نظرسنجی
با توجه به کاهش رقم شاخص بورس در ماه های اخیر از این پس تغییرات شاخص چگونه خواهد بود


سی خبر برتر امروز ایران و جهان
 • آیا باید نگران آینده اقتصاد جهان بود؟
  »

  شرایط در چین و منطقه یورو خوب نیست

  شرایط در چین و منطقه یورو خوب نیست
  جهان سهم _ گزارش هایی که در روزهای اخیر از شاخص های اقتصادی در منطقه یورو و چین منتشر شده مثبت نبوده و این امر سبب شده امید به اجرای سیاست های انبساطی جدید از سوی بانک مرکزی اروپا و بانک مرکزی چین افزایش یابد. در ادامه به این پرسش پاسخ می دهیم که آیا باید نگران بازارهای مالی و اقتصادهای یاد ..
  ۱۳۹۴/۲/۳۱
 • انتشار گزارش های مثبت و منفی از اقتصاد آمریکا
  »

  نرخ های بهره در آینده نزدیک بالا می رود؟

  نرخ های بهره در آینده نزدیک بالا می رود؟
  جهان سهم _ امروز برخلاف انتظارها، گزارش هایی که از وضعیت اقتصاد آمریکا منتشر شد منفی بود و این امر سبب شده سرمایه گذاران نسبت به افق وضعیت اقتصاد این کشور نگران شوند. در بخش تولید صنعتی، کاهش حفاری های نفتی سبب شده میزان فعالیت ها در ماه گذشته میلادی برای پنجمین ماه پی در پی کاهش یابد. در گزارش ..
  ۱۳۹۴/۲/۲۵
 • وضعیت شاخص های اقتصادی آمریکا بهتر شده است
  »

  رشد شاخص های مالی و ارزش دلار

  رشد شاخص های مالی و ارزش دلار
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در بازارهای بزرگ جهان رشد کرده اند. در آسیا، گزارش هایی که از وضعیت شاخص های اقتصادی در چین منتشر شده منفی بوده اما سرمایه گذاران امیدوار هستند دولت و بانک مرکزی این کشور برای غلبه بر این ضعف اقدامات فراگیرتر حمایتی انجام دهند. امروز در آمریکا گزارش های منتشر شده ..
  ۱۳۹۴/۲/۱۸
 • از نگرانی ها درباره وضعیت اقتصاد جهان کاسته می شود؟
  »

  دیدگاه مثبت تحلیلگران درباره افق اقتصاد چین

  دیدگاه مثبت تحلیلگران درباره افق اقتصاد چین
  جهان سهم _ رونق اقتصاد چین در سال های اخیر سبب شد اقتصاد جهان از رکود سال ۲۰۰۸ خارج شود اما کند شدن رشد اقتصاد این کشور احتمالا سبب بروز رکود در اقتصاد جهان نمی شود. بنا به تخمین صندوق بین المللی پول، دومین اقتصاد بزرگ جهان امسال ۶.۸ درصد رشد می کند و تا سال ۲۰۱۷ نرخ رشد اقتصاد این کشور به ۶ درصد ..
  ۱۳۹۴/۲/۱۳
 • خوشبینی بانک مرکزی آمریکا به افق وضعیت افتصادی
  »

  افول شاخص های مالی و ارزش دلار

  افول شاخص های مالی و ارزش دلار
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی و ارزش دلار کاهش یافته و این امر حاصل گزارش روز گذشته وزارت بازرگانی آمریکا و نیز بیانیه پایانی نشست کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکاست. اما آیا شرایط بازارهای مالی و مسیر حرکت دلار تغییر کرده است؟ در ادامه با اشاره به گزارش وزارت بازرگانی و محتوای بیانیه بانک مرکزی ..
  ۱۳۹۴/۲/۱۰
 • ضعف در بخش تولید کارخانه ای جهان ادامه یافته است
  »

  امیدی به بهبود شرایط در آینده هست؟

  امیدی به بهبود شرایط در آینده هست؟
  جهان سهم _ وضعیت بازارهای مالی امروز چندان مطلوب نبوده و یک عامل این امر انتشار گزارش های منفی از بخش تولید کارخانه ای در چین، منطقه یورو و آمریکاست. در ادامه به بررسی گزارش هایی که امروز درباره فعالیت های این بخش در اقتصادهای بزرگ منتشر شده می پردازیم و دیدگاه تحلیلگران را درباره افق بازارهای بیان می کنیم. بنا ..
  ۱۳۹۴/۲/۳
 • پیش بینی امیدوارکننده سرمایه گذاران تحقق یافت
  »

  حرکت بانک مرکزی چین در مسیر کمک به رونق

  حرکت بانک مرکزی چین در مسیر کمک به رونق
  جهان سهم _ بنا به اعلام وبسایت بانک مرکزی چین، این نهاد سپرده قانونی بانک ها را برای دومین بار طی دو ماه اخیر کاهش داده است تا نقدینگی بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و به رونق اقتصاد این کشور کمک شود. حال این سوال مطرح است که اقدام جدید بانک مرکزی چین چه تاثیری بر بازارهای مختلف خواهد داشت؟ نسبت ..
  ۱۳۹۴/۱/۳۰
 • این هفته بسیاری از ابهام ها از میان خواهد رفت
  »

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو

  بررسی تحولات اقتصاد جهان در هفته پیش رو
  جهان سهم _ این هفته برای سرمایه گذاران و فعالان بازارهای مختلف هفته ای بسیار مهم است زیرا گزارش هایی که از شرایط اقتصادی در آمریکا، چین و منطقه یورو منتشر می شود بسیاری از ابهام را از میان خواهد برد. انتشار خبرهای مهم نظیر تولید صنعتی، نرخ های تورم، تراز تجاری و .. در کنار برگزاری نشست شورای سیاستگذاری ..
  ۱۳۹۴/۱/۲۴
 • بانک مرکزی آمریکا در انتظار داده های جدید باقی می ماند
  »

  بازارها بزودی به ثبات خواهند رسید

  بازارها بزودی به ثبات خواهند رسید
  جهان سهم _ امروز در آغاز معاملات هفته در بازارهای جهان، شاخص های مالی در آسیا رشد کرده اند و این امر حاصل به تعویق افتادن احتمالی برنامه افزایش نرخ های بهره در آمریکاست. رشد شاخص ها از برنامه های حمایتی بانک مرکزی چین نیز تاثیر پذیرفته است. روز جمعه پس از انتشار گزارش وزارت کار آمریکا، ارزش دلار در برابر ۱۵ ارز ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۷
 • بانک مرکزی برای اقدامات جدید آماده می شود
  »

  رشد شاخص های مالی و ارزش دلار

  رشد شاخص های مالی و ارزش دلار
  جهان سهم _ امروز شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ جهان افزایش یافته اند. در آمریکا امروز وزارت بازرگانی اعلام کرد مصرف شهروندان این کشور در ماه گذشته میلادی ۰.۱ درصد افزایش یافته است. اقتصاددان ها در نظرسنجی خبرگزاری رویترز پیش بینی کرده بودند میزان رشد ۰.۲ درصد باشد. در ادامه به محتوای این گزارش و تاثیر آن ..
  ۱۳۹۴/۱/۱۰
 • بررسی سخنان جانت یلن و تاثیر آن بر بازارها
  »

  شرایط اقتصادی در آمریکا بهتر خواهد شد

  شرایط اقتصادی در آمریکا بهتر خواهد شد
  جهان سهم _ روز گذشته شاخص های مالی در آمریکا رشد کردند و این درحالیستکه گزارش وزارت بازرگانی این کشور در باره نرخ رشد اقتصادی سه ماهه چهارم سال پیش امیدبخش نبود. همچنین شاخص اعتماد مصرف کنندگان در ماه جاری میلادی کاهش یافته است. جانت یلن رییس بانک مرکزی آمریکا روز گذشته در کنفرانس سیاست ..
  ۱۳۹۴/۱/۸
 • سرمایه گذاران تحت تاثیر چه عواملی تصمیم می گیرند؟
  »

  بررسی مهمترین تحولات این هفته اقتصاد جهان

  بررسی مهمترین تحولات این هفته اقتصاد جهان
  جهان سهم _ بازارهای جهان همچنان از نشست هفته گذشته بانک مرکزی آمریکا تاثیر می پذیرند. در این نشست به شکلی غیرمنتظره بانک مرکزی موضعی احتیاطی اتخاذ کرد و با انتشار بیانیه پایانی، مشخص شد نرخ های بهره فعلا بالا برده نخواهند شد. در هفته پیش رو انتشار گزارش مربوط به نرخ تورم در آمریکا و مذاکرات یونان و ..
  ۱۳۹۴/۱/۳
 • بررسی تاثیر سیاست های پولی بر بازارهای مختلف
  »

  سه سناریو در باره تصمیم بانک مرکزی

  سه سناریو در باره تصمیم بانک مرکزی
  جهان سهم _ از دید بانک مرکزی آمریکا، صبر دیگر یک فضیلت محسوب نمی شود. بسیاری از تحلیلگران معتقدند در بیانیه پایانی نشست امروز و فردای کمیته سیاستگذاری بانک مرکزی، دیگر از واژه صبر در قبال بالا بردن نرخ های بهره استفاده نخواهد شد و اکنون این سوال بسیار مهم مطرح است که اگر چنین شود چه تحولاتی در بازارهای ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۶
 • ابهام، مهمترین مانع رونق بازارهای مختلف است
  »

  سرمایه گذاران نگران تحولات آینده هستند

  سرمایه گذاران نگران تحولات آینده هستند
  جهان سهم _ در روزهای اخیر شاخص های مالی در اکثر بازارهای بزرگ جهان کاهش یافته اند البته امروز در بعضی بازارها شاخص ها رشد کرده اند. واقعیت این است که عاملی پرقدرت و پایا سبب ریسک گریزی سرمایه گذاران شده و این بدان معناست که آنها ترجیح می دهند با احتیاط رفتار کنند. در ادامه به این عامل و تاثیری که بر بازارهای ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
 • سرمایه گذاران نسبت به آینده امیدوار شده اند؟
  »

  رشد شاخص های مالی و ارزش دلار

  رشد شاخص های مالی و ارزش دلار
  جهان سهم _ در روزهای اخیر شاخص های مالی در بازارهای مختلف افت و خیز داشته اند اما در مجموع رشد کرده اند زیرا خبرهای منتشر شده از وضعیت شاخص های بنیادی امیدبخش بوده اند. روز گذشته شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا تصمیم هایی گرفت که سبب رشد شاخص های مالی شد. در ادامه به چند خبر جدید از وضعیت ..
  ۱۳۹۳/۱۲/۱۵
<< 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >>