نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • بخشی از کاهش شاخص های مالی جبران شده است
  »

  هشدار سیتی گروپ درباره افق اقتصاد جهان

  هشدار سیتی گروپ درباره افق اقتصاد جهان
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در بازارهای بزرگ رشد کرده اند و این امر حاصل سخنان روز گذشته ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپاست. وی در پایان نشست شورای سیاستگذاری این نهاد، در جمع خبرنگاران گفت، وضعیت اقتصاد جهان نسبت به چند هفته پیش تغییر کرده و لازم است تدابیر جدید حمایتی اتخاذ شود. این سخنان ..
  ۱۳۹۴/۱۱/۲
 • سرمایه گذاران از هر زمان دیگر نگران تر هستند
  »

  شرایط بازارهای مالی بحرانی تر می شود؟

  شرایط بازارهای مالی بحرانی تر می شود؟
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ جهان کاهش یافته است. روز گذشته در آمریکا شاخص های مالی رشد کردند و تصور می شد روند چند روز افول به پایان رسیده است اما چنین نبود. گزارش جدید وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار این کشور در هفته گذشته که دیروز منتشر شد مثبت بود و نشان داد تعداد ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۲۵
 • سه ریسک بزرگ در برابر سرمایه گذاران قرار دارد
  »

  این هفته عملکرد بازارهای مالی چگونه است؟

  این هفته عملکرد بازارهای مالی چگونه است؟
  جهان سهم _ در نخستین هفته سال جدید میلادی، شاهد رفتار وحشت زده سرمایه گذاران در بازارهای مالی اکثر اقتصادهای بزرگ جهان بودیم. دو شاخص متوسط صنعتی داوجونز و استاندارد اند پورز در بازار آمریکا، بدترین هفته اول سال را در تاریخ حود پشت سر گذاشتند و در بورس چین، هراس سرمایه گذاران از ضعف اقتصاد این کشور سبب ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
 • امسال سرمایه گذاران توقع شان را بالا ببرند؟
  »

  افق بازارهای مالی در سال جدید میلادی

  افق بازارهای مالی در سال جدید میلادی
  جهان سهم _ در هفته های اخیر، نوسان شاخص ها در بازارهای مالی بیشتر شده و برای سال جدید میلادی مدیران صندوق های سرمایه گذاری، تحلیلگران و دیگر پیش بینی کنندگان به سرمایه گذاران توصیه کرده اند با احتیاط بیشتری رفتار کنند زیرا به احتمال زیاد شرایط بازارهای مالی بهتر از سال گذشته نخواهد بود و حتی این احتمال وجود ..
  ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
 • بررسی تاثیر افزایش نرخ های بهره در آمریکا بر بازارها
  »

  سرمایه گذاران همچنان نگران آینده هستند؟

  سرمایه گذاران همچنان نگران آینده هستند؟
  جهان سهم _ در نهایت پس از ماه ها انتظار، کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا در نشست روز گذشته خود نرخ های بهره را ۰.۲۵ درصد بالا برد. این اقدام، غیرمنتظره نبود و به همین دلیل پس از اعلام آن، نه ارزش دلار خیلی رشد کرد و نه قیمت مواد خام کاهش یافت. در ادامه به تاثیر اقدام بانک مرکزی آمریکا بر بازارها در آینده اشاره می کنیم.
  ۱۳۹۴/۹/۲۶
 • افزایش ریسک پذیری سرمایه گذاران ادامه می یابد؟
  »

  بررسی تاثیر گزارش وزارت کار آمریکا بر بازارها

  بررسی تاثیر گزارش وزارت کار آمریکا بر بازارها
  جهان سهم _ گزارش جدید وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار این کشور در ماه گذشته میلادی نشان داد ماه پیش در بخش غیرکشاورزی این کشور، ۲۱۱ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. این رقم نسبت به پیش بینی اقتصاددان ها در نظرسنجی خبرگزاری رویترز بالاتر بود و اکنون بانک مرکزی برای محدود کردن سیاست های انبساطی ..
  ۱۳۹۴/۹/۱۳
 • افق تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو
  »

  سرمایه گذاران به کدام سو نگاه خواهند کرد؟

  سرمایه گذاران به کدام سو نگاه خواهند کرد؟
  جهان سهم _ هفته پیش رو مهمترین هفته سال از لحاظ تاثیرگذاری بر بازارهای مختلف است. این هفته از روز دوشنبه، همزمان با آغاز به کار بازارها، گزارش های مهم از شاخص های کلان اقتصادهای بزرگ منتشر می شود و تا پایان هفته، غیر از گزارش های یاد شده چند رویداد از جمله نشست شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا ..
  ۱۳۹۴/۹/۷
 • وقتی خبرهای مثبت ریسک پذیری ها را کاهش می دهد
  »

  وضعیت پرتنش بازارها ادامه پیدا خواهد کرد

  وضعیت پرتنش بازارها ادامه پیدا خواهد کرد
  جهان سهم _ این روزها وضعیت بازارهای مختلف چندان خوب نیست و عامل این نوسان های غیرطبیعی، نگرانی هایی است که سرمایه گذاران درباره آینده دارند. روز گذشته گزارش جدید وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار این کشور در هفته گذشته منتشر شد و در آن آمده بود تعداد متقاضیان جدید بیمه بیکاری هفته گذشته ..
  ۱۳۹۴/۸/۲۲
 • بررسی سه رویداد که شرایط را تغییر داده است
  »

  بازارها وارد دورانی جدید می شوند

  بازارها وارد دورانی جدید می شوند
  جهان سهم _ روز گذشته با انتشار گزارش وزارت کار آمریکا، بازارهای مختلف جهان وارد دورانی جدید شدند. در گزارش این نهاد به ایجاد تعداد بالاتر از انتظار فرصت های شغلی در ماه گذشته میلادی اشاره شده بود. همچنین نرخ بیکاری به ۵ درصد کاهش یافته است. اما چرا از این پس سرمایه گذاران با شرایطی جدید مواجه هستند؟ در ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۶
 • بررسی مهمترین عوامل موثر بر بازارها در هفته پیش رو
  »

  گمانه زنی ها درباره تصمیم بانک مرکزی

  گمانه زنی ها درباره تصمیم بانک مرکزی
  جهان سهم _ هفته پیش شاخص های مالی در بسیاری از بازارهای بزرگ رشد کردند و سرمایه گذاران عموما تحت تاثیر نشست بانک مرکزی آمریکا و داده های اقتصادی از این منطقه قرار داشتند. این هفته گزارش های مختلفی از بخش تولید کارخانه ای اقتصادهای بزرگ منتشر می شود و این گزارش ها، هم بر ریسک پذیری سرمایه گذاران موثر ..
  ۱۳۹۴/۸/۱۰
 • استدلال اقتصاددان ها درباره جهت حرکت بازارها
  »

  اوضاع بازارها در آستانه تغییر است؟

  اوضاع بازارها در آستانه تغییر است؟
  جهان سهم _ روز گذشته شاخص های مالی در آمریکا رشد کردند و این افزایش حاصل انتشار برخی گزارش های مثبت از اقتصاد این کشور بود. در گزارش وزارت کار آمریکا در باره وضعیت بازار کار این کشور در هفته گذشته آمده بود، تعداد متقاضیان جدید بیمه بیکاری ۲۵۹ هزار نفر بوده که نسبت به پیش بینی اقتصاددان ها پایین تر اما ..
  ۱۳۹۴/۸/۱
 • دیدگاه دو گروه از تحلیلگران در باره افق اقتصاد چین
  »

  بازارها در آستانه نوسان های بزرگ قرار دارند؟

  بازارها در آستانه نوسان های بزرگ قرار دارند؟
  جهان سهم _ نوسان های محدود در شاخص های مالی بازارهای بزرگ ادامه دارد و این درحالیستکه گزارش های جدید از اقتصاد چین و منطقه یورو منفی بوده است. گزارش وضعیت صادرات و واردات چین تازه ترین نشانه از ضعف دومین اقتصاد بزرگ جهان است. با انتشار این گزارش شاخص های مالی در آسیا و اروپا کاهش یافتند و بر میزان ..
  ۱۳۹۴/۷/۲۱
 • دیدگاه جدید بانک جهانی در باره رشد اقتصاد جهان
  »

  رشد شاخص های مالی ادامه خواهد یافت؟

  رشد شاخص های مالی ادامه خواهد یافت؟
  جهان سهم _ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، شاخص های مالی در آسیا و اروپا رشد کرده اند. هفته پیش بازارهای مالی هفته ای پرنوسان را سپری کردند و برای هفته پیش رو انتظار می رود رونق به بازارها بازگردد. رشد شاخص های مالی در روز جاری دلایلی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم اما تردیدی وجود ندارد که وضعیت ..
  ۱۳۹۴/۷/۱۳
 • تاثیر محدود شدن سیاست های حمایتی بر بازارها
  »

  زمان اقدام بانک مرکزی فرا رسیده است؟

  زمان اقدام بانک مرکزی فرا رسیده است؟
  جهان سهم _ روز جمعه در پایان معاملات هفته در بازارهای جهان، شاخص های مالی در بازارهای مختلف رشدی محدود داشتند. با توجه به انتشار گزارش های مثبت از اقتصاد آمریکا به نظر می رسد بار دیگر موضوع افزایش نرخ های بهره در این کشور در آینده نزدیک مطرح شده و این امر تبعاتی برای بازارهای مختلف دارد که در ادامه به آنها ..
  ۱۳۹۴/۷/۴
 • این هفته روند تحولات بازارها چگونه خواهد بود؟
  »

  سرمایه گذاران در انتظار شفاف سازی

  سرمایه گذاران در انتظار شفاف سازی
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در بازارهای آسیایی کاهش یافته اند اما در برخی بازارهای اروپایی شاهد رشد نسبی شاخص ها هستیم. هفته گذشته تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص حفظ نرخ های بهره به دلیل صعف اقتصاد جهان و پایین باقی ماندن نرخ تورم، سبب نگرانی بیش از پیش سرمایه گذاران و کاهش شاخص های مالی ..
  ۱۳۹۴/۶/۳۰
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>