نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • پیش بنیی های چند بانک درباره افق بازار سنگ آهن
  »

  احتمال کاهش قیمت سنگ آهن به ۵۵ دلار

  احتمال کاهش قیمت سنگ آهن به ۵۵ دلار
  جهان سهم _ قیمت هر تن سنگ آهن در بندر کینگداوی چین با ۱.۹ درصد کاهش به ۸۰.۲۹ دلار رسیده است و این رقم پایین ترین میزان از ۱۰ اکتبر یا دو هفته پیش است. قیمت سنگ آهن در سال جاری میلادی تاکنون ۴۰ درصد کاهش یافته و شرایط بازار به شکلی است که تصور نمی شود رونقی در آن پدید آید. در ادامه به دیدگاه چند بانک بزرگ ..
  ۱۳۹۳/۸/۲
 • احتمال حمایت بازار از سوی چین بسیار کم است
  »

  کاهش قیمت سنگ آهن از سر گرفته شده است؟

  کاهش قیمت سنگ آهن از سر گرفته شده است؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن هفته گذشته به بالاترین حد طی حدود یک ماه اخیر رسیده بود اما با خروج خریداران از بازار، شاهد افول دوباره قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد هستیم. به نظر می رسد فرایند پر کردن انبارهای سنگ آهن در چین کند شده است. برخی کارخانه های تولیدکننده فولاد در این کشور پس از تعطیلات اخیر ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۷
 • شاخص های بنیادی از رشد قیمت ها حمایت نمی کند
  »

  رشد ۴ درصدی قیمت سنگ آهن و فولاد

  رشد ۴ درصدی قیمت سنگ آهن و فولاد
  جهان سهم _ قیمت فولاد و سنگ آهن در چین روز گذشته ۴ درصد افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران به این نتیجه رسیده اند که قیمت ها پس از افول شدید دو هفته اخیر، به کف رسیده و از این پس رشد خواهند کرد. البته رشد قیمت ها دلایل دیگری هم دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. انتشار خبر وضعیت تجاری چین در ماه گذشته میلادی ..
  ۱۳۹۳/۷/۲۲
 • قیمت هر تن سنگ آهن همچنان زیر ۸۰ دلار است
  »

  نگاه منفی تولیدکنندگان به بازار سنگ آهن

  نگاه منفی تولیدکنندگان به بازار سنگ آهن
  جهان سهم _ در حالی که قیمت هر تن سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد همچنان زیر ۸۰ دلار است، خبرهایی که در چند روز اخیر از وضعیت اقتصادی چین منتشر شده افقی تیره تر برای بازار این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد ترسیم کرده است. ضعف بخش مسکن و محدود شدن اعطاء اعتبارات به نهادهای متقاضی در این کشور سبب کاهش ..
  ۱۳۹۳/۷/۷
 • پیش بینی متوسط قیمت سنگ آهن در پنج سال آینده
  »

  قیمت سنگ آهن به کف خود نزدیک شده است؟

  قیمت سنگ آهن به کف خود نزدیک شده است؟
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن امروز برای نخستین بار از پنج سال اخیر به زیر ۸۰ دلار در هر تن رسیده است زیرا پیش بینی شده کاهش نرخ رشد اقتصاد چین از تقاضا برای این ماده خام بکاهد. قیمت هر تن سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد در بندر کینگداو چین با ۰.۵ درصد کاهش به ۷۹.۶۹ دلار رسیده است. طی هفت هفته اخیر قیمت سنگ آهن پیوسته ..
  ۱۳۹۳/۷/۱
 • بررسی تازه ترین دیدگاه ها درباره افق بازار سنگ آهن
  »

  نگاه مورگان استنلی به بازار سنگ آهن مثبت است

  نگاه مورگان استنلی به بازار سنگ آهن مثبت است
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن در سال جاری میلادی تاکنون حدود ۳۸ درصد کاهش یافته و به محدوده ۸۵ دلار در هر تن رسیده است زیرا همزمان با کاهش تقاضای چین، تولید افزایش یافته است. اما بانک مورگان استنلی در تازه ترین گزارش خود از وضعیت بازار سنگ آهن به نکاتی امیدبخش اشاره کرده که در ادامه به بیان آنها می پردازیم. در این ..
  ۱۳۹۳/۶/۲۴
 • روند کاهش قیمت سنگ آهن ادامه یافته است
  »

  پیش بینی متوسط قیمت امسال سنگ آهن

  پیش بینی متوسط قیمت امسال سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن امروز با ۰.۶ درصد کاهش به هر تن ۸۳.۵ دلار رسیده که پایین ترین میزان از سپتامبر سال ۲۰۰۹ است. واردات سنگ آهن چین در ماه گذشته میلادی نسبت به ماه ژوییه با ۹.۳ درصد کاهش به ۷۴.۸۸ میلیون تن رسیده است. در سال جاری میلادی تاکنون قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۸
 • رشد عرضه و کند شدن افزایش تقاضا ادامه خواهد یافت
  »

  پیش بینی های نگران کننده از قیمت سنگ آهن

  پیش بینی های نگران کننده از قیمت سنگ آهن
  جهان سهم _ قیمت سنگ آهن همچنان در محدوده ۸۷.۷۹ دلار یعنی پایین ترین میزان در ۵ سال اخیر در نوسان است و دیدگاه نهادهای تحلیلگر و کارشناسان درباره افق این بازار همچنان منفی است. در تازه ترین پیش بینی از وضعیت بازار سنگ آهن در سال سه سال آینده، تحیلگران اعلام کردند قیمت هر تن از این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد ..
  ۱۳۹۳/۶/۱۱
 • دولت چین تمایلی به اجرای سیاست های انبساطی ندارد
  »

  بررسی وضعیت بازار سنگ آهن در روزهای اخیر

  بررسی وضعیت بازار سنگ آهن در روزهای اخیر
  جهان سهم _ گروهی از تحلیلگرن معتقدند این احتمال وجود دارد که قیمت سنگ آهن به ۸۰ دلار در هر تن یعنی پایین ترین میزان از سال ۲۰۰۹ میلادی کاهش یابد زیرا افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان بزرگ این ماده خام در استرالیا و برزیل سبب شده بازار با مازاد عرضه نسبت به تقاضا مواجه شود. هفته پیش قیمت سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد ..
  ۱۳۹۳/۶/۴
 • اخبار اقتصادی چین سرمایه گذاران را نگران کرد
  »

  کاهش قیمت سنگ آهن از سرگرفته شد

  کاهش قیمت سنگ آهن از سرگرفته شد
  جهان سهم ـ قیمت سنگ آهن به پایین ترین میزان در هشت هفته گذشته کاهش یافته و هر تن از آن با عیار ۶۲ درصد با ۰.۹ درصد کاهش به ۹۳.۲ دلار رسیده است. این رقم پایین ترین میزان از ۲۰ ماه ژوئن است. انتشار اخبار منفی از اقتصاد چین که بزرگ ترین مصرف کننده سنگ آهن جهان است احتمال کاهش تقاضا برای آن را مطرح کرده ..
  ۱۳۹۳/۵/۲۲
 • احتمال رشد قیمت سنگ آهن چه میزان است؟
  »

  دیدگاه فایننشال تایمز درباره افق بازار سنگ آهن

  دیدگاه فایننشال تایمز درباره افق بازار سنگ آهن
  جهان سهم ـ سوال مهمی که درباره قیمت سنگ آهن مطرح است این است که چه میزان از تولید سنگ آهن با هزینه بالا در چین و دیگر عرضه کنندگان غیرستنی این ماده خام باید کاسته شود تا بازار به تعادل برسد؟ شرکت ریو تینتو پایان هفته گذشته اعلام کرد به دلیل کاهش قیمت سنگ آهن تاکنون ۸۵ میلیون تن از تولید این ماده خام در ..
  ۱۳۹۳/۵/۱۸
 • بررسی شرایط کنونی بازار ماده اصلی تولید فولاد
  »

  قیمت سنگ آهن باز هم افزایش خواهد یافت؟

  قیمت سنگ آهن باز هم افزایش خواهد یافت؟
  جهان سهم ـ روز گذشته ماه ژوییه در حالی پایان یافت که قیمت سنگ آهن در آن ماه بیشترین رشد ماهانه را در سال جاری میلادی داشت. علت رشد اخیر قیمت این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد این است که تصور می شود تقاضای چین برای آن افزایش می یابد و این عاملی برای جذب مازاد عرضه جهانی سنگ آهن است. اما ..
  ۱۳۹۳/۵/۱۰
 • کاهش قیمت سنگ آهن ادامه یافته است
  »

  پیش بینی جدید گلدمن ساکس درباره قیمت سنگ آهن

  پیش بینی جدید گلدمن ساکس درباره قیمت سنگ آهن
  جهان سهم ـ روند کاهش قیمت سنگ آهن که در روزهای اخیر مشاهده شده امروز هم تداوم یافت و اکنون قیمت هر تن از این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد به پایین ترین میزان در یک ماه اخیر رسیده است. بنا به اعلام بانک گلدمن ساکس تداوم عرصه سنگ آهن از سوی شرکت های بزرگ تولیدکننده آن در برزیل و استرالیا ..
  ۱۳۹۳/۵/۲
 • برخی آمار و ارقام درباره وضعیت بازار سنگ آهن
  »

  انتظار رشد شدید قیمت سنگ آهن منطقی است؟

  انتظار رشد شدید قیمت سنگ آهن منطقی است؟
  جهان سهم ـ‌ شرکت ریو تینتو دومین شرکت معدنی بزرگ جهان معتقد است قیمت سنگ آهن برای مدتی در سطوح کنونی باقی خواهد ماند و رشد تولید سبب حفظ سوددهی شرکت های بزرگ فعال در حوزه تولید این ماده خام خواهد شد. سام والش مدیرعامل شرکت ریوتینتو می گوید قیمت سنگ آهن سال پیش به شکلی مصنوعی بالا بود و ..
  ۱۳۹۳/۴/۲۶
 • مهمترین عامل رشد پایای قیمت سنگ آهن چیست؟
  »

  رشد ضعیف قیمت سنگ آهن در چین

  رشد ضعیف قیمت سنگ آهن در چین
  جهان سهم _ بازار سنگ آهن به رغم افزایش اخیر قیمت ها همچنان در وضعیت رکود قرار دارد و قیمت هر تن از این ماده خام مورد استفاده در تولید فولاد در سال جاری میلادی تاکنون ۳۰ درصد کاهش یافته است زیرا همزمان با کاهش تقاضا از سوی چین که بزرگ ترین مصرف کننده آن است، تولید شرکت های بزرگ نظیر ریوتینتو، فورتسکیو و ..
  ۱۳۹۳/۴/۱۳
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>