نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • هشدار جدی سازمان توسعه و همکاری اقتصاد
  »

  بدهی های دولتی چالش بزرگ آینده است

  بدهی های دولتی چالش بزرگ آینده است
  جهان سهم _ سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارش جدید خود هشدار داده افزایش بدهی های دولتی در اقتصادهای توسعه یافته یک چالش بزرگ برای بودجه این کشورهاست و افزایش نرخ های بهره بر شدت این چالش می افزاید. از زمان بحران مالی سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ نرخ های پایین بهره به حفظ شدن میزان بالای بدهی های دولتی ..
  ۱۳۹۶/۱۲/۳
 • افزایش قیمت بیت کوین ادامه پیدا خواهد کرد؟
  »

  دیدگاه کارشناسان درباره علل رونق بازار بیت کوین

  دیدگاه کارشناسان درباره علل رونق بازار بیت کوین
  جهان سهم _ رشد شدید قیمت بیت کوین سبب تعجب کارشناسان شده و سرمایه گذاران هیجان زده با مشاهده این روند افزایشی تلاش می کنند دلایل آن را درک کرده و وارد بازار این ارز دیجیتال شوند. یکی از کارشناسان ارشد بانک کردیت اگریکول معتقد است، یک دلیل بنیادی برای رشد شدید قیمت ها در هفته های اخیر وجود دارد و احتمالا تا پایان ..
  ۱۳۹۶/۹/۲۰
 • گزارش جدید صندوق بین المللی پول منتشر شد
  »

  شرایط کلی اقتصاد جهان بهتر خواهد شد؟

  شرایط کلی اقتصاد جهان بهتر خواهد شد؟
  جهان سهم _ در هفته های اخیر عوامل مختلف سبب شده شاخص های مالی در بازارهای بزرگ از رشد بازبمانند. هراس درباره تنش های ژئوپولیتیک در شبه جزیره کره، مشخص نبودن برنامه های تجاری و اقتصادی دولت جدید آمریکا، کاهش قیمت مواد خام و .. برخی از عوامل این وضعیت هستند. اما صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود با ..
  ۱۳۹۶/۱/۳۰
 • برنامه های ترامپ در مرکز توجه سرمایه گذاران قرار دارد
  »

  بررسی تحولات این هفته در بازارهای جهان

  بررسی تحولات این هفته در بازارهای جهان
  جهان سهم _ در هفته های اخیر یعنی از زمان اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شاخص های مالی در بازارهای بزرگ رشدی قابل ملاحظه داشته اند و قیمت برخی مواد خام افزایش یافته است. این هفته در آستانه ادای سوگند او و آغاز فعالیت دولت جدید آمریکا، انتظار می رود نوسان ها در بازارهای مختلف بویژه ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
 • بزرگ ترین ریسک برای رونق اقتصاد و بورس چیست؟
  »

  سرمایه گذاران مراقب تحولات منفی باشند

  سرمایه گذاران مراقب تحولات منفی باشند
  جهان سهم ـ در هفته های اخیر شاخص های مالی در بورس های بزرگ جهان بویژه آمریکا رشدی قابل ملاحظه داشته اند. این رونق حاصل پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیش بینی کاهش مقررات دست و پاگیر، کاهش مالیات اشخاص و شرکت ها و اجرای برنامه های انبساطی مالی از سوی دولت جدید آمریکا ..
  ۱۳۹۵/۱۰/۵
 • افق تحولات در بازارهای مالی چگوه خواهد بود؟
  »

  بیم و امید سرمایه گذاران در باره آینده

  بیم و امید سرمایه گذاران در باره آینده
  جهان سهم ـ در هفته پیش رو تا روز پنجشنبه گزارش های زیادی از اقتصادهای بزرگ جهان منتشر نخواهد شد و به همین دلیل تحلیلگران معتقدند تا آن روز، سرمایه گذاران عموما تحت تاثیر تحولاتی قرار خواهند داشت که هفته پیش در صحنه اقتصاد جهان رخ داد. در ادامه به بررسی وضعیت بازارهای در هفته جاری و نیز عواملی که در ماه های ..
  ۱۳۹۵/۹/۲۸
 • تمرکز بر گزارش های اقتصادی بیشتر خواهد شد
  »

  بررسی عوامل موثر بر بازارها در هفته پیش رو

  بررسی عوامل موثر بر بازارها در هفته پیش رو
  جهان سهم ـ هفته گذشته سرمایه گذاران شاهد اصلاح رو به پایین شاخص ها در برخی بازارهای بزرگ مالی بودند البته پس از سه هفته رشد چشمگیر، افول شاخص ها چندان غیرطبیعی نبود. هفته پیش همچنین قیمت برخی مواد خام کاهش یافت و قیمت برخی دیگر رشد کرد. تحلیلگران برای هفته پیش رو پیش بینی هایی مطرح کرده اند که ..
  ۱۳۹۵/۹/۱۴
 • بررسی علل رونق چشمگیر بازارهای مالی و مواد خام
  »

  آیا ترامپ برای اقتصاد آمریکا و جهان مفید است؟

  آیا ترامپ برای اقتصاد آمریکا و جهان مفید است؟
  جهان سهم _ در هفته های اخیر سرمایه گذاران در بازارهای مالی و مواد خام درباره تاثیر منفی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر اقتصاد این کشور و جهان به شدت نگران بودند و به همین دلیل در آستانه برگزاری این انتخابات شاهد افول شاخص های مالی و قیمت مواد خام یودیم. روز گذشته با اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات، شاخص های ..
  ۱۳۹۵/۸/۲۰
 • اگر ترامپ پیروز شود چه بر سر بازارها خواهد آمد؟
  »

  تشدید تاثیر منفی انتخابات آمریکا بر بازارها

  تشدید تاثیر منفی انتخابات آمریکا بر بازارها
  جهان سهم _ در روزهای اخیر شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ جهان کاهش یافته اند و این کاهش تحت تاثیر عوامل مختلف رخ داده است. به نظر می رسد سرمایه گذاران منتظر هستند تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار شود و پس از آن در باره نحوه فعالیت خود در بازارهای مختلف تصمیم گیری کنند. در هفته جاری گزارش های ..
  ۱۳۹۵/۸/۱۳
 • بررسی سه رویداد موثر بر رفتار سرمایه گذاران
  »

  این هفته بازارها از چه عواملی تاثیر می پذیرند؟

  این هفته بازارها از چه عواملی تاثیر می پذیرند؟
  جهان سهم _ هفته قبل عملکرد بازارهای مالی چندان مثبت نبود و قیمت ها در بازار فلزات اساسی و طلا کاهش یافت. این روزها با توجه به تحولاتی که در صحنه اقتصاد جهان رخ داده و رویدادهای اقتصادی و سیاسی پیش رو، سرمایه گذاران مجبود هستند با احتیاط بیشتری رفتار کنند. در ادامه به برخی عوامل اصلی که بر بازارهای مختلف تاثیر ..
  ۱۳۹۵/۷/۲۵
 • بانک مرکزی در کدام مسیر حرکت خواهد کرد؟
  »

  تاثیر خبرهای مثبت اقتصاد آمریکا بر بازارها

  تاثیر خبرهای مثبت اقتصاد آمریکا بر بازارها
  جهان سهم _ در هفته جاری گزارش های منتشر شده از اقتصاد آمریکا عموما مثبت بوده و شاهد رشد شاخص های مالی در این کشور هستیم. سوال مهمی که مطرح شده این است که خبرهای مثبت اخیر چه معنایی برای افق اقتصاد آمریکا و جهت حرکت بانک مرکزی این کشور دارد و آیا بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور تاثیر خواهد ..
  ۱۳۹۵/۷/۸
 • سه رویداد توجه رفتار سرمایه گذاران را به خود معطوف می کند
  »

  نگاهی به تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو

  نگاهی به تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو
  جهان سهم _ کمی بیش از یک ماه دیگر، انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار می شود و ابتدای هفته جاری یعنی روز دوشنبه نخستین مناظره دو نامزد انتخابات یعنی هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ انجام خواهد شد. انتخابات ریاست جمهوری یک ریسک بزرگ برای اقتصاد آمریکا محسوب می شود و نزدیک بودن زمان انتخابات سبب خواهد ..
  ۱۳۹۵/۷/۳
 • واکنش سرمایه گذاران به اقدام بانک مرکزی چه باید باشد؟
  »

  آغاز هفته ای پررویداد برای بازارهای مختلف

  آغاز هفته ای پررویداد برای بازارهای مختلف
  جهان سهم _ هفته پیش شرایط در بازارهای مالی چندان رضایت بخش نبود زیرا درحالیکه سرمایه گذاران منتظر برگزاری نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری بودند سرنخی از نتیجه این نشست وجود نداشت. ابتدای هفته یکی از اعضاء کمیته یاد شده بر احتیاط در بالا بردن نرخ های بهره تاکید کرد و این در حالیستکه ..
  ۱۳۹۵/۶/۲۸
 • پیش بینی رفتار سرمایه گذاران در بازارهای مالی
  »

  این هفته چه عواملی بر بازارها تاثیر دارند؟

  این هفته چه عواملی بر بازارها تاثیر دارند؟
  جهان سهم _ هفته گذشته برخی گزارش های منفی از اقتصاد آمریکا منتشر شد و به همین دلیل تا روز جمعه سرمایه گذاران معتقد بودند برنامه افزایش نرخ های بهره در این کشور به پایان سال موکول شده است اما سخنرانی یکی از اعضاء کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی سبب شد احتمال افزایش نرخ های بهره در نشست هفته آینده این ..
  ۱۳۹۵/۶/۲۲
 • چه ریسک هایی رونق اقتصاد جهان را تهدید می کنند؟
  »

  دیدگاه سوسیته جنرال درباره افق اقتصاد جهان

  دیدگاه سوسیته جنرال درباره افق اقتصاد جهان
  جهان سهم _ در هفته های اخیر سرمایه‌گذاران در بازارهای مختلف بویژه بازارهای مالی تحت تاثیر چند عامل تصمیم‌گیری کرده اند اما همواره نگرانی هایی درباره افق اقتصاد جهان داشته اند. ریسک هایی که در حال حاضر رونق اقتصاد جهان را تهدید می کنند می توانند به بروز رکود در برخی اقتصادها منجر شود. تحلیلگران بانک فرانسوی سوسیته ..
  ۱۳۹۵/۶/۱۷
1 2 3 4 5 6 >>