نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  در آخرین روز کاری هفته در بورس تهران چه گذشت؟

  در آخرین روز کاری هفته در بورس تهران چه گذشت؟
  سهامداران در داد و ستدهای آخرین روز کاری هفته بیش از یک میلیارد و ۶۵۶ میلیون برگه سهم را دست به دست کردند. به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، در نتیجه داد و ستدهای روز چهارشنبه سهامداران بیش از یک میلیارد و ۶۵۶ میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد ..
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۹
 • »

  رشد شاخص بورس پس از استراحتی دو روزه

  رشد شاخص بورس پس از استراحتی دو روزه
  داد و ستدهای روز دوشنبه بورس تهران پس از دو روز افت، شاهد رشد شاخص کل بود. در معاملات روز دوشنبه ۱۶ اسفند ماه ۹۵، شاخص کل بورس ۲۲ واحد رشد کرد و به رقم ۷۶هزار و ۷۸۹ واحد رسید؛ امروز سهامداران بیش از ۹۲۲ میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش ۲ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال در ۴۲ هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
 • »

  شرایط کاهشی بورس علی رغم رشد در حجم معاملات

   شرایط کاهشی بورس علی رغم رشد در حجم معاملات
  در اولین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاخص کل ۳۴۰ واحد افت کرد و شاخص کل هم‌وزن نیز افت ۱۰۳ واحدی را تجربه کرد. اکثریت نمادها امروز افت در قیمت پایانی را شاهد بودند.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
 • »

  کاهش ۱۵۰۰ میلیاردی ارزش بازار و رکود بورس تهران

   کاهش ۱۵۰۰ میلیاردی ارزش بازار و رکود بورس تهران
  درحالی که به روزهای پایانی سال ۱۳۹۵ نزدیک می شویم رکود بازار سهام را در برگرفته و حتی ارزش بازار در ۵ روز گذشته نزدیک به دو هزار میلیارد تومان کاهش یافته است. شاخص بورس اوراق بهادار تهران که در چهارم اسفند سال جاری در تراز ۷۷ هزار و ۸۴۷ واحدی قرار داشت در ۵ روز کاری گذشته ۳۷۲ واحد کاهش یافت و به رقم ۷۷ هزار و ۴۷۵ واحدی رسید.
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
 • »

  فرمول جدید سازمان بورس برای سنگ آهن

  فرمول جدید سازمان بورس برای سنگ آهن
  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تلاش نهاد نظارتی بازار سرمایه برای رفع ابهام از وضعیت کسب و کار صنعت سنگ آهن به عنوان یکی از صنایع مهم و استراتژیک بورس کشور خبر داد. شاپور محمدی در جمع خبرنگاران درباره آزادسازی قیمت سنگ آهن گفت:با توجه به مشکلات موجود در قیمت گذاری سنگ آهن و نارضایتی فعالان این عرصه و سهامداران ..
  ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
 • »

  اولین نماد بورسی به زودی در تابلوی الف فرابورس

  اولین نماد بورسی به زودی در تابلوی الف فرابورس
  مدیرعامل فرابورس اعلام کرد: شرکت بورس کالای ایران به عنوان نخستین نماد بورسی به زودی در تابلوی "الف" فرابورس ایران پذیرش می شود. امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس با اشاره به سه بازار موجود در بازار پایه فرابورس گفت: بازار پایه فرابورس شامل سه قسمت الف، ب و ج می شود و تفاوت این سه بازار پایه در شفافیت و نقدشوندگی شرکت هاست
  ۱۳۹۵/۱۲/۸
 • »

  "انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه" آری یا خیر؟

  در هفته گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه از انتشار ۸۵۰۰ میلیارد تومان اوراق خزانه خبر داد ولی رییس سازمان بورس در واکنش به این خبر اعلام کرد که اولویتش بازار سهام است و این اوراق، دربازار سرمایه‌ پذیرش نخواهد شد. هفته گذشته در دومین همایش سالانه نظام فنی و اجرایی کشور، محمدباقر نوبخت - رییس سازمان برنامه و بودجه- اعلام کرد که ..
  ۱۳۹۵/۱۲/۶
 • »

  حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار بورس

  حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستور کار بورس
  رئیس سازمان بورس گفت:بازار سرمایه فرصت های خوبی برای تامین مالی شرکتهای دانش بنیان فراهم کرده و دولت نیز می تواند با تخصیص بودجه در قالب ضمانت اتمام پروژه های علم محور،از آنها حمایت کند. شاپور محمدی در دیدار با سورنا ستاری، معاون رئیس جمهور با تاکید به نقش مهم شرکت های دانش بنیان عنوان کرد: یکی از مهمترین کارویژه های ..
  ۱۳۹۵/۱۲/۱
 • »

  ضرورت ایجاد قراردادهای اختیار معامله در فولاد

  ضرورت ایجاد قراردادهای اختیار معامله در فولاد
  مدیرعامل بورس کالای ایران با تاکید بر ضرورت راه اندازی قراردادهای آتی و اختیار معامله در صنعت فولاد گفت: هدف قراردادهای آتی، پوشش ریسک نوسانات قیمت است. حامد سلطانی نژاد در هفتمین همایش فولاد گفت: به تازگی صندوق های کالایی در بورس کالا عملیاتی شده است. این در حالی است که از ابتدای راه اندازی بورس کالا تا سال ۲۰۱۶ میلادی ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
 • »

  بانک و بورس رقیب هم هستند؟

  بانک و بورس رقیب هم هستند؟
  یک مدیر بانکی با بیان اینکه بانک و بورس، رقیب یکدیگر نیستند، گفت: تنگنای نظام تامین مالی تنها در قالب یک ساختار یکپارچه بازار پول و سرمایه، قابل حل است. هادی اخلاقی در هشتمین کنفرانس توسعه نظام تأمین‌مالی و سرمایه‌گذاری در ایران با تاکید بر ضرورت توجه به شرکتهای دانش بنیان و ارائه ابزارهای نوین برای تامین مالی آن‌ها گفت: فرمایشات ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
 • »

  ادامه رخوت در بورس تهران

   ادامه رخوت در بورس تهران
  در آخرین روز معاملات این هفته بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل ۲۶ واحد رشد کرد و به رقم ۷۶ هزار و ۷۹۲ واحدی رسید و شاخص کل هم وزن نیز ۲ واحد رشد کرد و عدد ۱۵ هزار و ۴۸۴ واحدی را تجربه کرد. امروز چهارشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران پس از فراز و فرودهایی، در نهایت ۲۶ واحد افت کرد و قیمت ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
 • »

  سود بالای بانکی رقیب سهام و بازار سرمایه شد

  سود بالای بانکی رقیب سهام و بازار سرمایه شد
  رئیس سازمان بورس با بیان اینکه سود بالای بانکی، رقیب سهام و بازار سرمایه شده است، گفت: کمیته چهارجانبه بانک مرکزی، سازمان بورس، مجلس و دولت باید به شکل جدی مشکلات بانک را بررسی کند. شاپور محمدی با طرح این سوال که بانکی که زیان انباشته دارد، بر اساس چه منطق اقتصادی، سود علی الحساب بیست و چند درصدی ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
 • »

  ادامه زیان‌های میلیاردی سهامداران بانک‌ها

   ادامه زیان‌های میلیاردی سهامداران بانک‌ها
  در حالی که سهامداران خرد دو بانک ملت و تجارت بعد از ماه‌ها بلوکه شدن سرمایه شان با ضررهای میلیاردی مواجه شدند سهامداران بانک صادارت نیز منتظر شرایط مشابهی هستند، توقف بیش از ۶ ماه این نمادها به اصل نقدشوندگی در بورس تهران صدمات جدی وارد آورده و به جو بی اعتمادی در بازار سرمایه دامن زده است.
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
 • »

  "وتجارت" بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس گذاشت

  در آخرین روز از معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته، نماد معاملاتی بانک تجارت که پس از حدود شش ماه بازگشایی شد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت و جو کلی بازار را منفی کرد. همزمان با بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۶۰ واحد سقوط کرد و به ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
 • »

  افشای اطلاعات بورسی به اوج رسید

  افشای اطلاعات بورسی به اوج رسید
  آمار بازدید از سامانه کدال در این ماه بیش از ۳ میلیون بازدید بوده که رشد ۲۰درصدی را نسبت به ماه قبل نشان می دهد و البته، حاکی از سرعت بالای افشای اطلاعات بورسی است. به گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران (کدال) روزهای شلوغی را در دی ماه تجربه کرد به طوری که در دو روز انتهایی این ماه به طور میانگین ..
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
<< 4 5 6 7 8 9 10 11 12 >>