نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار بورس

  حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار بورس
  رئیس سازمان بورس گفت:بازار سرمایه فرصت های خوبی برای تامین مالی شرکتهای دانش بنیان فراهم کرده و دولت نیز می تواند با تخصیص بودجه در قالب ضمانت اتمام پروژه های علم محور،از آنها حمایت کند. شاپور محمدی در دیدار با سورنا ستاری، معاون رئیس جمهور با تاکید به نقش مهم شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: یکی از مهمترین کارویژه های ..
  ۱۳۹۵/۱۲/۱
 • »

  ضرورت ایجاد قراردادهای اختیار معامله در فولاد

  ضرورت ایجاد قراردادهای اختیار معامله در فولاد
  مدیرعامل بورس کالای ایران با تاکید بر ضرورت راه اندازی قراردادهای آتی و اختیار معامله در صنعت فولاد گفت: هدف قراردادهای آتی، پوشش ریسک نوسانات قیمت است. حامد سلطانی نژاد در هفتمین همایش فولاد گفت: به تازگی صندوق های کالایی در بورس کالا عملیاتی شده است. این در حالی است که از ابتدای راه اندازی بورس کالا تا سال ۲۰۱۶ میلادی ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
 • »

  بانک و بورس رقیب هم هستند؟

  بانک و بورس رقیب هم هستند؟
  یک مدیر بانکی با بیان اینکه بانک و بورس، رقیب یکدیگر نیستند، گفت: تنگنای نظام تامین مالی تنها در قالب یک ساختار یکپارچه بازار پول و سرمایه، قابل حل است. هادی اخلاقی در هشتمین کنفرانس توسعه نظام تأمین‌مالی و سرمایه‌گذاری در ایران با تاکید بر ضرورت توجه به شرکتهای دانش بنیان و ارائه ابزارهای نوین برای تامین مالی آن‌ها گفت: فرمایشات ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
 • »

  ادامه رخوت در بورس تهران

   ادامه رخوت در بورس تهران
  در آخرین روز معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل ۲۶ واحد رشد کرد و به رقم ۷۶ هزار و ۷۹۲ واحدی رسید و شاخص کل هم وزن نیز ۲ واحد رشد کرد و عدد ۱۵ هزار و ۴۸۴ واحدی را تجربه کرد. امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران پس از فراز و فرودهایی، در نهایت ۲۶ واحد افت کرد و قیمت ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
 • »

  سود بالای بانکی رقیب سهام و بازار سرمایه شد

  سود بالای بانکی رقیب سهام و بازار سرمایه شد
  رئیس سازمان بورس با بیان اینکه سود بالای بانکی، رقیب سهام و بازار سرمایه شده است، گفت: کمیته چهارجانبه بانک مرکزی، سازمان بورس، مجلس و دولت باید به شکل جدی مشکلات بانک را بررسی کند. شاپور محمدی با طرح این سوال که بانکی که زیان انباشته دارد، بر اساس چه منطق اقتصادی، سود علی الحساب بیست و چند درصدی ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
 • »

  ادامه زیان‌های میلیاردی سهامداران بانک‌ها

   ادامه زیان‌های میلیاردی سهامداران بانک‌ها
  در حالی که سهامداران خرد دو بانک ملت و تجارت بعد از ماه‌ها بلوکه شدن سرمایه شان با ضررهای میلیاردی مواجه شدند سهامداران بانک صادارت نیز منتظر شرایط مشابهی هستند، توقف بیش از ۶ ماه این نمادها به اصل نقدشوندگی در بورس تهران صدمات جدی وارد آورده و به جو بی اعتمادی در بازار سرمایه دامن زده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
 • »

  "وتجارت" بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشت

  در آخرین روز از معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته، نماد معاملاتی بانک تجارت که پس از حدود شش ماه بازگشایی شد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت و جو کلی بازار را منفی کرد. همزمان با بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۶۰ واحد سقوط کرد و به ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
 • »

  افشای اطلاعات بورسی به اوج رسید

  افشای اطلاعات بورسی به اوج رسید
  آمار بازدید از سامانه کدال در این ماه بیش از ۳ میلیون بازدید بوده که رشد ۲۰درصدی را نسبت به ماه قبل نشان می دهد و البته، حاکی از سرعت بالای افشای اطلاعات بورسی است. به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) روزهای شلوغی را در دی ماه تجربه کرد به طوری که در دو روز انتهایی این ماه به طور میانگین ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
 • »

  مقاومت شاخص کل در کانال ۷۷ هزار واحدی

  مقاومت شاخص کل در کانال ۷۷ هزار واحدی
  در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل به ۷۷ هزار و ۷۰۷ واحد رسید. در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل در کانال ۷۷ هزار واحدی باقی ماند، به نحوی که شاخص کل به ۷۷ هزار و ۷۰۷ واحد رسید. در این میان شاخص صنعت ۶۶ هزار و ۲۴۷ واحد، شاخص آزاد شناور ۸۸ هزار و ۵ واحد، شاخص بازار اول ۵۴ هزار و ۹۹۱ واحد و ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
 • »

  هراس سهامداران از بانکداران

  هراس سهامداران از بانکداران
  تپش قلب سهامداران به اوج رسیده؛پس از افت هزار واحدی شاخص،این هفته هم قرار است نماد دو بانک دیگر در بورس بازگشایی شود؛سهامداران از بانکداران بیمناک هستندو شاخص هم، التهاب فروریزش دوباره دارد. نماد بانکها بالاخره پس از کش و قوس های فراوان، هفته گذشته بازگشایی شد. گشایشی که خوب و بدهای بسیاری ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۸
 • »

  الزام ارسال اطلاعات شرکتها و فعالان اقتصادی به بورس

  الزام ارسال اطلاعات شرکتها و فعالان اقتصادی به بورس
  سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: همه شرکتها و نهادهای نظامی و خیریه ها، موظف به ارایه اطلاعات خود به سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه ای از همه شرکتها و نهادهای نظامی، خیریه ها، صندوق های بازنشستگی وابسته به دستگاههای اجرایی درخواست کرد تا ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
 • »

  روند مثبت بازار سرمایه در ماه‌های آتی

  روند مثبت بازار سرمایه در ماه‌های آتی
  مدیر امور اعضای کانون کارگزاران گفت: به رغم آنکه شاخص بورس اوراق بهادار از ۱۷ آذر امسال در قله ۸۱۳۴۲ واحد ایستاده، اما به نظر می‌رسد در چند ماه آینده، وضعیت بهبود یابد. به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، بهنام بهزادفر، مدیر امور اعضای کانون کارگزاران گفت: به رغم آنکه شاخص بورس اوراق بهادار از ۱۷ آذر ماه سال جاری که در قله ۸۱۳۴۲ ایستاد ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۴
 • »

  تاثیر کاهشی سهام خودرویی‌ها و پالایشی‌ها

   تاثیر کاهشی سهام خودرویی‌ها و پالایشی‌ها
  در سومین روز از معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران، اکثر نمادها شاهد روند کاهشی قیمت بودند، اما در گروه استخراج کانه‌های فلزی شرایط تا حدودی متفاوت بود و نمادها در این گروه توانستند شرایط نسبتاً بهتری را تجربه کنند. امروز دوشنبه دماسنج بازار سرمایه ۲۲۳ واحد افت کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۶۰۹ واحدی رسید. همچنین ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
 • »

  الزام صندوق‎‌ها به سرمایه‌گذاری حداقل ۵ درصدی در سهام

  الزام صندوق‎‌ها به سرمایه‌گذاری حداقل ۵ درصدی در سهام
  معاون سازمان بورس و اوراق بهادار از الزام صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری حداقل ۵ درصدی در سهام خبر داد. بنا به اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار، علی سعیدی گفت: از تاریخ مصوبه جدید سازمان بورس، مجوز تاسیس، تمدید یا افزایش سقف برای صندوق با ساختار "تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت" صادر نخواهد شد و تبدیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
 • »

  ادامه شرایط رکود در بورس تهران

   ادامه شرایط رکود در بورس تهران
  بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته شرایط رکود را سپری کرد، این بازار حجم معاملات چشمگیری را شاهد نبود و تنها جو روانی، تلاطم های را در آن ایجاد کرده است. شاخص کل در این شرایط نسبت به ۵ روز کاری گذشته ۷۰۱ واحد افت نشان می‌دهد. بورس تهران در این روزها شرایط رکودی را تجربه می‌کند این شرایط می‌تواند ناشی از فضای ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
<< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>