نظرسنجی
روند کاهش شاخص بورس تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • »

  دیدگاه چهار بانک سرمایه‌گذاری درباره بازار نیکل

  دیدگاه چهار بانک سرمایه‌گذاری درباره بازار نیکل
  جهان‌سهم_ امروز قیمت نیکل در بازار افزایش یافته است. انتشار گزارش مثبت صندوق بین‌المللی پول درباره چشم انداز اقتصاد جهان در سال جاری میلادی زمینه افزایش قیمت نیکل را فراهم کرده است. قیمت هر تن نیکل در ابتدای معاملات امروز به ۱۴۷۹۰ دلار رسید البته اندکی بعد تااندازه‌ای کاهش یافت.
  ۱۳۹۲/۱۱/۲
 • بررسی تاثیر توافق هسته ای ایران و غرب بر بازار جهانی نفت
  »

  آیا روند کاهش قیمت نفت ادامه می‌یابد؟

  آیا روند کاهش قیمت نفت ادامه می‌یابد؟
  جهان‌سهم_ در روزهای اخیر قیمت نفت خام در بازارهای جهان روند نزولی طی کرده است طوری که قیمت نفت برنت به زیر ۱۰۷ دلار و قیمت نفت اوپک به حدود ۱۰۴ دلار رسیده است. قیمت نفت آمریکا نیز رشدی نداشته است. اما آیا روند افول قیمت نفت ..
  ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
 • آیا رونق به بازار جهانی فلز زرد باز خواهد گشت؟
  »

  پیش‌بینی متوسط قیمت طلا در سال ۲۰۱۴

  پیش‌بینی متوسط قیمت طلا در سال ۲۰۱۴
  جهان‌سهم_ قیمت طلا طی دو هفته اخیر کاهشی قابل‌ملاحظه داشته است و سال ۲۰۱۳ را با کاهشی در حدود ۲۷ درصد به پایان می‌برد. سقوط قیمت طلا در سال جاری میلادی طی سه دهه اخیر بی سابقه بوده است و بسیاری از تحلیلگران و ..
  ۱۳۹۲/۱۰/۴
 • قیمت مس، طلا، سویا، سنگ آهن و نفت در سال ۲۰۱۴
  »

  گزارش گلدمن ساکس درباره افق بازار برخی موادخام

  گزارش گلدمن ساکس درباره افق بازار برخی موادخام
  جهان‌سهم_ در آستانه آغاز سال جدید میلادی نهادهای تحلیلگر از جمله بانک‌های سرمایه‌گذاری به پیش‌بینی وضعیت بازارها در سال آینده می‌پردازند. بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس در گزارش جدید خود به پیش‌بینی وضعیت بازار مس، ..
  ۱۳۹۲/۸/۳۰
 • گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول منتشر شد
  »

  اقتصاد جهان همچنان به حمایت نیازمند است؟

  اقتصاد جهان همچنان به حمایت نیازمند است؟
  جهان‌سهم_ صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود پیش‌بینی رشد اقتصاد جهان در سال جاری و سال آینده میلادی را کاهش داده است و عامل این کاهش را خروج سرمایه‌ها از اقتصادهای نوظهور دانسته که به ضعف این اقتصادها منجر خواهد شد. در این گزارش آمده است، امسال و سال آینده اقتصاد جهان ..
  ۱۳۹۲/۷/۱۷
 • بازارهای ارز در آستانه نوسان‌هایی شدیدتر قرار گرفته‌اند
  »

  شروع دور جدید جنگ ارزی بانک‌های مرکزی

  شروع دور جدید جنگ ارزی بانک‌های مرکزی
  جهان‌سهم_ تصمیم تعجب آور بانک مرکزی آمریکا یعنی به تعویق انداختن برنامه محدود کردن سیاست‌های انبساطی، بار دیگر موضوع جنگ ارزی بین بانک‌های مرکزی بزرگ را مطرح کرده است. کارشناسان با توجه به گزارش‌های مثبت اخیر از وضعیت اقتصاد آمریکا انتظار داشتند در نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا ..
  ۱۳۹۲/۶/۲۸
 • گزارش جدید بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس منتشر شد
  »

  پیش‌بینی وضعیت بازار مواد خام در ۱۲ ماه آینده

  پیش‌بینی وضعیت بازار مواد خام در ۱۲ ماه آینده
  جهان‌سهم_ در روزهای اخیر متعاقب انتشار اخبار مثبت از اقتصاد چین و کاهش احتمال بروز تنش نظامی در منطقه خاورمیانه قیمت فلزات اساسی رشد کرده اما قیمت نفت و طلا کاهش یافته است. قیمت انواع مواد خام طی هفته‌های اخیر در مسیر مشخصی حرکت نکرده است زیرا عواملی که بر بازار این مواد تاثر داشته‌اند ..
  ۱۳۹۲/۶/۲۱
 • گزارش جدید شورای جهانی طلا منتشر شد
  »

  تقاضای فیزیکی برای طلا افزایش یافته است

  تقاضای فیزیکی برای طلا افزایش یافته است
  جهان‌سهم_ شورای جهانی طلا در گزارش جدید فصلی خود وضعیت تقاضا برای طلا در جهان طی سه ماهه دوم سال جاری میلادی را تشریح کرده است. در این گزارش آمده است، در سه ماهه دوم امسال نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۲ تقاضای فیزیکی برای طلا رشدی ۵۳ درصدی داشته است و عامل اصلی این افزایش خریدهای فرصت طلبانه ..
  ۱۳۹۲/۵/۲۵
 • تقاضای جهانی برای نفت اوپک کاهش خواهد یافت
  »

  رشد تقاضا برای نفت خام کند خواهد شد

  رشد تقاضا برای نفت خام کند خواهد شد
  جهان‌سهم_ آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود از وضعیت بازار نفت جهان، پیش‌بینی خود از رشد تقاضای جهان برای نفت در سال ۲۰۱۴ را کاهش داد. کاهش نرخ رشد اقتصاد چین، رشد اندک اقتصاد ایالات متحده و ضعف عمیق اقتصاد منطقه یورو عواملی هستند که باعث کاهش پیش‌بینی رشد تقاضای نفت شده‌اند. در گزارش این نهاد ..
  ۱۳۹۲/۵/۱۹
 • در صورت سقوط نرخ رشد اقتصاد چین به زیر ۶ درصد
  »

  بر سر بازار فلزات اساسی چه خواهد آمد؟

  بر سر بازار فلزات اساسی چه خواهد آمد؟
  جهان‌سهم_ در هفته‌های اخیر انتشار گزارش‌های نگران کننده درباره اقتصاد چین ادامه یافته و کارشناسان تلاش کرده‌اند تاثیر این روند بر بازارهای مختلف را پیش‌بینی کنند. بانک سوسیته جنرال در گزارشی به توصیف بدترین سناریو یعنی سقوط نرخ رشد اقتصاد چین به زیر 6 درصد پرداخته و پیش‌بینی هایی درباره بازار فلزات اساسی، نفت، طلا و دلار در صورت تحقق این سناریو ..
  ۱۳۹۲/۵/۴
 • »

  رشد نسبت ذخیره به مصرف غلات

  رشد نسبت ذخیره به مصرف غلات
  جهان‌سهم_ بنا به اعلام فائو، تولید غلات جهان در سال زراعی ۲۰۱۴-۲۰۱۳ با ۷ درصد رشد به ۲.۵ میلیارد تن خواهد رسید و در صورت تحقق این پیش‌بینی، ذخیره غلات در پایان فصل زراعی سال آینده میلادی با ۱۱ درصد افزایش به ۵۶۸ میلیون تن می‌رسد که بالاترین میزان طی دوازده سال اخیر است. بخشی بزرگ از این رشد حاصل افزایش ذخیره ذرت است.
  ۱۳۹۲/۵/۱
 • تقاضا برای فلزات صنعتی کاهش خواهد یافت
  »

  سه عامل محدودکننده رشد قیمت مواد خام

  سه عامل محدودکننده رشد قیمت مواد خام
  جهان‌سهم_ قیمت بسیاری از مواد خام از جمله طلا، مس و غلات طی سال جاری به شدت کاهش یافته است و تعدادی از بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری اخیرا پیش‌بینی خود از متوسط قیمت این مواد خام در سال ۲۰۱۳ را کاهش داده‌اند. در حال حاضر برخی تحلیل‌گران معتقدند همین کاهش قیمت‌ها..
  ۱۳۹۲/۴/۱۷
 • »

  کاهش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی

  کاهش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی
  جهان‌سهم_ بنا به گزارش آنکتاد، در سال ۲۰۱۲ سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در جهان با ۱۸ درصد کاهش به ۱۳۵۰ میلیارد دلار رسیده است. کاهش نرخ رشد اقتصاد جهان و بروز ناآرامی‌ها در برخی کشورهای توسعه یافته سبب رفتار احتیاط آمیز سرمایه‌گذاران شده است.
  ۱۳۹۲/۴/۷
 • کاهش پیش‌بینی رشد اقتصاد جهان در سال جاری
  »

  افق میان مدت بازار مواد خام چگونه خواهد بود؟

  افق میان مدت بازار مواد خام چگونه خواهد بود؟
  جهان‌سهم_ بانک اچ‌اس‌بی‌سی در گزارش جدید خود از افق وضعیت اقتصاد جهان، با اشاره به تغییرات آتی در سیاست‌های انبساطی بانک مرکزی آمریکا و نیز کاهش نرخ رشد اقتصادهای نوظهور بویژه چین، پیش‌بینی رشد اقتصاد جهان را کاهش داده است. در گزارش این نهاد مالی آمده است، در گذشته رشد بالای اقتصادهای نوظهور این امید را ..
  ۱۳۹۲/۴/۷
 • اقتصاد جهان همچنان به سیاست‌های حمایتی نیازمند است
  »

  آغاز دوران جدید ضعف بخش تولید کارخانه‌ای

  آغاز دوران جدید ضعف بخش تولید کارخانه‌ای
  جهان‌سهم_ در ماه می تولید کارخانه‌ای در آمریکا، چین و منطقه یورو وضعیت مطلوبی نداشته و عامل اصلی این امر کاهش تقاضای داخلی و خارجی برای انواع محصولات کارخانه‌ای بوده است. تحلیلگران معتقدند وضعیت اخیر بخش تولید کارخانه‌ای جهان نشان می‌دهد اقتصاد جهان همچنان به برنامه‌های حمایت بانک‌های مرکزی احتیاج دارد اما این سیاست‌ها تبعات خاص خود را در پی دارند.
  ۱۳۹۲/۳/۱۴
<< 4 5 6 7 8 9 >>