با ۱.۹ درصد رشد به ۷۱.۳۲ دلار افزایش یافت. هفته گذشته برای نخستین بار در شش هفته اخیر قیمت سنگ آهن ..
  ۱۳۹۳/۹/۸
 • سه عامل به افول دوباره قیمت ها منجر شده است
  »

  دیدگاه جدید تحلیلگران درباره افق بازار سنگ آهن

  دیدگاه جدید تحلیلگران درباره افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در هفته ای که گذشت برای پنجمین هفته پی در پی کاهش یافت و هر تن از این ماده خام با عیار ۶۲ درصد اندکی بالاتر از ۷۰ دلار معامله شد. هفته گذشته قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد بیش از ۶ درصد کاهش پیدا کرد و عامل این ضعف همچنان نگرانی درباره افول تقاضا در چین و رشد عرضه بوده است اما آیا ..
  ۱۳۹۳/۹/۱
 • پیش بینی نگران کننده سیتی گروپ از افق قیمت ها
  »

  کاهش دوباره قیمت سنگ آهن در بازارهای جهان

  کاهش دوباره قیمت سنگ آهن در بازارهای جهان
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان با ۰.۵ درصد کاهش به ۷۵ دلار رسیده است. این رقم پایین ترین میزان از ماه ژوئن ۲۰۰۹ است. بدین ترتیب در سال جاری میلادی تاکنون قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد ۴۴ درصد کاهش یافته و به باور تحلیلگران احتمال دارد روند کنونی ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۶
 • متوسط قیمت‌ها در چهار فصل سال ۲۰۱۵ چقدر خواهد بود؟
  »

  پیش بینی سیتی گروپ از قیمت سنگ آهن

  پیش بینی سیتی گروپ از قیمت سنگ آهن
  جهان سهم _ در حالیکه قیمت سنگ آهن در بندر کینگداو چین به ۷۵.۸۰ دلار رسیده است، بانک سبتی گروپ در گزارش جدید خود که امروز منتشر شد اعلام کرد قیمت سنگ آهن در سال آینده میلادی به شدت کاهش خواهد یافت. در این گزارش، افزایش عرضه جهانی این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد و کاهش تقاضا برای آن دلیل افول ..
  ۱۳۹۳/۸/۲۰
 • پیش بینی یو بی اس از قیمت ها در پایان سال ۲۰۱۴
  »

  دیدگاه گلدمن ساکس درباره قیمت سنگ آهن

  دیدگاه گلدمن ساکس درباره قیمت سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگداو چین با ۲ درصد کاهش به ۷۶.۴۶ دلار رسیده که پایین ترین میزان در بیش از ۵ سال اخیر است. دولت چین در آستانه تشکیل یک اجلاس بین المللی در پکن به برخی کارخانه های تولیدکننده فولاد این کشور دستور داده از تولید خود بکاهند تا از آلودگی هوا کاسته شود. این اقدام ..
  ۱۳۹۳/۸/۱۵
 • تولیدکنندگان بزرگ بر ظرفیت عرضه خود خواهند افزود
  »

  ضعف بازار سنگ آهن عمیق تر شده است؟

  ضعف بازار سنگ آهن عمیق تر شده است؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن بار دیگر به زیر ۸۰ دلار در هر تن کاهش یافته و این درحالیستکه شرکت ویل اس ای برزیل که یکی از بزرگ ترین شرکت های معدنی جهان است در حال سرمایه گذاری برای افزایش ظرفیت تولید است. افول دوباره قیمت سنگ آهن حاصل انتشار چند خبر منفی از اقتصاد چین و دو عامل دیگر است که در ادامه به ..
  ۱۳۹۳/۸/۱۲
<< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>