نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • انتشار خبرهای منفی از اقتصاد چین ادامه دارد
  »

  بازارهای مالی در انتظار و نگرانی بسر می برند

  بازارهای مالی در انتظار و نگرانی بسر می برند
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در آسیا و اروپا کاهش یافته اند و این امر حاصل انتشار خبرهای منفی جدید از اقتصاد چین و نیز ابهام درباره تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخ های بهره است. رشد سرمایه گذاری و بازده کارخانه ای در چین در ماه گذشته میلادی کمتر از پیش بینی اقتصاددان ها بوده و این امر نشان می دهد نرخ رشد ..
  ۱۳۹۴/۶/۲۳
 • چشم ها به چین و آمریکا دوخته شده است
  »

  پیش بینی تحولات بازارها در چند روز آینده

  پیش بینی تحولات بازارها در چند روز آینده
  جهان سهم _ در روزهای آینده تا اواسط هفته بعد، مهمترین عوامل موثر بر رفتار سرمایه گذاران، وضعیت اقتصادی در چین و حدس هایی است که درباره تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص نرخ های بهره مطرح می شود. هفته آینده نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا برگزار می شود. هر گاه به رویدادهای مهم نزدیک می شویم ..
  ۱۳۹۴/۶/۱۸
 • دولت چین باز هم در بازار سرمایه مداخله خواهد کرد؟
  »

  بررسی علل ریسک گریزی سرمایه گذاران

  بررسی علل ریسک گریزی سرمایه گذاران
  جهان سهم _ شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ جهان کاهش یافته اند و این درحالیستکه هفته پیش خبرهای مثبت از اقتصاد آمریکا منتشر شد و بانک مرکزی چین برای کمک به رونق اقتصاد این کشور نرخ های بهره را کاهش داد. از دید تحلیلگران، ریسک گریزی سرمایه گذاران علل متعددی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. این هفته روز ..
  ۱۳۹۴/۶/۹
 • چین به معضل بزرگ سرمایه گذاران تبدیل می شود
  »

  بررسی تحولات این هفته اقتصاد جهان

  بررسی تحولات این هفته اقتصاد جهان
  جهان سهم ـ سرمایه گذاران در انتظار قدم بعدی بانک مرکزی چین هستند زیرا در حال حاضر وضعیت اقتصاد این کشور مهمترین عامل موثر بر تحولات بازارهای مختلف است. این هفته انتخابات زودهنگام در یونان و کنفرانسی که میزبان آن بانک مرکزی آمریکاست، در کنار داده های اقتصادی از منطقه یورو و آمریکا، بیشترین تاثیر را بر بازارهای مختلف ..
  ۱۳۹۴/۶/۲
 • این هفته چه رویدادی بر بازارها موثر خواهد بود؟
  »

  سرمایه گذاران درباره آینده نگران شده اند

  سرمایه گذاران درباره آینده نگران شده اند
  جهان سهم ـ داده های اقتصادی منتشر شده از اقتصاد آمریکا در هفته گذشته عموما مثبت بود و همین امر به رشد شاخص های مالی در این کشور منجر شد. البته تحولاتی که طی هفته پیش در صحنه اقتصاد جهان رخ داد بر رفتار سرمایه گذاران تاثیر گذاشت. در ادامه به برخی گزارش های اقتصادی از آمریکا و رویدادهایی که این هفته بر بازارهای ..
  ۱۳۹۴/۵/۲۵
 • گزارش مثبت وزارت کار آمریکا منتشر شد
  »

  واکنش بازارهای مختلف چه بوده است؟

  واکنش بازارهای مختلف چه بوده است؟
  جهان سهم _ شاخص های مالی در بازارهای اروپایی و آمریکا کاهش یافته اند. طی روزهای اخیر حدس هایی که در باره محتوای گزارش وزارت کار آمریکا مطرح شده بود بر رفتار سرمایه گذاران در بازارهای مختلف تاثیر گذاشت. امروز این گزارش منتشر شد و داده های آن مثبت بوده است. در ادامه به محتوای این گزارش و تاثیر آن بر بازارهای ..
  ۱۳۹۴/۵/۱۶
 • وضعیت اقتصاد چین تا چه میزان وخیم است؟
  »

  موتور اقتصاد جهان از توان افتاده است

  موتور اقتصاد جهان از توان افتاده است
  جهان سهم _ بنا به اعلام دفتر ملی آمار چین، رشد فعالیت ها در بخش تولید کارخانه ای این کشور در ماه گذشته میلادی به شکلی غیرمنتظره متوقف شده و رقم شاخص این فعالیت ها به ۵۰ رسیده است. در ماه ژوئن این رقم ۵۰.۲ بود. کاهش تقاضای داخلی و خارجی برای کالاهای تولیدی، عامل توقف رشد فعالیت ها بوده است و اکنون ..
  ۱۳۹۴/۵/۱۱
 • فضای حاکم بر بازارهای مختلف شفاف تر می شود
  »

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته جاری

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته جاری
  جهان سهم _ در هفته پیش رو کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا نشست دارد و این نشست تاثیری بزرگ بر عملکرد بازارهای مختلف خواهد داشت. اما عوامل دیگری هم هستند که رفتار سرمایه گذاران را شکل می دهند. در ادامه به بررسی رویدادهای اقتصادی این هفته در جهان اشاره خواهیم کرد. نشست دو روزه کمیته سیاستگذاری ..
  ۱۳۹۴/۵/۳
 • اکنون توجه سرمایه گذاران به چه چیز معطوف است؟
  »

  هیجان زودگذر درباره رفع بحران یونان

  هیجان زودگذر درباره رفع بحران یونان
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در بازارهای بزرگ آسیا و اروپا افزایش یافته اند زیرا پس از ماه ها مذاکره پرتنش بین یونان و گروه یورو، در نهایت توافق حاصل شد و موضوع خروج یونان از منطقه یورو و ورشکستگی این کشور منتفی شده است. اما برخی تحلیلگران معتقدند سرمایه گذاران نباید از این وضعیت هیجان زده شوند زیرا ..
  ۱۳۹۴/۴/۲۲
 • چرا بحران در یونان ادامه پیدا خواهد کرد؟
  »

  بررسی سه عامل مهم نگرانی سرمایه گذاران

  بررسی سه عامل مهم نگرانی سرمایه گذاران
  جهان سهم _ در آستانه دوره ای از سال هستیم که فعالیت ها در بازارها معمولا کاهش می یابد زیرا سرمایه گذاران و فعالان بازار برای تعطیلات تابستانی از بازارها فاصله می گیرند اما تابستان امسال هیچ نشانی از آرامش در بازارها مشاهده نمی شود زیرا یونان بر سر دوراهی قرار گرفته، شاخص بورس چین سقوط کرده و هیچ قطعیتی ..
  ۱۳۹۴/۴/۱۴
 • سرمایه گذاران آماده تصمیم گیری هستند
  »

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو
  جهان سهم _ در هفته پیش رو، بحران یونان و گزارش هایی که از شرایط بازار کار در آمریکا منتشر می شود بیشترین تاثیر را بر بازارهای مختلف خواهد داشت. یونان باید فردا ۱.۸ میلیارد دلار از بدهی خود را به صندوق بین المللی پول پرداخت کند. اگر این کار انجام نشود یونان ورشسکته اعلام می شود و زمینه برای بحران بانکی و خروج این ..
  ۱۳۹۴/۴/۸
 • اطمینان به برنامه های بانک های مرکزی بزرگ
  »

  چرا شاخص های مالی در حال رشد هستند؟

  چرا شاخص های مالی در حال رشد هستند؟
  جهان سهم _ این روزها سرمایه گذاران در بازارهای مالی شاهد رشد شاخص ها هستند و این درحالیستکه در منطقه یورو بحران مالی یونان همچنان باقی است و توافقی بین آتن و وام دهندگان بین المللی حاصل نشده است. همچنین در چین شاخص های اقتصادی وضعیت خوبی ندارند و تلاش هایی از سوی بانک مرکزی این کشور برای ..
  ۱۳۹۴/۳/۲۹
 • سناریوهای مطرح درباره تحولات بازارهای مختلف چیست؟
  »

  بازارها در انتظار تصمیم بانک مرکزی آمریکا

  بازارها در انتظار تصمیم بانک مرکزی آمریکا
  جهان سهم _ در هفته پیش رو نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا مهمترین رویداد موثر بر ارزش دلار و رفتار سرمایه گذاران در بازارهای مختلف خواهد بود. این نشست در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزاری می شود و در پایان آن، بیانیه ای منتشر می شود و خانم جانت یلن رییس بانک مرکزی آمریکا در کنفرانس خبری ..
  ۱۳۹۴/۳/۲۴
 • تغییر جو بازارهای مختلف با انتشار گزارش های مثبت
  »

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته جاری

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته جاری
  جهان سهم _ روز جمعه گزارش وزارت کار آمریکا که طی هفته پیش سرمایه گذاران منتظر آن بودند منتشر شد و در آن به ایجاد شدن ۲۸۰ هزار فرصت شغلی در ماه گذشته در بخش غیرکشاورزی این کشور اشاره شده بود. روز پنجشنبه نیز گزارش دیگر وزارت کار نشان داد در هفته پایانی ماه گذشته تعداد متقاضیان جدید بیمه بیکاری ..
  ۱۳۹۴/۳/۱۷
 • بازارهای مالی و مواد خام تحت فشار هستند
  »

  این هفته افق بازارها شفاف می شود؟

  این هفته افق بازارها شفاف می شود؟
  جهان سهم _ در هفته پیش رو مذاکرات بر سر بدهی های یونان، گزارش وزارت کار آمریکا درباره وضعیت بازار کار این کشور در ماه گذشته میلادی و گزارش های متعدد و مهمی که از شرایط اقتصاد چین و منطقه یورو منتشر می شود بیشترین تاثیر را بر تصمیم گیری سرمایه گذاران خواهد داشت. کمتر پیش می آید در یک هفته این میزان گزارش از ..
  ۱۳۹۴/۳/۱۱
<< 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>